misomiso
16.07.09,12:30
"Obžalovaná vraj nepostupovala s úmyslom uviesť do omylu zodpovedné organizácie a vylákať finančné prostriedky podvodom. Postupovala podľa obhajoby v dobrej viere a z neznalosti, keďže nemá znalosti z oblasti ekonomiky."

Cely clanok na http://www.sme.sk/c/4935869/sefke-privliegia-nedokazali-umysel-je-nevinna.html
bendži
16.07.09,10:37
a potom že neznalosť neospravedlňuje...
buchač
16.07.09,10:43
"Obžalovaná vraj nepostupovala s úmyslom uviesť do omylu zodpovedné organizácie a vylákať finančné prostriedky podvodom. Postupovala podľa obhajoby v dobrej viere a z neznalosti, keďže nemá znalosti z oblasti ekonomiky."

Cely clanok na http://www.sme.sk/c/4935869/sefke-privliegia-nedokazali-umysel-je-nevinna.html

Škoda , že nemôžem nadávať........kua

Nehovorilo sa už náhodou kade tade milión krát , že neznalosťzákona neospravedlňuje ...? ....či......
Ale ju predsa ospravedlnil vlčiak RET ...aj s tou jeho rozškľabenou paničkou...http://www.mysmiley.net/imgs/smile/sick/sick0020.gifhttp://www.mysmiley.net/imgs/smile/sick/sick0020.gifhttp://www.mysmiley.net/imgs/smile/sick/sick0020.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s10317.gif
misomiso
16.07.09,10:49
Ale beda Vam, ktori mate vystudovanu VSE. Vy musite dodrziavat zakony.
Marianna01
16.07.09,17:35
toto je fakt drzosť. Ja teda idem robiť šéfku stavebnej firmy, postavím most cez Dunaj a keď sa zrúti, budem sa obhajovať, že ja nemám znalosť zo stavebníctva, a teda za nič nezodpovedám. Použijem precedens Mádlová verzus štát - podľa môjho názoru dosť nebezpečný. Niekto by sa mal zamyslieť aj do budúcna, čo to pre štát môže znamenať.
tetrisss
16.07.09,17:45
No je to cudne, veru a poriadne...
jar88
20.09.09,20:13
"Obžalovaná vraj nepostupovala s úmyslom uviesť do omylu zodpovedné organizácie a vylákať finančné prostriedky podvodom. Postupovala podľa obhajoby v dobrej viere a z neznalosti, keďže nemá znalosti z oblasti ekonomiky."

Cely clanok na http://www.sme.sk/c/4935869/sefke-privliegia-nedokazali-umysel-je-nevinna.html

Tu si treba uvedomiť, že sa nejedná o úmyseľ a trestný čin podvodu, si vyžaduje preukázanie úmyslu.
Je to tak a je to správne.
misomiso
20.09.09,20:26
Tu si treba uvedomiť, že sa nejedná o úmyseľ a trestný čin podvodu, si vyžaduje preukázanie úmyslu.
Je to tak a je to správne.

Znamena to, ze ak ja napr. neumyselne nezaplatim dane, pretoze sa napr. pomylim v DP, tak bude vsetko v poriadku?
jar88
20.09.09,20:37
Znamena to, ze ak ja napr. neumyselne nezaplatim dane, pretoze sa napr. pomylim v DP, tak bude vsetko v poriadku?

Ano misomiso, presne tak a všetko bude v poriadku.
Nebude tam umysel a nebude to trestný čin krátenia dane.
Vlado.s
20.09.09,21:28
Toto je jasný prípad úplatného sudcu. Veď on rozhodol podľa toho kto naplnil vrecko a je jedno, že úplne od veci. Veď ak sa prokurátor odvolá ďalší súd zruší rozsudok a všetko sa uvedie na správnu mieru. Ak sa neodvolá, tak aj tak je všetko v poriadku. Veď poškodený je štát, naša dojná krava. Tento sudca mal tak pomastené vrecko až mu určite odstávalo.
pepsikova
21.09.09,07:19
Tu si treba uvedomiť, že sa nejedná o úmyseľ a trestný čin podvodu, si vyžaduje preukázanie úmyslu.
Je to tak a je to správne...

..a preukázanie úmyslu ti dokáže kto?Mlyny a pekárne alebo farský úrad?..veď asi preukázanie úmyslu skúma polícia a prokurátor a zápis ide na súd...to keď niekto ukradne peniaze, tak sa ospravedlní tým, že nevedel, že berie z cudzieho?..sudca rozhoduje, či je to odsúdeniahodný čin, alebo nie,takže asi bude chyba u sudcu, ako rozhodol..mimotemy.lebo to by sa dalo potom ospravedlniť ako podobný trestný čin ublíženia na zdraví,keď sudca grázlika a feťáka v tretej podmienke bezpečne uložil do štvrtej podmienky v dobrej viere, že sa napraví..a on sa nenapravil a je v piatej podmienke...lebo mamička mala peniažky na podplatenie.
jar88
22.09.09,10:25
..

..a preukázanie úmyslu ti dokáže kto?Mlyny a pekárne alebo farský úrad?..veď asi preukázanie úmyslu skúma polícia a prokurátor a zápis ide na súd...to keď niekto ukradne peniaze, tak sa ospravedlní tým, že nevedel, že berie z cudzieho?..sudca rozhoduje, či je to odsúdeniahodný čin, alebo nie,takže asi bude chyba u sudcu, ako rozhodol..mimotemy.lebo to by sa dalo potom ospravedlniť ako podobný trestný čin ublíženia na zdraví,keď sudca grázlika a feťáka v tretej podmienke bezpečne uložil do štvrtej podmienky v dobrej viere, že sa napraví..a on sa nenapravil a je v piatej podmienke...lebo mamička mala peniažky na podplatenie.

Pepsikova, sme zhruba v rovnakom veku.
Nehnevaj sa na mňa, ale hlúposť tvojho príspevku (mlyny a pekárne) sa komentovať nedá.
Naviac neviem, ako rozumieš právu a či si vôbec dokážeš prečítať zákon.

Pletieš dve na tri. Prečítaj si napríklad, čo je to čestné prehlásenie. Kváá, kvááá kvááá...

Aby sme sa (sa, nie si) rozumeli, ja napríklad nesúhlasím s Mečiarovou amnestiou, ale ju rešpektujem. Neuznávam snahu Lipšica a podobných právnych analfabetov o zrušenie udelenej amnestie. Pritom nezáleží, či bola podľa niekoho názoru správna, alebo nie.
Milosť aj pre vraha je milosť a nad tým sa nešpekuluje.
Dar je dar a hotovo. CHÁPEŠ pepsikova ? ....ak nie študuj...

Nechápem tvoju túžbu linčovať, je to úbohá a primitívna túžba.
pepsikova
22.09.09,12:36
..no dobre..podľa teba teda každý, kto ""nevedomky""zoberie z cudzieho, to môže..však to nerobí úmyselne..ale aj takto sa dá vysvetliť zákon..teba určite štát omilostí, ak budeš náhodou niekde pokladníkom (napríklad) a pomýliš sa o nejaké to eurko..veď si to neurobil úmyselne, tak prečo máš pykať...
..no a neviem, prečo myslíš, že mám túžbu lynčovať..nemám, ani som nikdy taká nebola, ale ak chceš,nechajme ľudí kradnúť a ubližovať si vzájomne, veď nemusia vedieť, čo robia...
jar88
22.09.09,13:02
..no dobre..podľa teba teda každý, kto ""nevedomky""zoberie z cudzieho, to môže..však to nerobí úmyselne..ale aj takto sa dá vysvetliť zákon..teba určite štát omilostí, ak budeš náhodou niekde pokladníkom (napríklad) a pomýliš sa o nejaké to eurko..veď si to neurobil úmyselne, tak prečo máš pykať...
..no a neviem, prečo myslíš, že mám túžbu lynčovať..nemám, ani som nikdy taká nebola, ale ak chceš,nechajme ľudí kradnúť a ubližovať si vzájomne, veď nemusia vedieť, čo robia...

Čo myslíš pepsikova, čo iné, ako linč, je trestanie mimo zákon. Je to len ptimitívna túžba pomstiť sa.

Uvedom si na čo reáguješ.
misomiso písal, že on omylom neodvedie daň.
Ja som mu odpovedal, že to nieje trestný čin krátenia dane.

Teraz ti dám vedieť, kedy to bude trestný čin a ne omyl. Napríklad keď si misomiso nechá v účtovníctve faktúru pre mlyny za 1.000 € a v mlynoch sa nájde jeho faktúra za 1.000.000 €.
V tomto prípade je to podvod a nemôže argumentovať, za sa pomýlil a že to vráti.
Bude potrestaný za podvod a naviac to aj vráti.
Tak asi toľko k tým tvojim Mlynom.
pepsikova
22.09.09,13:26
..no myslím, že sa bavíme každý o niečom inom..a asi som nepochopila, že ty píšeš mišomišovi..som totálne sprostá, máš pravdu,ale ja som reagovala na:..."Obžalovaná vraj nepostupovala s úmyslom uviesť do omylu zodpovedné organizácie a vylákať finančné prostriedky podvodom. Postupovala podľa obhajoby v dobrej viere a z neznalosti, keďže nemá znalosti z oblasti ekonomiky."..a prečítaj si pozorne, čo som písala..a moje prirovnania nemusíš chápať tak, ako ich chápem ja,lebo ani ja ti nevnucujem svoj názor..asi toľko.....

....ospravedlňujem sa, nie som totálne sprostá...veď nezaplatiť dane môže každý, kto chce, nikto ho za to nebude trestať- stačí, ak povie, že to nemal v úmysle a vec je vybavená...bude nám dobre..
atka4
22.09.09,13:43
Pepsikova, sme zhruba v rovnakom veku.
Nehnevaj sa na mňa, ale hlúposť tvojho príspevku (mlyny a pekárne) sa komentovať nedá.
Naviac neviem, ako rozumieš právu a či si vôbec dokážeš prečítať zákon.

Pletieš dve na tri. Prečítaj si napríklad, čo je to čestné prehlásenie. Kváá, kvááá kvááá...

Aby sme sa (sa, nie si) rozumeli, ja napríklad nesúhlasím s Mečiarovou amnestiou, ale ju rešpektujem. Neuznávam snahu Lipšica a podobných právnych analfabetov o zrušenie udelenej amnestie. Pritom nezáleží, či bola podľa niekoho názoru správna, alebo nie.
Milosť aj pre vraha je milosť a nad tým sa nešpekuluje.
Dar je dar a hotovo. CHÁPEŠ pepsikova ? ....ak nie študuj...

Nechápem tvoju túžbu linčovať, je to úbohá a primitívna túžba.

Tvoja reakcia sa mi nevidí primeraná.
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
jar88
22.09.09,14:10
Tvoja reakcia sa mi nevidí primeraná.
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.



Dúfam, že to platí na porade pre každého.

Ta poznámka v príspevku o Mlynoch a pekárňach je mimo poradu a pepsikova tiež ?

Prečítajte si prosím moje témy a posúďte sama.

atka4, naozaj si myslím, že treba čítať a chápať súvislosti v príspevkoch.
jar88
22.09.09,14:24
..no myslím, že sa bavíme každý o niečom inom..a asi som nepochopila, že ty píšeš mišomišovi..som totálne sprostá, máš pravdu,ale ja som reagovala na:..."Obžalovaná vraj nepostupovala s úmyslom uviesť do omylu zodpovedné organizácie a vylákať finančné prostriedky podvodom. Postupovala podľa obhajoby v dobrej viere a z neznalosti, keďže nemá znalosti z oblasti ekonomiky."..a prečítaj si pozorne, čo som písala..a moje prirovnania nemusíš chápať tak, ako ich chápem ja,lebo ani ja ti nevnucujem svoj názor..asi toľko.....

....ospravedlňujem sa, nie som totálne sprostá...veď nezaplatiť dane môže každý, kto chce, nikto ho za to nebude trestať- stačí, ak povie, že to nemal v úmysle a vec je vybavená...bude nám dobre..

Ja som čítal vaše príspevky a aj článok.
Naviac som vám pepsikova napísal, čo je úmysel a podvod atd.

Naviac asi nechápete, kde sa na súde stala chyba. Preto som napísal, že sa treba učiť.

Nemôžem predsa podať žalobu na súd za krádež, keď mi rozbijete okno a potom sa ponosovať, že vás súd oslobodil z trestného činu krádeže a moju žalobu zamietne.

To nieje chyba súdu, to je chyba žalobcu. Žaloval nesprávny čin (krádež).
Preto sa súd nebude zaoberať rozbitým oknom.
atka4
22.09.09,15:37
Dúfam, že to platí na porade pre každého.áno

Ta poznámka v príspevku o Mlynoch a pekárňach je mimo poradu a pepsikova tiež ? ???

Prečítajte si prosím moje témy a posúďte sama. nechcem sa k vašim príspevkom vyjadrovať

atka4, naozaj si myslím, že treba čítať a chápať súvislosti v príspevkoch. ja ich chápem, ale mám právo sa nevyjadriť. nemám rada takýto konfrontačný spôsob jednaní

To je moja jediná a posledná reakcia na vaše príspevky.
jar88
22.09.09,16:53
ja ich chápem, ale mám právo sa nevyjadriť. nemám rada takýto konfrontačný spôsob jednaní

To je moja jediná a posledná reakcia na vaše príspevky.

Čítal som. Jaro
terezamaria
22.09.09,18:32
Pepsikova, sme zhruba v rovnakom veku.
Nehnevaj sa na mňa, ale hlúposť tvojho príspevku (mlyny a pekárne) sa komentovať nedá.
Naviac neviem, ako rozumieš právu a či si vôbec dokážeš prečítať zákon.

Pletieš dve na tri. Prečítaj si napríklad, čo je to čestné prehlásenie. Kváá, kvááá kvááá...

Aby sme sa (sa, nie si) rozumeli, ja napríklad nesúhlasím s Mečiarovou amnestiou, ale ju rešpektujem. Neuznávam snahu Lipšica a podobných právnych analfabetov o zrušenie udelenej amnestie. Pritom nezáleží, či bola podľa niekoho názoru správna, alebo nie.
Milosť aj pre vraha je milosť a nad tým sa nešpekuluje.
Dar je dar a hotovo. CHÁPEŠ pepsikova ? ....ak nie študuj...

Nechápem tvoju túžbu linčovať, je to úbohá a primitívna túžba.

jar88opýtam sa Ťa, Ty si docent alebo profesor s dvoma titulmi pred menom a dvoma za menom? Dovolím si tvrdiť, že ani takto vzdelaný človek by sa neznížil urážať pepsikovúza jej príspevok.Kto chcel, pochopil. Kto nechcel vŕta, podpichuje a znevažuje dámu, akou pepsiková je.

Prepáč, nechcela som sa zapojiť do debaty, tu predsa išlo o niečo iné, tak ako sa to snažila napísať ona. Že nie mlyny ani farský úrad, ale vyšetrovateľ, prokurátor a v konečnom dôsledku súd rozhodli tak, ako rozhodli. Ako súd rozhodol a či sa nám to páči, či nepáči, snáď o tom mala byť táto debata.

Je veľkou škodou, že pomaly každá téma končí osočovaním, že nepozná človek človeka. Sme tu v prvom rade pre to, že chceme aby nám bolo poradené alebo chceme niekomu poradiť.
Danila
22.09.09,19:05
..

..a preukázanie úmyslu ti dokáže kto?Mlyny a pekárne alebo farský úrad?..veď asi preukázanie úmyslu skúma polícia a prokurátor a zápis ide na súd...to keď niekto ukradne peniaze, tak sa ospravedlní tým, že nevedel, že berie z cudzieho?..sudca rozhoduje, či je to odsúdeniahodný čin, alebo nie,takže asi bude chyba u sudcu, ako rozhodol..mimotemy.lebo to by sa dalo potom ospravedlniť ako podobný trestný čin ublíženia na zdraví,keď sudca grázlika a feťáka v tretej podmienke bezpečne uložil do štvrtej podmienky v dobrej viere, že sa napraví..a on sa nenapravil a je v piatej podmienke...lebo mamička mala peniažky na podplatenie.
:):confused:
Milá kolegyňa poraďáčka,
Ty vieš o feťákoch a ich živote, a ich podmienkach, prvej, druhej, tretej, štvrtej a piatej akurát toľko ako vieš o tom, kedy skončí finančná kríza. Počúvaj ma pozorne, mamička feťáka má všetko, okrem peniažkov na podplatenie kohokoľvek. Nepochybne si vzdelaná a múdra žena, prišlo k omylu a celkom určite si mala na zreteli mamičky dílerov a predstaviteľov narkomafie. Držím Ti palce, aby si nemusela mať príležitosť poznať život mamičiek feťákov. A dávaj pozor na vnučku, ak máš, pouč ju, že od cudzích ani len cukrík nesmie zobrať. Sú plné amfetamínov. Ak by si práve prišla na ďalšiu múdrosť, že treba začať obviňovať mamičky tých feťákov.
Všetko dobré Ti prajem a verím, že sa tešíš zo života. Mamičky feťákov toľko dôvodov k radosti nemajú.;)

P.S. Zatancovala si si na tenkom ľade! Vzniesla si obvinenie, či podozrenie? Matky feťákov dávajú úplatky. Sudcovia ich prijímajú. Odvážne tvrdenie, nepochybne si hrdá. Nech Ti slúži ku cti. Verím, že nie si v dôkazovej tiesni.
pepsikova
22.09.09,19:34
..reagovala som tu na úvodný príspevok..každý si môže dobrovolne môj príspevok prečítať a vysvetliť po svojom....mimo témy som napísala o tom, ako sudca rozhodol v prípade,keď feťák domrzačil chlapca..ten feťák mal 17 rokov, za sebou tri podmienky za výtržníctvo, trestným činom ublíženia na zdraví sa dostal do štvrtej podmienky, v ktorej vykrádal a poškodzoval cudzí majetok a znova sa dostal do podmienečného trestu preto, že mamička mala peniažky a použila ich na to, aby sa synkovi nič nestalo, no a sudca stále verí, že sa feťák napraví... a na to som chcela poukázať, že toto nie je v súlade so zákonom, presne tak, ako obhajoba, že niekto oklamal o peniaze a teraz tvrdí, že nevedel, čo robí..
..a prepáč,ak možno nie som schopná ľutovať mamičky feťákov,ale ten prípad sa stal môjmu synovi a ani to by som nepriala žiadnej matke, aby prežila to, čo ja vtedy a ešte sa denne musela na toho feťáka pozerať, ako špacíruje po ulici a smeje sa ľuďom do očí..prepáč ešte raz, možno je to ojedinelý prípad, ale deti sú to, čo im dovolíme, aspoň ja to tak vidím a ak si rodič nevšimne, že jeho dieťa berie drogy-nuž, potom môže reagovať aj tak, ako ty a povedať, že mamička feťáka má všetko iné, len nie peniaze..a never, nie vždy je to tak..

..je mi ľúto, že sa jedna debata zvrhla na takúto nepríjemnú diskusiu a veru to je tu na Porade v poslednej dobe častý jav..určite každý čitateľ bude nejako inak reagovať na môj príspevok, ale nemám v úmysle nikoho osobne urážať ani mu nadávať do hlupákov za to, ako sa vyjadrí...
Zitulda
22.09.09,21:12
Pepsikova, sme zhruba v rovnakom veku.
Nehnevaj sa na mňa, ale hlúposť tvojho príspevku (mlyny a pekárne) sa komentovať nedá.
Naviac neviem, ako rozumieš právu a či si vôbec dokážeš prečítať zákon.

Pletieš dve na tri. Prečítaj si napríklad, čo je to čestné prehlásenie. Kváá, kvááá kvááá...

Aby sme sa (sa, nie si) rozumeli, ja napríklad nesúhlasím s Mečiarovou amnestiou, ale ju rešpektujem. Neuznávam snahu Lipšica a podobných právnych analfabetov o zrušenie udelenej amnestie. Pritom nezáleží, či bola podľa niekoho názoru správna, alebo nie.
Milosť aj pre vraha je milosť a nad tým sa nešpekuluje.
Dar je dar a hotovo. CHÁPEŠ pepsikova ? ....ak nie študuj...

Nechápem tvoju túžbu linčovať, je to úbohá a primitívna túžba.

Prepáč mi Jar 88 ale nedá mi sa s ľútosťou pozastaviť, nad nevraživími slovami , aké používaš ...Môžeš mi povedať prečo?! Vari si natoľko roztrpčený (á) životom, že sa stáva z Teba zlý človek, ktorý hneď bezhlavo útočí, aj keby sa ho opýtali ako sa mu darí. Tvoje invektívy na pepsíkovú naozaj nie sú na mieste, ba skôr predpokladám, že si asi iba neprečítal o čom písala.
Ja som staršia a dosť sa ma dotýkajú nepochopiteľné arogantné slová ako:
hlúposť Tvojho príspevku...prečo si myslíš? a v čom vidíš hlúposť?...skús trochu porozmýšľať...a prídeš na to, že si sa unáhlil(a). Verím tomu.
ďalej:ako rozumieš právu a či si vôbec dokážeš prečítať zákon...to si vážne myslíš?že každý kto chce sa zapojiť do tejto témy by sa mal právu rozumieť? a vôbec..vieš aké má vzdelanie a urážaš?!Čo ak má aj titul JuDr?
potom: Pletieš dve na tri. Prečítaj si napríklad, čo je to čestné prehlásenie. Kváá, kvááá kvááá... nemyslíš, že sa tieto urážlivé posmešné výrazy sem nehodia?..a najmä ak máš vysokoškolské vzdelanie právnickeho smeru... čo iba predpokladám, no nie som si istá neviem. A čo Ti vraví etiketa porady?, ja zase verím, že si čítal(a) ju a tak by si takto nemal(a). (to čo je malým písmom som pokladala za nepodstatné, preto som zmenšila).
Je mi naozaj ľuto ľudí,ktorí sa vedia hneď ohnivo rozčertiť a bezhlavo urážať. A v poslednom čase sa v mnohých témach takí ľudia objavia a ako si Ty povedal(a) že kvák kajú. Prosím Ťa skús trochu sa zamyslieť nad svojou poslednou vetou:
Nechápem tvoju túžbu linčovať, je to úbohá a primitívna túžba... veď ona to vôbec nenapísala...preboha odkiaľ si to vzal(a)??? Nehnevaj sa, nie je mojou snahou Ťa uraziť, či ponížiť, ale tie posledné slová sa mi skôr natískajú ako Tvoje myšlienky, uložené na hlavu pepsíkovej. Prepáč mi, ale napísala som tak, ako som si myslela. ale nie uraziť som tým Ťa nechcela, Nie je to mojím zvykom tak ma neučili a všetky poníženia a úrážlivé v prchkosti vyslovené slová sú mi cudzie a priečia sa môjmu rozumu.
jar88
23.09.09,08:11
Čítal som Zitulda.

a máš aj pekné moto:__________________
Fámy vznikajú vďaka špinavcom... a šíria sa vďaka hlupákom (Bastián)

je to aj môj názor/špinavci/hlupáci/ je to naozaj jednoduché a výstižné. Klobúk dole Bastián. (len poznámočka, že na tých hlupákov je to dosť neúčinné)
Danila
23.09.09,08:32
to pepsíková:)
Neočakávala som od Teba blahoprajný telegram. Na rozdiel od Teba ja Tvoj názor akceptujem a chápem Ťa. Ak si vedela o tom, že matka uplácala a sudca uplátok zobral, bola si povinná oznámiť podozrenie z trestného činu. Poslala by som Ti bod a pridala sa k Tvojim skalným. Ja tu skalných nemám, ani ich k vysloveniu môjho názoru nepotrebujem. Moje názory sú totiž nepopulárne, moje názory sú zo života a sú odrazom spoločnosti, ktorú vnímam bez ružových okuliarov. Som našťastie ekonóm. Každá minca má rub aj líc. Ani feťák, ani jeho matka drogu nevymysleli. Feťák je dnes neuveriteľne cenným artiklom biznisu. Toho si ofukujú a hýčkajú liečebne aj narkomafia. Každý z nich si želá, aby sa často a rád vrátil. Biznis je biznis. Feťák je ale v jednom čestný. Keď kradol, vždy prizná aj to, že to bol úmysel, že kradol pre získanie prostriedkov na drogu. A vždy mu to hravo preukážu. A to bola pointa témy. " Kradol, a nebol mu preukázaný úmysel " Čarovná konštrukcia. Vymyslená však bola pre inú skupinu gaunerov.
Na rozdiel od tých učesaných a naparfémovaných, ktorí klamú a kradnú bez zjavného a zároveň aj nepreukázaného úmyslu, a je ich požehnane, je tá druha skupina neučesaná a nenaparfémovaná. Teda ľahko rozoznateľná. Medzi týmito dvomi skupinami zlodejov a gaunerov je teda zjavný a podstatný rozdiel.
Feťák, ako zlodej má na krku kriminál a v očiach smrť. Kráča pod dva kubíky vcelku úspešným tempom. Ostáva po ňom niekoľko nevyriešených exekúcií.
Pán, tuším ho nazývame úspešný podnikateľ, má na krku viazanku od Cavalliho a v očiach radosť z dobre vykonanej práce. Kráča slušným tempom na letisko, aby si vymočil unavené nohy na Azúrovom pobreží. Ostáva po ňom niekoľko sto hladných krkov pred fabrikou. A tlačenica na sociálke.
Nie je teda zlodej, ako zlodej, ani gauner, ako gauner.
Denne vybuchujú autá, s osádkou, aj bez osádky, denne sú lúpeže, vraždy, podvody, krádeže. Máš pocit, že to všetko stíhajú tí vychrdnutí feťáci? Tvoju odpoveď neočakávam. Lebo tá skupina druhá, viac prislúchajúca k tejto téme Ti zjavne prekáža menej. Práve tí súvisia s touto témou. Kradnú a okrádajú s čistou a vzdelanou hlavou.
A never tomu, že matky feťákov uplácajú sudcov, dnes je trend opačný, matky feťákov oznamujú svojich synov a svoje dcéry orgánom činným v trestnom konaní. Vieš prečo? Vieš. Lebo Ty vieš v oblasti drogovej závislosti všetko.
Čo sa stalo Tvojmu synovi mi je ľúto. Ale odpúšťať sebe aj ostatným sa musíme celý život učiť. Aj v inom kúte Slovenska ešte dnes smúti vdova, lebo jej manžela zastrelil p......t. A nefetoval. Škoda, že si personifikovala. Nemusela som Ti čo, to prezdrádzať o tej druhej strane tej istej mince.
Želám Ti všetko dobré a poškodenému všetko ešte lepšie. Verím, že som nebola mimo témy. Lebo táto téma je nekonečne inšpirujúca.:)

P.S. Vieš, čo bude pre mňa zadosťučinením mojich prspevkov v tejto téme? Ak čo i len jeden nick počúvne môj hlas. Je tu približne 140000 nickov. Nazrú sem možno jedny vyplakané oči. Feťáka, alebo feťáčky. A ja mám možnosť im odkázať. Vytočte trasúcimi rukami oddelenie policajného zboru a ohláste krádež svojho feťáka. Aj to, že Vám pritom "možno? celkom určite?" vykrútil ruku. Ak nevytočíte, premrhali ste životnú šancu. Svoju. Aj jeho. Aj jej. Som ekonóm. A poznám ešte čarovnejšiu konštrukciu. Volá sa " ekonómia času ".;) Včera som zapálila sviečku neznámej Katke, právničke, o ktorej som si prečítala už dávno. Tiež bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. A toto bolo asi už celkom zreteľnemimotemy. Ospravedlňujem sa.
ALDA
23.09.09,08:58
Nenájde sa niekto, kto by urobil nejaký "výcuc" z príspevnkov v tejto téme za jednotlivých prispievateľov aby som všetkých jasne pochopila čo chceli príspevkami vlastne povedať?
Vopred ďakujem.:)
atka4
23.09.09,09:42
Nenájde sa niekto, kto by urobil nejaký "výcuc" z príspevnkov v tejto téme za jednotlivých prispievateľov aby som všetkých jasne pochopila čo chceli príspevkami vlastne povedať?
Vpred ďakujem.:)

"výcuc"
- porušovanie etikety
- osočovanie diskutujúcich z inej názorovej strany
- smutné čítanie od hádam dospelých ľudí
:mee:
Žeby bola uhorková sezóna? Teraz majú čo robiť mesačný plátcovia dph, o mesiac to bude viac o inom.....pribudne štvrťročných dph-áčkarov + Q. prehľady k mzdám, tak sa tu bude diskutovať viac o práci....
ALDA
23.09.09,10:11
"výcuc"
- porušovanie etikety
- osočovanie diskutujúcich z inej názorovej strany
- smutné čítanie od hádam dospelých ľudí
:mee:
Žeby bola uhorková sezóna? Teraz majú čo robiť mesačný plátcovia dph, o mesiac to bude viac o inom.....pribudne štvrťročných dph-áčkarov + Q. prehľady k mzdám, tak sa tu bude diskutovať viac o práci....

Skutočne iba "výcuc" k téme, to ďalšie -poruš. etikety atď to nieeeeeeee.
Bastian
23.09.09,11:28
Prepáč mi Jar 88 ale nedá mi sa s ľútosťou pozastaviť, nad nevraživími slovami , aké používaš ...Môžeš mi povedať prečo?! Vari si natoľko roztrpčený (á) životom, že sa stáva z Teba zlý človek, ktorý hneď bezhlavo útočí, aj keby sa ho opýtali ako sa mu darí. Tvoje invektívy na pepsíkovú naozaj nie sú na mieste, ba skôr predpokladám, že si asi iba neprečítal o čom písala.
Ja som staršia a dosť sa ma dotýkajú nepochopiteľné arogantné slová ako:
hlúposť Tvojho príspevku...prečo si myslíš? a v čom vidíš hlúposť?...skús trochu porozmýšľať...a prídeš na to, že si sa unáhlil(a). Verím tomu.
ďalej:ako rozumieš právu a či si vôbec dokážeš prečítať zákon...to si vážne myslíš?že každý kto chce sa zapojiť do tejto témy by sa mal právu rozumieť? a vôbec..vieš aké má vzdelanie a urážaš?!Čo ak má aj titul JuDr?
potom: Pletieš dve na tri. Prečítaj si napríklad, čo je to čestné prehlásenie. Kváá, kvááá kvááá... nemyslíš, že sa tieto urážlivé posmešné výrazy sem nehodia?..a najmä ak máš vysokoškolské vzdelanie právnickeho smeru... čo iba predpokladám, no nie som si istá neviem. A čo Ti vraví etiketa porady?, ja zase verím, že si čítal(a) ju a tak by si takto nemal(a). (to čo je malým písmom som pokladala za nepodstatné, preto som zmenšila).
Je mi naozaj ľuto ľudí,ktorí sa vedia hneď ohnivo rozčertiť a bezhlavo urážať. A v poslednom čase sa v mnohých témach takí ľudia objavia a ako si Ty povedal(a) že kvák kajú. Prosím Ťa skús trochu sa zamyslieť nad svojou poslednou vetou:
Nechápem tvoju túžbu linčovať, je to úbohá a primitívna túžba... veď ona to vôbec nenapísala...preboha odkiaľ si to vzal(a)??? Nehnevaj sa, nie je mojou snahou Ťa uraziť, či ponížiť, ale tie posledné slová sa mi skôr natískajú ako Tvoje myšlienky, uložené na hlavu pepsíkovej. Prepáč mi, ale napísala som tak, ako som si myslela. ale nie uraziť som tým Ťa nechcela, Nie je to mojím zvykom tak ma neučili a všetky poníženia a úrážlivé v prchkosti vyslovené slová sú mi cudzie a priečia sa môjmu rozumu.

Už som tu písal o potrebe vysvetľovania a zdôvodňovania... ja ich priam zbožňujem. Bez nich by som bol stratený:).

Teraz vážne - zo samotného správania človeka je aj tak vždy jasné, ako to myslí... Aj to tvoje vysvetľovanie sa mi zdá trocha zbytočné. Všetci dobre vieme, že ty naozaj nikoho uraziť nechceš ... veď predsa aj tí tvoji smejkovia čo to naznačujú, všakže?

Toto si písala do tej podľa mňa dosť vážnej témy (sranda že zhruba v tom čase ako si sem vycapila tento tvoj moralizujúci príspevok):

;):):D Tie prvé slová hrubo označené už akokaby tu dnes odznely...alebo aspoň skoro rovnaké... a viete, že poznám prípad, kde aj napriek ochrany,,,dieťatko prišl na svet?... a to bola ochrana DUPLA...ona mala Danu a on kondóm.:)
Bastián a to prečo sa podpisuješ Anička?;):):D vari Ťa nepripravili o genofond?:D Myslela som to ako srandu nie že sa urazííííš;)
To ťa naozaj nenapadlo, že ak je pod príspevkom podpis Anička, tak to asi písala ona?
Danila
23.09.09,18:29
"výcuc"
- porušovanie etikety
- osočovanie diskutujúcich z inej názorovej strany
- smutné čítanie od hádam dospelých ľudí
:mee:
Žeby bola uhorková sezóna? Teraz majú čo robiť mesačný plátcovia dph, o mesiac to bude viac o inom.....pribudne štvrťročných dph-áčkarov + Q. prehľady k mzdám, tak sa tu bude diskutovať viac o práci....



"výcuc"
- porušovanie etikety
- osočovanie diskutujúcich z inej názorovej strany
- smutné čítanie od hádam dospelých ľudí
:mee:
Žeby bola uhorková sezóna? Teraz majú čo robiť mesačný plátcovia dph, o mesiac to bude viac o inom.....pribudne štvrťročných dph-áčkarov + Q. prehľady k mzdám, tak sa tu bude diskutovať viac o práci....

Milá recenzentka,
máš pravdu v jedinom. Smutné čítanie od dospelých ľudí. Smutné preto, lebo veľa v živote je smutného. Porušovanie etikety? Vieš, čo je porušovanie etikety? Ak nemastíš bruško tomu s opačným názorom. To je považované za porušenie etikety najčastejšie. Novým trendom už ani nie je úcta, rešpekt, akceptovanie odlišnosti, novým trendom je falošná solidarita. Nie je dôležitý obsah príspevku. Dôležitý je jeho výsosť nick, ktorý ho napísal. Vieš, čo je podľa mňa porušovanie etikety? A nielen poraďáckej?

Prísť, obviňovať bez dôkazov niekoho, kto nemá možnosť brániť sa. Prezumcia neviny nie je onuca. A poraďák nie je sudca. Je jedno, či je to identifikovaný podnikateľ, firma s plným menom, matka feťáka / správne má byť drogovo závislého /,prokurátor, vyšetrovateľ, sudca, dovoliť si označiť súdy ako nespravodlivé a bez pohnutia prstom vymôcť spravodlivosť, alebo sa o to pokúsiť. Toto sú podľa Teba čestní poraďáci? U mňa to nie je česť, ale scestnosť.O tomto nie je Porada.

Na opačný názor nesúhlasného nicku je tu červená boxerská rukavica, na mne ju dnes poriadne zodrali, ani netušili, o čom som vlastne písala. Oni to jednoducho tušiť nemohli. Oni nie.;) A ja občas viem, čo vravím.:)
Ja som človek zvedavý. Ja som človek, so záujmom o veci verejné. Ja som človek, čo ctí zákon. Ja som človek, ktorý bude na Porade stáť na strane opľúvaných, nečlenov Porady, ktorých prídu obviňovať bez dôkazov a možnosti vyjadriť sa k veci. Dlhšiu dobu mi bude za Poradou smutno. Pokúsim sa vyhľadať matku drogovo závislého a vypočuť si druhú stranu. Aby som aj ja poznala rub aj líc jednej mince, korú sem hodila dáma pepsíková a ktorú som zodvihla, aby som si zahrala mariáš. Smutný. Zo života a o živote opľutého feťáka. A jeho úplatkárskej matky. A nespravodlivého sudcu. Omylom, či zámerne hodeného do témy, ktorej obsahom bolo niečo úplne iné. Feťáka s podmienkou. Hm, po piaty raz. Za opakovanú trestnú činnosť. A teraz nepochybne už aj pani ministerka spravodlivosti spozornie. Ak sem niekto z jej ministerstva nakúkol.;)Vážne obvinenia. Padni komu padni. Toť môj pozdrav a záverečný názor v tejto téme.
atka4
24.09.09,19:53
Milá recenzentka,
máš pravdu v jedinom. Smutné čítanie od dospelých ľudí. Smutné preto, lebo veľa v živote je smutného. Porušovanie etikety? Vieš, čo je porušovanie etikety? Ak nemastíš bruško tomu s opačným názorom. To je považované za porušenie etikety najčastejšie. Novým trendom už ani nie je úcta, rešpekt, akceptovanie odlišnosti, novým trendom je falošná solidarita. Nie je dôležitý obsah príspevku. Dôležitý je jeho výsosť nick, ktorý ho napísal. Vieš, čo je podľa mňa porušovanie etikety? A nielen poraďáckej?

Prísť, obviňovať bez dôkazov niekoho, kto nemá možnosť brániť sa. Prezumcia neviny nie je onuca. A poraďák nie je sudca. Je jedno, či je to identifikovaný podnikateľ, firma s plným menom, matka feťáka / správne má byť drogovo závislého /,prokurátor, vyšetrovateľ, sudca, dovoliť si označiť súdy ako nespravodlivé a bez pohnutia prstom vymôcť spravodlivosť, alebo sa o to pokúsiť. Toto sú podľa Teba čestní poraďáci? U mňa to nie je česť, ale scestnosť.O tomto nie je Porada.

Na opačný názor nesúhlasného nicku je tu červená boxerská rukavica, na mne ju dnes poriadne zodrali, ani netušili, o čom som vlastne písala. Oni to jednoducho tušiť nemohli. Oni nie.;) A ja občas viem, čo vravím.:)
Ja som človek zvedavý. Ja som človek, so záujmom o veci verejné. Ja som človek, čo ctí zákon. Ja som človek, ktorý bude na Porade stáť na strane opľúvaných, nečlenov Porady, ktorých prídu obviňovať bez dôkazov a možnosti vyjadriť sa k veci. Dlhšiu dobu mi bude za Poradou smutno. Pokúsim sa vyhľadať matku drogovo závislého a vypočuť si druhú stranu. Aby som aj ja poznala rub aj líc jednej mince, korú sem hodila dáma pepsíková a ktorú som zodvihla, aby som si zahrala mariáš. Smutný. Zo života a o živote opľutého feťáka. A jeho úplatkárskej matky. A nespravodlivého sudcu. Omylom, či zámerne hodeného do témy, ktorej obsahom bolo niečo úplne iné. Feťáka s podmienkou. Hm, po piaty raz. Za opakovanú trestnú činnosť. A teraz nepochybne už aj pani ministerka spravodlivosti spozornie. Ak sem niekto z jej ministerstva nakúkol.;)Vážne obvinenia. Padni komu padni. Toť môj pozdrav a záverečný názor v tejto téme.
Toť si víťaz;)
Mlčanie je také nabité potencionálnou múdrosťou a duchom, ako neopracovaný kus mramoru ťarchavý veľkou sochou. (http://citaty.dovrecka.sk/archiv/id-3837)
Aldous Huxley (http://citaty.dovrecka.sk/autori/aldous-huxley)





" Je treba nenávidieť bludy a mať srdce pre blúdiacich. " (http://citaty.dovrecka.sk/archiv/id-3015)
Augustín » (http://citaty.dovrecka.sk/autori/Augustín)
Danila
28.09.09,15:31
Milá atka4

Temeritas est damnare, guod nescias! / starý zákon /



Vade in pace:)
atka4
29.09.09,14:45
Milá atka4

Temeritas est damnare, guod nescias! / starý zákon /

= Je nerozumné odsudzovať to, čo nepoznáš.

Vade in pace = Choď v pokoji
:) cit. zo Starého zákona....



(Je toho dosť, čo by som mohla napísať, ale papier nie je najvhodnejší komunikačný nástroj, obzvlášť, ak by mala "diskusia" prebiehať s ľuďmi, kt. ostatných chytajú za slovíčka, pričom merito veci je nepovšimnuté a právo druhého na iný názor nemožný....)

Toť môj pozdrav a záverečný názor v tejto téme.
(V mojom prípade však naozaj......;))
Stanislav 1975
29.09.09,15:21
Ja si musím zastať troška Danillu-má pravdu v tom, že sú tu fakt aj falošní ľudia, ktorí tebe do ss píšu iné ako potom verejne do Porady..., a má pravdu aj v tom, že keď s niekym nesúhlasíš,tak si ten najhorší a nedodržuješ etiketu a už sa vypisuju sťažnosti moderátorom a pod.A veselo sa potom mínuskuje,ani nič nenapíšeš a už si vymínuskovaný...Ale však čo sme my ???,my sme len noví poraďáci a nemáme na starú poraďácku šlachtu...
a čo sa týka Bastiana- vo veľa vecach s ním nesúhlasím, mali sme spolu aj konflikt dosť veľký,ale si myslím, že sme sa začali aspoň troška rešpektovať,ale aspoň nieje falošný- povie do "ksichtu",čo si myslí a to je dobre, i keď povie,že nemám ťa rád,ale aspoň nieje falošný a to sa cení v dnešnej dobe...

A čo sa týka Petry Novej- mne chýba, mal som ju rád...:mee::mee::mee:

A čo sa týka tých skupiniek-však to je pravda ako delo- každý si vie všimnúť ako sa tu naháňajú body a súhlasy- niekto napíše smajlíka a už má za to od kamošky bod a naopak...
ALDA
29.09.09,15:27
...Ale však čo sme my ???,my sme len noví poraďáci a nemáme na starú poraďácku šlachtu...


Stanko bol si v SC na stretku, alebo nie? Ak si tam bol, mal si tento pocit, ktorý si napísal?:eek:

Síce mňa sa to netýka: stará som, poraďáčka tiež, ale nie som šlachtična:---:D

A čo sa táka tých bodov, ktoré spomínaš, ale som to necitovala, sme hovorili, že to Poradu naruší, ale...Myslím, že Richard mal v úmysle niečo iné, ako sa to tu zvrtlo pre body.
Stanislav 1975
29.09.09,15:29
Stanko bol si v SC na stretku, alebo nie? Ak si tam bol, mal si tento pocit, ktorý si napísal?:eek:

Nie nie-bolo perfektne a boli tam perfektní ľudia- ale píšem o iných...
Stanislav 1975
29.09.09,15:32
Stanko bol si v SC na stretku, alebo nie? Ak si tam bol, mal si tento pocit, ktorý si napísal?:eek:

Síce mňa sa to netýka: stará som, poraďáčka tiež, ale nie som šlachtična:---:D

Aldička, vieš ako zle padne človeku, keď len preto,že si s niekym nedovolíš súhlasiť,tak už sa vypisujú sťažnosti a pod.?Mne to strašne zle padne...A stalo sa to už veľakrát...
Stanislav 1975
29.09.09,15:34
Stanko bol si v SC na stretku, alebo nie? Ak si tam bol, mal si tento pocit, ktorý si napísal?:eek:

Síce mňa sa to netýka: stará som, poraďáčka tiež, ale nie som šlachtična:---:D

A čo sa táka tých bodov, ktoré spomínaš, ale som to necitovala, sme hovorili, že to Poradu naruší, ale...Myslím, že Richard mal v úmysle niečo iné, ako sa to tu zvrtlo pre body.

mimochodom,až tak stará niesi- odborne sa tomu povie v najlepšom veku...;););)
evina
29.09.09,15:52
Ja si musím zastať troška Danillu-má pravdu v tom, že sú tu fakt aj falošní ľudia, ktorí tebe do ss píšu iné ako potom verejne do Porady..., a má pravdu aj v tom, že keď s niekym nesúhlasíš,tak si ten najhorší a nedodržuješ etiketu a už sa vypisuju sťažnosti moderátorom a pod.A veselo sa potom mínuskuje,ani nič nenapíšeš a už si vymínuskovaný...Ale však čo sme my ???,my sme len noví poraďáci a nemáme na starú poraďácku šlachtu...
a čo sa týka Bastiana- vo veľa vecach s ním nesúhlasím, mali sme spolu aj konflikt dosť veľký,ale si myslím, že sme sa začali aspoň troška rešpektovať,ale aspoň nieje falošný- povie do "ksichtu",čo si myslí a to je dobre, i keď povie,že nemám ťa rád,ale aspoň nieje falošný a to sa cení v dnešnej dobe...

A čo sa týka Petry Novej- mne chýba, mal som ju rád...:mee::mee::mee:

A čo sa týka tých skupiniek-však to je pravda ako delo- každý si vie všimnúť ako sa tu naháňajú body a súhlasy- niekto napíše smajlíka a už má za to od kamošky bod a naopak...

Patrím medzi tú "poraďácku šľachtu", ako si nás nazval, a akosi som si toto nevšimla za celý čas /že by som bola slepá?:D alebo to jednoducho vôbec nepovažujem za dôležité??/ Stano veď falošní ľudia sú okolo nás v normálnom živote v hojnom počte a prečo by nemali byť na POrade. Ak zistíš, že niekto s Tebou nedebatí o probléme ale osobne Ťa stále napáda, tak čo Ti záleží na tom, že je falošný?? Bohužiaľ to nezmeníš. Že sa sťažujú, no to existuje tiež všade okolo nás v normálnom živote- nie sme tu vo vzduchoprázdne. Že si niekto naháňa body /ak si naháňa? nevoiem/ nech sa páči- to je jeho hanba, jeho problém....OIpakujem to, čo som už x-krát napísala, my čo sa tu poznáme z nickov sme gramotní a vieme si urobiť svoj názor na základe príspevkov a nie bodov....

Mám tiež rada úprimných ľudí a aj sa o to snažím byť úprimná, hoci život ma už /a to dosť v pokročilom veku:D/ naučil, že netreba vždy hovoriť "pravdu" za každých okolností. Ale iné je úprimnosť a iné osobné urážky. Osobné úražky nie sú úprimnosťou - podľa môjho názoru je to neslušnosť.

Ja som to už tu písala /v Senci som bohužiaľ nebola/ my sa tu stretávame spolu často, máme rôzne názory na niektoré veci, ale ešte sme sa nikdy osobne neurážali, ak sa to napríklad i niekomu tak zdalo - vysvetlili sme to.... a sme tu úprimní k sebe viac než dosť :)

Dnes sa mi nechce pracovať, tak som začala otvárať tieto témy a v tomto čase sa minimálne v troch vzájomne napádajú :eek: a závere témy k novele zákona o inmterupciách ani nehovorím....kde vrcholná neslušnosť bola parafrázujem vysvetľovaná, akože som neslušný ak sa mi zdá, že druhá strana o ničom???

Dnes som to niekde čítala v týchto kontroverzných témach - áno tieto miestami až vulgárne príspevky boli vymazané a ostatné tam ostali - čiže ten, ktorý urážal bol očistený a vyzerá to, že téma bola uzavretá na základe predchádzajúcich príspevkov, ktoré boli v akotakej miere únosnosti. Najprv sa mi to zdalo super, že tie vulgarizmy boli vymazané, ale - mnohí si teraz vôbec nevedia objektívne posúdiť .....to sme si asi neuvedomili pri vymazávaní ...
Paula
29.09.09,16:43
Jedna pravda je, že vulgarizmy a osočovanie v posledných mesiacoch na Poradu priniesli vo svojom slovníku konkrétni ľudia (nicky). Menovať ich netreba, sami vedia, aký slovník majú v obľube. Škoda, že s tým slovníkom zablúdili práve sem a že majú naviac aj šťastie na zdatných súperov .
Idem ja, pekný večer vám prajem. :)
misomiso
29.09.09,16:47
A o com to tu vlastne tocite mile damy? Vcera Arizona promptne vymazala moje prispevky z temy o dvojitom tehotenstve, pretoze vraj nesuviseli s temou (preto museli by vymazane). No tu vase hadky uz dlhsiu dobu nikomu neprekazaju, som zvedavy, kedy sa moderatori rozhodnu tak principialne konat aj v inych temach.
evina
29.09.09,17:14
A o com to tu vlastne tocite mile damy? Vcera Arizona promptne vymazala moje prispevky z temy o dvojitom tehotenstve, pretoze vraj nesuviseli s temou (preto museli by vymazane). No tu vase hadky uz dlhsiu dobu nikomu neprekazaju, som zvedavy, kedy sa moderatori rozhodnu tak principialne konat aj v inych temach.

Posledné príspevky /myslím od č. 36/ ako reakcia na Stana určite nie sú o hádaní, aj keď súhlasím s Tebou, žemimotemy, ale dnes je akosi celá Porada mimotemy
arizona
29.09.09,22:10
Tému uzatváram. Myslím, že stačilo ...:rolleyes: