erzet
16.07.09,11:10
Nejak mi ušlo prečo sa prestala Kanada kamarátiť s Českom a dala im vízovú povinnosť. Prečo?
arizona
16.07.09,09:14
Čítala som , vraj príliš veľa "občanov" ČR sa sťahovalo do Kanady a zneužívali ich soc. systém .;):rolleyes::---
(z ich podrory v nezamestnanosti sa dá lepšie vyžiť, ako v ČR:--- + iné výhody)
ludmilla
16.07.09,09:37
...žeby Rómovia?
Beella
16.07.09,10:11
http://zpravy.idnes.cz/kanada-znovu-zavedla-viza-pro-cechy-uz-od-utery-frz-/domaci.asp?c=A090713_201727_domaci_bar

Nezávidím tým, čo majú letenky napríklad o týždeň. Musia byť v riadnom strese. Veľvyslanectvo je vo Viedni ...
buchač
16.07.09,10:16
...žeby Rómovia?

Rómovia nie .....

CIGÁNI...;)
Barbara
16.07.09,10:29
Rómovia nie .....

CIGÁNI...;)



Buchač, veľmooooooooo správne;)
220870
16.07.09,18:17
Nejak mi ušlo prečo sa prestala Kanada kamarátiť s Českom a dala im vízovú povinnosť. Prečo?
To je čisto provokatívna otázka.Nemôžem na to odpovedať lebo by ma vyhodili z porady za urážky atd.
misomiso
16.07.09,18:38
Muselo za tym byt nieco ine - resp. to bola totalne neschopnost Kanady riesit otazku pristahovalcov. To, ze im priznavali statut utecenca bola ich chyba a nikto ich to nepytal. Nema to ziadnu logiku.

Aj keby sme teoreticky uznali, ze by sa nejaky Rom mohol v CR citit diskriminovany, tak nie je ziaden dovod, aby ziadal o azyl v Kanade, nakolko ma teraz volny pohyb po EU, takze moze legalne zit napr. v Rakusku alebo Grecku, kde o nic ziadat nemusi.
tetrisss
16.07.09,18:46
Nuz ono sa lepsie kritizuje druhy, aj navstevy boli zhrozene aj u nas ako cigani ziju, ale ina vec je ich mat u seba. Nevraviac o tom, ze do Kanady nevycestovali ti uplne najchudobnejsi, ale ti zlatom ovesani spekulanti.
erzet
17.07.09,09:22
To je čisto provokatívna otázka.Nemôžem na to odpovedať lebo by ma vyhodili z porady za urážky atd.
Myslel som to vážne. Nechcel som provokovať. Môžete mi alebo nemusíte dôverovať
arizona
19.07.09,06:22
Agripina
21.07.09,16:22
To je čisto provokatívna otázka.Nemôžem na to odpovedať lebo by ma vyhodili z porady za urážky atd.
Prečo by si mal byť za to vyhodený z Porady? Možno sa pýtam blbo, ale zaváňa mi to potom ...vieš, čím! Myslím si, že by si každý už mohol dovoliť povedať svoj názor bez urážok iných, nie?

Ktosi tu písal, že vycestovali len tí ovešaní špekulanti. Áno, keď prídem do bytu v Rbk možem povedať, že v Rbk žijú Romovia na vyššej úrovni ako bieli.
Konkrétne u nás jeden má 3 autá, stojace pred bytovkou, chodí ovešaný zlatom/čo by som si v žiadnom prípade na seba nenavešala - vrchol nevkusu/
každý deň tie tri autá spolu so ženou chodia pravidelne doobedu leštiť a potom sa na Kii idú previesť, a poobede sedia na lavičke do večera. Poberá žena sociálku, sedí si doma, byt má zariadený, že...ja taký nebudem mať ani do smrti.
Ľudia sa ich v Rbk boja, lebo držia spolu, čo my, bieli, nerobíme. Nie, že by som im závidela, ale do čerta, tak potom ako? Celý život robím, makám, vychovala som sama bez muža 3 deti, keď by som potrebovala nejakú fin. výpomoc od štátu tak sa mi zdá, že hľadajú všelijaké možné dovody, ako to nedať.
Tu sa ľudia začali búriť a tiež sa dožadujú svojho, tak, ako majú cigáni.
O tom to je.
A čo ja viem, tu v cz, sa hovorí, že nechcú pracovať ani v Kanade. Kruci! No, nedonútite ich robiť. Je to vec štátu, ako zapojí túto komunitu do spoločnosti, len vykrikujú, že nemajú, ale aká to je potom ekonomika? Kde to speje!?