skyle
16.07.09,07:29
Vie mi niekto povedat, co to znamena? Bohuzial nie som na Slovensku a chystam sa kupit pozemok, no na katastralnej mape som nasla na pozemku cerveny stvorcek uprostred je bodka. Co by to mohlo oznacovat? Dakujem velmi pekne.:)
vratnik
16.07.09,06:12
Skuste si na katastralnej mape viac zvacsit bodku, nastavte sa na nu kurzorom a mala by sa zobrazit kontextova napoveda s popisom. Moze to byt neskodny polohovy bod, ale cerveny stvorec vsak byvaju stoziare vysokeho napatia. Urcite nekupujte pokial nezistite presny vyznam bodky, ta bodka moze znehodnotit buduce vyuzitie pozemku.
skyle
16.07.09,06:16
Dakujem, na tom pozemku je akurat studna a pivnica. Tesne za pozemkom je kanalizacia. Ale studna je vraj jeho vlastna. Ak som aj mapu zvacsila a prisla kurzorom, tak nic. Cervenou sa vzdy oznacuje nieco, co je obca ... No na vynatku z LV, nie su napisane tarchy ani bremena
Marína
16.07.09,06:34
Štvorček s bodkou vo vnútri označuje stavbu.
skyle
16.07.09,06:38
to Marina: Cize to by mohlo oznacovat pivnicu alebo studnu? Skor mi to vychadza na pivnicu. Cize na pivnicu mali normalne stavebne povolenie? CIze ak by som to chcela zburat, musim si zase dake povolenie vybavovat?:confused:
Marína
16.07.09,08:45
Je mi ľúto, ale viac ti neviem k tomu povedať, mňa len napadlo zavolať známeho, ktorý má realitnú kancelárii, že on by to mohol vedieť a to je všetko. Pýtala som sa ho, aká stavba, odpovedal že stavba ako taká, hocijaká, čiže aj drobná. Možno uvažuješ správnym smerom, neviem to posúdiť. Najvhodnejšie bude asi poveriť niekoho, kto ti to priamo na katastri zistí.
vratnik
16.07.09,10:50
Ak je to stavba, tak to moze byt akakolvek - sennik, stal, dokonca nam zakreslili aj drobne drevene stavby - tzv. pajty, postavene bez povolenie a ohlasenia. Ak je to pivnice, tak ju kludne mozete zburat, resp. mozno lepsie vyuzit. Nahanat vas nik nebude.
skyle
16.07.09,11:58
Ak pojdem na kataster sa osobne opytat, tak mi budu vediet povedat, co to je, ak to na LV nie je napisane? Videla som ten pozemok z foto, je tam pivnica, vedla pivnice studna. Musim ju zburat len pozemok je skoro do trojuholnika a prave na tom mieste je najsirsi, cize tam postavit dom, ozaj ak by som chcela ponechat studnu, ako daleko ma byt od domu. Ako zistim, ci by mi postacila tato studna, aby som mala celu vodu z tejto studne? Diky moc.:)
vratnik
16.07.09,12:09
Na katastralnej mape, aj na internetovej verzii je moznost pomerne presne zamerat stavbu z hranic pozeku. Tak by ste presne zistili ci je to pivnica.
Marína
16.07.09,12:16
Ja si myslím, že na katastri by mali poradiť, ako s odstránením stavby postupovať a odstrániť ju z evidencie. Uveď im, čo je to za stavbu.
My sme na chalupe zisťovali množstvo vody tak, že sme vyčerpali studňu(v rámci čistenia) až do dna a manžel vypočítal množstvo pritečenej vody za určitý čas. Vedeli sme priemer studne a odmerali hĺbku pritečenej vody.
elli
16.07.09,12:26
to Marina: Cize to by mohlo oznacovat pivnicu alebo studnu? Skor mi to vychadza na pivnicu. Cize na pivnicu mali normalne stavebne povolenie? CIze ak by som to chcela zburat, musim si zase dake povolenie vybavovat?:confused:

Zial, v katastri nie su zakreslene len existujuce stavby, ale aj tie, ktore sa davno zrutili, nikto to neoznamil a stalo sa tak po poslednom mapovani. Takze sa pekne porozhliadaj po pozemku, ci tam niekde nenajdes zaklady stavby, ktora uz nie je.
Ak najdes, na obci si vybav potvrdenie o odstraneni stavby (samovolnym zrutenim), a zasli ho katastru so ziadostou o vymaz stavby na pozemku parcelne cislo ...