Pepa
03.08.05,14:26
Ahojte, dnes sa mi ohlásil jeden "tiežklient", ktorý dostal dorubenie dane:daň z príjmu aj DPH. Nie je tam však žiadna pokuta ani nič naviac. Nemáte s takýmto niečim skúsenosti - príde ešte ďalší platobný výmer na pokutu alebo penále, lebo podľa mňa by tam mala byť nejaká pokuta alebo penále nie? Večer sa mi má ozvať tak "chcem byť múdra". Ďakujem.
rosemary
03.08.05,12:51
Podľa mňa penále ešte prídu, tie sa počítajú ku dňu zaplatenia dorubku dane
kojur
03.08.05,12:53
Pokuta sa tiež vyrúbi - zák.č.511/1992 Zb. o správe daní
§ 35

Správne delikty

(1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a

a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,

b) dane alebo rozdielu dane určenej dohodou medzi daňovým subjektom a správcom dane (§ 29 ods. 5),

c) dane alebo rozdielu dane určenej správcom dane podľa pomôcok (§ 29 ods. 6),

d) kladného rozdielu medzi vlastnou daňovou povinnosťou11ac) zistenou správcom dane a vlastnou daňovou povinnosťou11ac) uvedenou v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní,

e) kladného rozdielu medzi nadmerným odpočtom11ad) uvedeným v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní a nadmerným odpočtom11ad) zisteným správcom dane,

f) súčtu vlastnej daňovej povinnosti11ac) zistenej správcom dane a nadmerného odpočtu11ad) uvedeného v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní,

g) kladného rozdielu medzi uplatneným vrátením dane v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v žiadosti o vrátenie dane, alebo v dodatočnej žiadosti a nižšou daňou zistenou správcom dane podľa osobitného zákona,1b)

h) kladného rozdielu medzi daňou, ktorá mala byť podľa osobitného zákona6ec) zaplatená bez podania daňového priznania alebo hlásenia, zistenou správcom dane a daňou, ktorá bola zaplatená podľa osobitného zákona6ec) bez podania daňového priznania alebo hlásenia,

i) dane zistenej správcom dane, ktorá mala byť podľa osobitných zákonov11ab) zaplatená bez podania daňového priznania
Jara
03.08.05,13:20
Tak to zvykne byť príde ešte pokuta aj penále. Zvlášť platobné výmery.
Zita5
03.08.05,13:29
Ahojte, dnes sa mi ohlásil jeden "tiežklient", ktorý dostal dorubenie dane:daň z príjmu aj DPH. Nie je tam však žiadna pokuta ani nič naviac. Nemáte s takýmto niečim skúsenosti - príde ešte ďalší platobný výmer na pokutu alebo penále, lebo podľa mňa by tam mala byť nejaká pokuta alebo penále nie? Večer sa mi má ozvať tak "chcem byť múdra". Ďakujem.

To má za ktorý rok ?
Pepa
03.08.05,14:16
To má za ktorý rok ?
Za rok 2002 a 2003.
Pepa
04.08.05,10:19
Ty brďo, dostala som do rúk ten placák, pretočili sa mi oči....... no to snáď nie je ani pravda, koľko to je sa mi nedá ani napísať. Ale uvediem napr. ak má dorub dane - daň z príjmu napr. 100 tis. za rok 2002 a 100 tis. za rok 2003, DPH - sumárne /I.II.III.IV.Q.2002, I.II.Q 2003/ 100 tis. koľko môže byť zhruba pokuta a penále - tak "bajočko". No to keby sa stalo takéto čosi mne "mohla by som si to hodiť".