lemon.
16.07.09,11:15
Zdravim vsetkych,
viete mi prosim niekto povedat, ci chodi SP alebo zamestnavatel na kontrolu, ak som doma na OCR s dietatom? Tyka sa to len PN alebo aj OCR?
Dakujem velmi pekne.
Melnick
16.07.09,09:18
Nie mi je známa kontrola zo SP. Ale že kontrolu vykonal zamestnávateľ, som už počula, no ako riešili porušenie - priznám sa neviem. Ale páky na to sú :o
ALDA
16.07.09,09:20
Kontrolu vykonáva SP aj počas prvých desať dní PN! Ak vykoná zamestnávateľ, nahlasuje to SP, pretože ona na to páky má.
Martin Mocko
16.07.09,09:21
Nie mi je známa kontrola zo SP. Ale že kontrolu vykonal zamestnávateľ, som už počula, no ako riešili porušenie - priznám sa neviem. Ale páky na to sú :o

OČR vypláca SP..takže kontrola by mohla prísť viac-menej z tej strany. Avšak keďže trvá max. 10dní..a kým sa tlačivo dostane po SP - obvykle je ukončená. Takže preto SP nekontroluje. Naozaj maximálne zamestnávateľ môže niečo k tomu povedať, ale aké riešenie sa prijme pri porušení pravidiel OČR..to som taktiež ešte nepočul.
Jana Motyčková
16.07.09,11:18
Na OČR kontroly nechodia. Pri PN musí pacient dodržiavať liečebný režim, kontrola kontroluje dodržiavanie liečebného reźimu, pri jeho porušení môže SP obmedziť výpatu nemocenského. Pri OČR musí poberateľ dávky ošetrovať niekoho, nie je nutné aby napríklad nevyšiel z domu, neexistuje žiaden režim, ktorý musí dodržiavať (okrem ošetrovania) a preto ani nie je čo kontrolovať.
Pri OČR sa nenahlasuje ani miesto, kde sa počas OČR bude "ošetrovateľ" nachádzať.
rodina1
03.09.09,11:49
Dobrý deň. Možno budem trochu mimotemy, ale potrebovala by som poradiť v jednej, možno, banálnej veci. Zamesnankyňa priniesla ukončenie OČR. Na konci tlačiva - Vyplní zamestnávateľ - je napísané: "Zamestnanec mal v období prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavací základ na platenie poisteného na nemocenské poistenie v dňoch ............................". Prosím Vás,čo tam mám napísať?:mee: (Zamestnankyňa bola na OČR od 24. 8. 2009 do 02. 09. 2009). Ďakujem.
31Jankal
03.09.09,11:52
A načo by chodil zamestnávateľ ved on to neplatí. Peniaze pri OČR idú z SP.
rodina1
03.09.09,12:06
Dobrý deň. Možno budem trochu mimotemy, ale potrebovala by som poradiť v jednej, možno, banálnej veci. Zamesnankyňa priniesla ukončenie OČR. Na konci tlačiva - Vyplní zamestnávateľ - je napísané: "Zamestnanec mal v období prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavací základ na platenie poisteného na nemocenské poistenie v dňoch ............................". Prosím Vás,čo tam mám napísať?:mee: (Zamestnankyňa bola na OČR od 24. 8. 2009 do 02. 09. 2009). Ďakujem.
... posúvam ...:cool:
veronikasad
03.09.09,12:11
Dobrý deň. Možno budem trochu mimotemy, ale potrebovala by som poradiť v jednej, možno, banálnej veci. Zamesnankyňa priniesla ukončenie OČR. Na konci tlačiva - Vyplní zamestnávateľ - je napísané: "Zamestnanec mal v období prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavací základ na platenie poisteného na nemocenské poistenie v dňoch ............................". Prosím Vás,čo tam mám napísať?:mee: (Zamestnankyňa bola na OČR od 24. 8. 2009 do 02. 09. 2009). Ďakujem.
prilož potvrdenie o príjme aké dávaš k PN-ke a nemusíš tam vypisovať nič
Tamila
03.09.09,12:14
Nič tam nevypisujem, nechávam to prázdne
rodina1
03.09.09,12:24
Obidvom Vám ďakujem. Potvrdenie som priložila. Len toto som nevedela vypísať.
Mariika219
07.12.17,07:16
Chcela by som sa v mene mojej kamaratky opitat je z malim na ocr az do buduceho tyzdna a tento piatok maju vianocny vecierok z firmy moze tam ist alebo nie ked je na ocrke
vicktor
07.12.17,08:14
To nech sa opyta priamo vo firme, ked ju tam zbadaju, nech su pripraveni, aj ona.
Ucast sa predsa nahlasuje vopred. Nech sa prihlasi s vysvetlenim ze vecer uz bude doma manzel, babka, ... tak ona ma vychadzku. A bude vediet reakciu.
Zbytocna situacia ak nejaky paragraf to povoluje a sefovia jej vynadaju, taky vecierok bude stat za figu.