Desinka1983
16.07.09,11:03
Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Prave sme sa vratili z dovolenky, pocas ktorej sme mali byvat v 3hviez. hoteli, ale po prijazde pozerame, a na certifikate o urovni hotela len 2 hviez. Ked sme sa na to pytali delegatky, tak nam len povedala, ze manazerka hotela ho ponuka ako 3hv, a tak ho maju v ponuke. Nejde mi o uroven poskytovnia sluzieb, ta bola nizsia ako sa na 3hv. patri, skor mi ide o to, ci mozem niekde podat staznost okrem cestovky, pretoze to beriem ako oklamanie zakaznika.
Dakujem.
Desinka
arizona
16.07.09,09:10
V prípade, že dovolenkový zájazd nezodpovedá kritériám, ktoré avizovala cestovná kancelária, môže reklamovať. Môže sa však stať, že sťažnosť skončí až na súde.




"Najlepšie je, ak sa klient obráti na zástupcu CK, najčastejšie delegáta alebo priamo na dodávateľa služby, napríklad hotela, hneď na mieste, bez zbytočného odkladu," .

Práva klienta v rámci organizovaného cestovného ruchu zabezpečuje zákon o zájazdoch a podmienkach podnikania CK. Podľa neho CK alebo dodávateľ služby je povinný vyvinúť maximálne úsilie na odstránenie reklamovaných nedostatkov. Ak to nie je možné, spíše klient s delegátom alebo zástupcom hotela tzv. reklamačný protokol.

Po skončení zájazdu musí klient do 90 dní podať reklamáciu spolu s reklamačným protokolom u CK. Cestovná kancelária potom zvyčajne v lehote do 30 dní - táto lehota nie je taxatívne stanovená - zašle klientovi odpoveď, v ktorej mu oznámi, či reklamáciu uznáva, v akom rozsahu, prípadne ju neuznáva.

Ak sa klient domnieva, že reklamácia nebola vybavená podľa jeho predstáv, musí tento fakt opätovne reklamovať u CK. "V prípade, že ani potom nie je spokojný, môže sa podobne ako u iných zmluvných vzťahov obrátiť na súd," . Videozáznam a fotky z dovolenky nemajú v tejto oblasti dôkaznú váhu.

Štátny dozor nad dodržiavaním zákonných ustanovení v oblasti výkonu činnosti CK vykonáva Slovenská obchodná inšpekcia. Tá však rieši len podnety súvisiace s náležitosťami stanovenými zákonom, teda či napríklad zmluva o obstarní zájazdu obsahuje všetky informácie.

SOI nerieši nároky klientov vyplývajúce z nedodržania obsahu zmluvy - rozsahu a kvality služieb. Preto si tieto nároky môže klient, ak CK jeho nároky odmietne ako neopodstatnené, uplatňovať len na súde.
Ivan Schwarz, generálny sekretár Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr
220870
16.07.09,18:19
Si nám mohla aspoň napísať o ktorú nanažranú cestovku a ktorý hotel sa jedná.
Desinka1983
18.07.09,11:36
Isli sme cez piestansku cestovku Tip Travel a jednalo sa o 12dnovy pobyt v Bulharsku na Slnecnom pobrezi v hoteli Balaton. Vsetko super, az na to ubytko.
Desinka1983
18.07.09,11:39
Dakujem velmi pekne za odpoved, v pondelok ideme do CK a uvidime, co poriesime. Velka skoda, ze sme sa viac nestazovali delegatke priamo na pobyte.
mareko
18.07.09,17:39
Pri uvedenej cestovke by vam to aj tak nebolo nic platne. Nechcem vas odradzat, ale s nimi nepochodite. Mam vlastne skusenosti. Jedine sudnou cestou a to je na dlhe lakte. Na to zrejme vacsina ludi nema energiu a s tym rataju. Prajem vam, aby som sa mylila. Zelam vam vela pevnych nervov a uspech pri reklamacii.