Zúfalka
16.07.09,13:08
Aké máte skúsenosti s s.r.o Slovakia Energy?? Sľubujú dodávku el. energie najlacnejšie na trhu - aké mátre skúsenosti?? Je to seriózna firma ...???
danushka
16.07.09,15:20
No začali robiť nálety po domácnostiach...hm
Prišiel taký mladučký fečáčik v čiernych nohaviciach, zelenej košuľke a kravatou, hodne nagélovanými vláskami...
Pýtala som sa, nech mi povie, koľko budem platiť za 1kWh ako malá domácnosť do 5000 kWh ročne a on nevedel...
Akurát mi povedal, že budem mať 10% nižšie zálohové platby oproti terajším, tak som ho vypoklonkovala, nech si naštuduje základné veci a nech mi príde povedať nasledujúci deň.
Už neprišiel.
durisovad
16.07.09,15:25
Aj ja som nasla v schranke letacik s mailovou adresou. Napisala som na nu svoje otazky, ale sa mi vobec neozvali. Zavana mi to spekulaciou ak nie priamo podvodom. V letaciku bola dost agresivna vyzva, aby sa ludia bez dalsich otazok a rozmyslania prehlasili na odber k ich spolocnosti.
Marianna01
16.07.09,15:39
moji klienti im dali výpoveď - výpovedná lehota 1/2 roka... :cool:

ale po tom, čo za 3 mesiace poslali asi 15 faktúr a 4 dobropisy, prelínali sa tam dátumy, kWh a spravili z toho galimatiáš, posielali upomienky a výzvy na zaplatenie už zaplateného, nemali na výber. Ešteže sa tomu rozumejú (prefakturovávajú mimo iného spotrebovanú el. energiu) takže sa nedali zmiasť a oklamať, a neplatili niekoľko krát za to isté. Neviem povedať naisto, ale verím, že sa kľudne môže stať, že človek, ktorý tomu nerozumie, podľahne nátlaku a zaplatí...
Aluš
16.07.09,16:58
Naša firma má tiež uzatvorenú zmluvu s touto spoločnosťou. Aj nám poslali faktúry "mirnix-dirnix" ako sa im hodilo. Následne na to dobropisy... Človek si to musí ustrážiť lebo to vyzerá tak, že keď neustráži tak platí. Uvidíme čo nám povie vyúčtovanie, či sme ušetrili alebo nie. Ak nie tak dávame výpoveď zmluvy.
danushka
17.07.09,15:29
Podľa mňa, ak by táto spoločnosť vážne konkurovala cenou za ele momentálnym dodávateľom, tak to bude trvať len dočasne a monopolný dodávateľ sa prispôsobí cenou konkurencii, aby neprišiel o zákazníkov.
Asi väčšina ostane tam, kde je. Načo si komplikovať život.
matej.d
11.08.09,15:21
danushka typicky nazor ..ostanme tam de sme naco si komplikovat zivot ....mam najracej takych co nadavaju ako secko ide hore ..a ked nieco pride co tu malo byt davno tak je to automaticky velky podvod nie ??? konkurencia je bezna vec ..neviem co ti vadi na tom ...pocita sa ze prestupi 40 % ...a VSE urobi to ze zdvihne ceny aby vyrovnala stratu to je moj nazor
esbe
03.09.09,09:13
Nedávno ma navštívil ich obchodný zástupca. S takým arogantným vystupovaním som sa pri "podomovom predaji" ešte nestretol. Zo začiatku som absolútne netušil, o čo sa vôbec jedná. Snažil sa pôsobiť dojmom, akoby podpis zmluvy s nimi bola nejaká povinnosť. Vypýtal si vyúčtovanie platieb za elektrickú energiu, a začal vypisovať zmluvu s nimi. Absolútne žiadne vysvetlenie, len niekoľkokrát zopakoval, že či nesledujem TV, vraj sa o tom v poslednú dobu dosť rozpráva. Keď som chcel vidieť nejaké podmienky; tak sa vyhováral, že načo mi to je, že sú aj tak všade rovnaké. Postupne som sa dostal do obrazu a poslal ho kadeľahšie.
lietadlo
17.09.09,05:00
Môj otec podpísal pod psychickým nátlakom zmluvu so Slovakia Energy, a ja som sa to len "náhodou" dozvedela pri upratovaní jeho izby:). Pri čítaní zmluvy som sa dozvedela, že v prípade, že zmluva nebola podpísaná v priestoroch dodávateľa, je možné zmluvu do 30 dní zrušiť!!! Nič som sa zo zmluvy nedočítala o prenájme elektromerov a pod... Takže žiadna dôvera, žiadna zmluva.
Martin Mocko
17.09.09,05:28
Ja sm od 1.1.2010 zmenil dodávateľa el.energie. Spôsob dodávky, odstraňovanie porúch a iné podmienky má môj nový dodávateľ celkom dobre popísané na webe. Preštudoval som celý web a dokonca som si u nich nechal vypracovať ponuku na právnickú osobu s vyšším odberom a cena bola naozaj zaujímavá.
http://www.magnaea.sk/
dad111
17.09.09,13:41
Na trhu sú noví predajcovia el, energie. Oni ju nemusia vyrábať ani distribuovať. Len ju jednoducho kúpia hocikde na svete, ak je to pre nich výhodné a nájdu spôsob ako ju dopraviť k zákazníkovi. Im nemusia (ale môžu) patriť siete ani meranie. Za to oni platia iným. Nemôžu Vám teda ani účtovať žiadny nájom za elektromer, mimochodom ten Vám ani doteraz nikto neúčtoval a nemajú Vám ani čo opravovať. Iba ak by tak Vaše spotrebiče. To ponúka ten spomíňaný? Ich je len tá elktrina v pre nich cudzích zariadeniach. Poruchy na distribučných sieťach zabezpečuje ich prevádzkovateľ, na to je zákon. Nemusíte sa báť, že ak budete brať EE od iného ako ZSE, SSE, VSE v prípade poruchy Vám dodávku obnovia neskôr ako ich zákazníkom. Nakoniec EE kupujú aj oni od iného subjektu ako je správca siete.
Voľnému trhu zdar.
osnica
12.10.09,20:47
Nedávno sa u nás tiež zastavili dievčatá - zrejme brigádničky, ktoré ponúkali možnosť ušetriť na elektrine. Vychrlili strohé informácie, ale nevedeli mi odpovedať na nijakú otázku, ani poskytnúť nijaký leták s ďalšími informáciami, dokonca ani názvu spoločnosti som sa nedopátral.

Dnes sa tu opäť objavil obchodný zástupca, tentokrát pán v obleku, a tak ako spomínal esbe, zaskočil ma pomerne "agresívny" spôsob predaja. Silné zabúchanie na dvere, rýchla spŕška faktov, pri akejkoľvek otázke stále len to isté dookola, žiadne materiály, a doslova automatická žiadosť o to aby som prichystal svoje ročné zúčtovanie od SSE - potom sa dozviem viac. Nie som typ človeka, ktorý do niečoho ide hlava nehlava alebo ukáže svoje dokumenty len tak hocikomu; tentokrát sa mi z pána zástupcu podarilo aspoň vytiahnuť názov spoločnosti Slovakia Energy, aj keď som bol upozornený, že keď to nepodpíšem teraz, budem si to musieť íst vybavovať sám do BA, a sám zaplatiť aj vybavovačky s SSE a mimoriadny odpis lebo potom to už za mňa neurobia.

Začal som teda trochu pátrať, tak som našiel aj tieto existujúce vlákna na tému Slovakia Energy tu na Porade. Porovnal som si tiež cenníky SSE a Slovakia Energy pre moju sadzbu. Mesačná platba je taká istá, cena bez DPH za kWh pre moju sadzbu asi o 6% nižšia. Ak zoberiem do úvahy moju ročnú spotrebu za posledné 3 roky, tak by som na konečnej cene s DPH ročne ušetril asi 4.7% - ale to iba pri akciovom cenníku Slovakia Energy pre nových zákazníkov. Pri štandardnom cenníku sú to už len 3%, čo je v mojom prípade menej než spomínaný aktivačný poplatok 20 €.

Takže keby ma neodradil už prístup obchodného zástupcu, odradila by ma táto jednoduchá matematika. Neviem ako prišli ku deklarovaným 10% úsporám, niekde som tuším zachytil ešte vyššie percento, ale pri spotrebe bežnej malej domácnosti to asi nebude reálne. Ak dajú ľuďom iba znížené zálohové platby (aj o 10%) tak aký to má zmysel? Ja som rád, že moje zálohové platby reálne odrážajú ročnú spotrebu a nezaskočí ma na začiatku leta nepríjemná nedoplatková faktúra. Ale verím, že pri ich "prudkom" spôsobe predaja na to možno pár klientov lapia, zjavne je cieľom predať rýchlejšie než si to ľudia stihnú spočítať.

Každému teda doporučujem, aby si vopred a v kľude skúsil najskôr vypočítať reálne úspory podľa svojej vlastnej spotreby, keďže cenníky má Slovakia Energy dostupné na webe.

Rado
lunacor
14.10.09,21:11
[QUOTE=Martin Mocko;1153712]Ja sm od 1.1.2010 zmenil dodávateľa el.energie. Spôsob dodávky, odstraňovanie porúch a iné podmienky má môj nový dodávateľ celkom dobre popísané na webe. Preštudoval som celý web a dokonca som si u nich nechal vypracovať ponuku na právnickú osobu s vyšším odberom a cena bola naozaj zaujímavá.
Nice try! Tak v skratke.Jeden jediny rozumny koment tu bol. Keby vsetci zostali vo VSE ZSE A SSE tak tieto firmy nemaju ziadny dvovod na zlacnenie . Dakujeme vsetkym co presli k Slovakia energy a k alternativnym dodavatelom lebo prinutili monopol k zlacneniu cien!!!A vy ostatny hundrosi hybaj do krcmi k mamkam objedavajte pivko a vychytavajte chybicku po chybicke a hladajte kaz! Pritom okolo Vas utekaju velke veci! Treba si zistit realne svetove ceny elektrickej energie potom si porovnajte kolko platite vy a potom obvinujte niekoho kto vam chce pomoct znizit cenu. Presne ako z naftou! Ja som bol v cera natankovat v Polsku a natankoval som o 8.5 skk za liter menej >Toto Vas netrapi? Kde su spreneverene Slotove miliardy nevydim nikoho aby strajkoval, protestoval ako je to za takych okolnosti bezne v zahranici. Pisat ano na to by Vas bolo .Tak prijemny zivot v bla bla bla bla
Jarka 1
15.10.09,11:06
Pisat ano na to by Vas bolo .Tak prijemny zivot v bla bla bla bla[/QUOTE]

Fíííha, no toto?:confused: Po prečítaní celej témy a hlavne posledného príspevku, sa mi ako nerozhodnutej, akosi nechtiac v predstavách vybavil ten panáčik v obleku s trochu "agresívnym" prístupom.:cool: Ja som sa už rozhodla, hoci nie som Zúfalka so seatom, ktorí chceli počuť skúsenosti iných.
jankokr
18.10.09,06:31
Ja sm od 1.1.2010 zmenil dodávateľa el.energie. Spôsob dodávky, odstraňovanie porúch a iné podmienky má môj nový dodávateľ celkom dobre popísané na webe. Preštudoval som celý web a dokonca som si u nich nechal vypracovať ponuku na právnickú osobu s vyšším odberom a cena bola naozaj zaujímavá.
Nice try! Tak v skratke.Jeden jediny rozumny koment tu bol. Keby vsetci zostali vo VSE ZSE A SSE tak tieto firmy nemaju ziadny dvovod na zlacnenie . .............
Plne súhlasím s užívateľom "lunacor "že priestor pre konkurenciu musíme pomáhať vytvárať práve my, ale musím podotknúť, že firma Slovakia Energy s.r.o. si robí sama zlú reklamu tým, že na získavanie zákazníkov posiela neškolených externistov , ktorý nie sú schopný relevantne vysvetliť výhodu produktu firmy a zároveň podať zákazníkovi plnohodnotné, pravdivé a neskreslené informácie.

Viem to aj z vlastnej skúsenosti. Totižto keď som bol navštíviť svojho otca (dôchodcu) a on mi povedal že mu elektrárne znížili cenu za platbu o 10 % !
Samozrejme sa nejednalo o zníženie zo strany VSE ale o novú zmluvu s novým dodávateľom (Slovakia Energy), na ktorej ani neboli vyplnené všetky náležitosti aké by mala zmluva obsahovať ( absentovala pečiatka firmy a číslo zástupcu ktorý zmluvu uzatváral) .
To že podpísal zmluvu s novým dodávateľom som mu musel ozrejmiť až ja.

Tak že na základe toho , som mu odporúčal od danej zmluvy odstúpiť ,čo aj urobil keďže to je možné podľa VOP firmy do 30 dní od podpísania mimo priestorov Dodávateľa. ( RZ písmeno "D" čl. 12)
Eulalia
18.10.09,06:43
Nice try! Tak v skratke.Jeden jediny rozumny koment tu bol. Keby vsetci zostali vo VSE ZSE A SSE tak tieto firmy nemaju ziadny dvovod na zlacnenie . Dakujeme vsetkym co presli k Slovakia energy a k alternativnym dodavatelom lebo prinutili monopol k zlacneniu cien!!!A vy ostatny hundrosi hybaj do krcmi k mamkam objedavajte pivko a vychytavajte chybicku po chybicke a hladajte kaz! Pritom okolo Vas utekaju velke veci! Treba si zistit realne svetove ceny elektrickej energie potom si porovnajte kolko platite vy a potom obvinujte niekoho kto vam chce pomoct znizit cenu. Presne ako z naftou! Ja som bol v cera natankovat v Polsku a natankoval som o 8.5 skk za liter menej >Toto Vas netrapi? Kde su spreneverene Slotove miliardy nevydim nikoho aby strajkoval, protestoval ako je to za takych okolnosti bezne v zahranici. Pisat ano na to by Vas bolo .Tak prijemny zivot v bla bla bla bla

Počuj, kamarát, neunáhlil si sa trochu? Takáto agresívna reakcia patrí skôr do tej krčmy, ako na Poradu.
ajale
13.01.10,15:10
Ahojte, moja mama ma s nimi zmluvu uz od leta, doposial platila dohodnutu sumu podla kalendara ale v novom roku jej prislo uhradit o takmer 400% viac, jej susedam aj viac. Ani nevieme od coho sa cena odvija. Po prestudovani zmluvy sme zistili, ze nie je asi platna, pretoze sa v nej nenachadza presna cena za elektrinu. Minuly tyzden sme niekolkokrat volali do Slovakia energy, ale nikto neodpovedal. Pred 8 dnami som im pisala mail, dostala som automaticku odpoved, ze do 5 dni sa ozvu. Zatial kde nic-tu nic.
Pred hodinou som sa tam dovolala, ale ako som povedala, ze sa doposial nevyjadrili k cene, zlozili mi telefon. Druhykrat ma nechali vyzvanat.
Ak sa kona nieco kolektivne z hladiska nespokojnych zakaznikov tejto firmy, informujte ma.
bager007
25.01.10,18:48
Akoze su bezchybni. Podpisali sme zmluvu so Slovakia Energy. Oni nas zabezpecovali, ze su v kontakte s Zapadoslovenskou Energetikou..oni nas automaticky prehlasia/vyhlasia. Zaplatili sme prve mesiace a z nicoho nic, od Zapadosloveskej Elektriny prisli upomienky, ze vypnu elektrinu. Takze ani vyhleseni, ani prehlaseni sme neboli a este ani nie od nics sme cerpali el.energiu. Ihned sme zaplatili Zap.Eng sumy a kontaktovali sme nasu Slovakia Energiu. Po kazdom telefonate a e-mailu len slubuju, ze nam vratia peniaze, ale dodnes tale nic. Toto trva aspon pol roka... Uz chcem sa obratit na sud alebo pravnikov... Radi by sme sa pridali k ludom ktory ich dali na sud.
jaki
23.02.10,15:52
Podľa mňa je to neseriózna spoločnosť.Sídli len v BA,má len jedno telef.číslo,komunikujú e-mailom celú večnosť.Mám známeho ktorý s nimi uzavrel zmluvu a už po roku od nej odstupuje.Zopár príspevkov aj na internetovej stranke staznosti.sme KATALOG FIRIEM,Výroba a rozvod elektriny,plynu,vody.
bager007
23.02.10,17:35
Da sa uch niekde zazalovat alebo pridat sa k zalobe? Rada by som tu urobila.
bastajaja
05.12.10,14:55
ako ste dopadli s toto bláznivou firmou? Zaujíma ma to lebo mám s nimi veľké problémy. Ak sa dá prosím odpíš
bastajaja
05.12.10,14:56
Prosím napíš ako ste dopadli, lebo ja mám tiež problém
juraj kovac
30.08.12,11:06
Asi sa už odvtedy veľa zmenilo. Navštívil ma obchodný zástupca tejto spoločnosti, netlačil na mňa, všetko mi vysvetlil a bolo to v pohode. Asi o mesiac mi prišiel list zo Slovakia energy s informáciou, že som jejich klientom a zmena dodávateľa prebehne o 3 mesiace. To sa aj stalo a teraz mám lacnejšú elektrinu aj plyn :).
juraj kovac
30.08.12,11:10
Moja skusenost je pozitivna. Lepsie mat lacnejseho dodavatela ako platit tym stavajucim ich kampane za zastrasovanie ludi. Vsetko prebehlo vpohode a teraz uz setrim na elektrine aj na plyne.
Milan Brejčák
20.09.12,10:45
Zdravím. Bol u mňa tiež takýto obchodný zástupca. Vysvetlil čo bolo potrebné, podpísal som zmluvu na dva roky. Beží mi to už rok, dostal som normálne vyúčtovanie. Porovnával som si ceny a naozaj tam je rozdiel oproti energetike. Spotrebu mám, myslím si priemernú a šetrím slušne. Zatiaľ bez problémov, preplatky vrátili včas.
Je mi srdečne jedno komu platím za elektrinu, pokiaľ šetrím, tak prečo nie. Zatiaľ ako vravím ok.
fero.b
08.03.13,07:06
Dnes mi prišlo vyúčtovanie od slovakia energy s preplatkom 322,86 € ktorý mi bol ihneď vrácen.Všem odporúčam.:)
KoxXxo
08.03.13,07:48
Neverím.
lahiman
11.03.13,08:49
Pozor na alternativnych dodavatelov a hlavne na ich "vyhodne" ale VIAZANE zmluvne vstahy. Nieje problem jeden rok znizit ceny energii, ved na dalsi si ich o5 dvyhneme a vypovedat zmluvu v uvedenych zmluvnych dojednaniach je viac nez nadludsky vykon. Nakoniec to VZDY preplatite. (Osobna skusenost priamo so Slovakia Energy).
Na nic Vas neupozornia a brania sa, ze je to na webe (lebo ja mam cas kontrolovat kazdy den co si pic-aci zmysleli).
Dalsia vec. Je to len zasr..na s.r.o. Ked sa raz rozhodnu, ze uz maju na zalohach dost, zbalia fidlatka a Vam ostanu oci pre plac. Aktualne maju 24 tis zakaznikov. Bezdovodne si zvysili zalohove platby o takmer 10 eur. Po niekolkych urgenciach sa mi ich podarilo stiahnut na povodnu vysku (aj ked mi prisiel preplatok a nie maly). Ked sa z 24 tis. zakaznikov ozve 10% tak je vela. Takze nasobilka funguje takto: 20 000 x 10eur x 12 mes = 1,2 melca ked budu otalat s preplatkami dalsi polrok je to plus dalsi 0,6 melca a ak nezaplatia svojim dodavatelom par faktur ma urcite cez 2-3 melce . Cela hodnota spolocnosti je 200 000 tis SK (aj to je v dnesnej dobe otazne) ... Takze zhrabnem 2 melce a necham ju plavat. Zakaznikom s preplatkami ostanu akurat tak oci pre plac ... Nadherne Slovensko, RAJ PODVODNIKOV ...
NIKDY NEJEDNAJTE S s.r.o. pokial od Vas chcu ZALOHOVE PLATBY
wirgi
11.03.13,09:13
Pozor na alternativnych dodavatelov a hlavne na ich "vyhodne" ale VIAZANE zmluvne vstahy. Nieje problem jeden rok znizit ceny energii, ved na dalsi si ich o5 dvyhneme a vypovedat zmluvu v uvedenych zmluvnych dojednaniach je viac nez nadludsky vykon. Nakoniec to VZDY preplatite. (Osobna skusenost priamo so Slovakia Energy).
Na nic Vas neupozornia a brania sa, ze je to na webe (lebo ja mam cas kontrolovat kazdy den co si pic-aci zmysleli).
Dalsia vec. Je to len zasr..na s.r.o. Ked sa raz rozhodnu, ze uz maju na zalohach dost, zbalia fidlatka a Vam ostanu oci pre plac. Aktualne maju 24 tis zakaznikov. Bezdovodne si zvysili zalohove platby o takmer 10 eur. Po niekolkych urgenciach sa mi ich podarilo stiahnut na povodnu vysku (aj ked mi prisiel preplatok a nie maly). Ked sa z 24 tis. zakaznikov ozve 10% tak je vela. Takze nasobilka funguje takto: 20 000 x 10eur x 12 mes = 1,2 melca ked budu otalat s preplatkami dalsi polrok je to plus dalsi 0,6 melca a ak nezaplatia svojim dodavatelom par faktur ma urcite cez 2-3 melce . Cela hodnota spolocnosti je 200 000 tis SK (aj to je v dnesnej dobe otazne) ... Takze zhrabnem 2 melce a necham ju plavat. Zakaznikom s preplatkami ostanu akurat tak oci pre plac ... Nadherne Slovensko, RAJ PODVODNIKOV ...
NIKDY NEJEDNAJTE S s.r.o. pokial od Vas chcu ZALOHOVE PLATBY

Ja mám opačnú skúsenosť so Slovakia Energy, síce trošku trvalo kým som si na ich spôsob fakturácie zvykla , ale keď mám preplatok hneď mi znížia mesačne preddavky. Platila som v r. 2011 130 eur/ mesiac , kedže som mala preplatok 578.00 eur znížili mi preddavok na 100 eur a preplatok mi prišiel na B.Ú. Za rok 2012 som mala preplatok 378,00 eur tak na tento rok mi znížili mesačnú platbu na 80,00 eur. Prerátala som moju spotrebu na ceny, ktoré sú v SSE Žilina a u Slov. Energy mi vyjde vždy nižšia cena pri mojej sadzbe D5 SSE-D a sme u nich od júla 2009.
lahiman
11.03.13,09:39
Ja mám opačnú skúsenosť so Slovakia Energy, síce trošku trvalo kým som si na ich spôsob fakturácie zvykla , ale keď mám preplatok hneď mi znížia mesačne preddavky. Platila som v r. 2011 130 eur/ mesiac , kedže som mala preplatok 578.00 eur znížili mi preddavok na 100 eur a preplatok mi prišiel na B.Ú. Za rok 2012 som mala preplatok 378,00 eur tak na tento rok mi znížili mesačnú platbu na 80,00 eur. Prerátala som moju spotrebu na ceny, ktoré sú v SSE Žilina a u Slov. Energy mi vyjde vždy nižšia cena pri mojej sadzbe D5 SSE-D a sme u nich od júla 2009.

Otazka znie, kolko ti platia za taketo prispevky ;)
1) reagujes takmer okamzite - (aj napriek tomu,ze vacsina ludi sedi v praci)
2) vzdy kladne
3) o marketingu ohladne volne pristupnych for a open chatov mam svoje skusenosti, tak na druhykrat skus vystupovat ako zamestnanec Slov. Energy, ktory je za tvoje prispevky plateny.
4) na skutocnosti ze je Slov. Energy IBA s.r.o. , ktoru z obch. registra vymazes na poziadanie (a tym sa zbavis pravnej zodpovednosti ako prav. osoba) sa nic nemeni.
wirgi
11.03.13,11:34
[QUOTE=lahiman;2272816]Otazka znie, kolko ti platia za taketo prispevky ;)
1) reagujes takmer okamzite - (aj napriek tomu,ze vacsina ludi sedi v praci)
2) vzdy kladne
3) o marketingu ohladne volne pristupnych for a open chatov mam svoje skusenosti, tak na druhykrat skus vystupovat ako zamestnanec Slov. Energy, ktory je za tvoje prispevky plateny.
4) na skutocnosti ze je Slov. Energy IBA s.r.o. , ktoru z obch. registra vymazes na poziadanie (a tym sa zbavis pravnej zodpovednosti ako prav. osoba) sa nic nemeni.[/QU

1) Nikto mi neplatí , ja som povedala len svoju skúsenosť
2) a ty kde sedíš keď si okamžite reagoval, som tiež v práci ale som niečo hľadala na porade
3) a keby si si pozrel môj profil tak by si vedel že nie som zamestnanec Slov. energy a reagovala som na túto tému prvykrát hoci som tu registrovaná oveľa dlhšie ako ty nie 1 deň.
Akurát si ma poriadne vytočil, čo nemôže mať niekto iný názor alebo skúsenosť ako ty?
Tiež by som mohla povedať keď máš také skúsenosti s marketingom či ťa platí konkurencia.
emr
20.04.13,11:38
Moja skusenost.

Dneska mi nagelovany asi 21 rocny trkvasko, s ucesom ala Vanilla Ice, rozpravajuci po cesky, zazvonil na dvere.
Nepredstavil sa, nepovedal z akej firmy je, alebo koho zastupuje a siel sa rovno pytat ci ja som vlastnik bytu.
Pozeram nanho ze vy ste kto? Ked niekde zazvonim na dvere a idem sa dotazovat kto je vlastnik bytu, tak sa asi najprv predstavim kto som, odkial som, co chcem a o co mi ide. Odpoved ziadna, Vanilla Ice presiel do modu ze sa zacal dotazovat na moje rocne zuctovanie elektriny, ze potom mi povie ci mam, citujem, "narok na nizsiu sadzbu". Tak ja ze super, ze pracovnici zo ZSE mi chcu zlacnit elektrinu. Ale ze preco by chodili osobne v sobotu okolo obeda?

Asi na piaty krat ked som mu povedal ze nerozumiem o co mu ide, kto je a co chce, som si pozliepal kusky indicii a urobil zaver ze ide o alternativneho dodavatela energii ktory mi asi chce ponuknut lepsiu sadzbu. Nakoniec z neho vyliezlo aj to ze je zo Slovakia Energy.

V domneni ze ide len o mladika sveta neskuseneho, ktory len nevie ako sa ma komunikovat s potencialnym zakaznikom, a s inym clovekom celkovo, som mu vysvetlil, ze najprv sa treba predstavit, povedat z akej spolocnosti je a jednou vetou povedat co chce alebo co mi ponuka.
Vanilla Ice reagoval, ze problem s pochopenim som mal zatial len ja, a mozno este jeden clovek niekedy davno. A ze ci nemam problem s porozumenim cestiny.

Zjedol som nejake hriby na obed? Alebo som sa niecoho nadychal? Alebo tomuto Vanilla Iceovi uplne prepina?

Tak si pytam vizitku, ze si tohto panka preklepnem v tej ich firme. Vanilla vravi ze vizitku nema, ze "jemu ju nedali".

Tak to uz Vanillkovi zatvaram dvere, nemam zaujem, dovidenia.

Googlim Slovakia Energy a za 2 minuty je vsetko jasne. Lutujem ze som s tymto pankom jednal relativne zhovievavo. Myslim ze niektori sugestibilni ludia by mali tendenciu podlahnut tomuto primitivnemu natlaku a manipulacii a dopracovat sa k nejakej "setrnejsej" zmluve.
KoxXxo
20.04.13,13:31
Mal si ho rovno poslať do <>.
Mahavishnu
24.04.13,13:22
Tak dnes bol Vanilla Ice u mňa. Presne zodpovedá popisu, ktorý napísal emr. Zhodou okolností bola doma aj moja manželka, otvorila mu dvere a behom troch minút už sedel pri kuchynskom stole a vypisoval papiere. Počúval som to od počítača a tiež to vyznelo tak, že ZSE nám chce zlacniť elektrinu. Tak som zašiel do kuchyne, na obale tej svojej zmluvy mal napísané Slovakia Energy, tak som mu hneď povedal, že dnes mu nič nepodpíšeme, že si musím najprv preštudovať, čo sú za firma a aké sú podmienky. Zabľabotal, že toto sa nerobí, keď už začal vypisovať papiere, ale trval som na svojom, takže potom sklamane odišiel. Keby som nebol doma, tak by mu to manželka asi podpísala. Viem si predstaviť, že prevalcovať nejakého dôchodcu alebo sugestibilnejšieho človeka mu nerobí žiadny problém.
Kennedy F.
27.05.13,17:26
Dnes bol aj u mna doma bol ortravovat Svedok s Energy.. Prva veta bola dobry den. Druha ze hlada majitela bytu... Primitivne jednanie, nepredstavil sa ani koho zastupuje.. az kym som sa ja na to naliehal. A reku Slovakia Energy.. Vravim idem si o tom precitat na nete a pridte o hodinku.. cakam 7 hodin..
markk.c
16.06.13,17:34
Ja som tiež podpísal zmluvu s touto spoločnosťou ešte minulý rok. Obchodny zástupca si zobral i ročný výmer. No dodnes nebol zmenený dodávateľ el. energie. Zmena mala byť od 1.1.2013. No a teraz znova pýtajú znova ročne vyúčtovanie. Môžem na základe tohto zrušiť s nimi zmluvu?
Aisha1111
29.01.14,11:27
dobry den aj ja som v myslnom dojme podpisala s nimi zmluvu....ked prisli tvrdili ze su firma krora spolupracuje zo ZSE a SPP ale ze maju akciu, ze ked im ukazem rocne zuctovania tak mi daju 8% zlavu....stale som sa pytala ze ci sa nejedna o prechod do inej spolocnosti lebo o to nestojim ale tvrdili ze zostavam u tych istych dodavatelov len budem to mat lacnejsie lebo to pojde cez nich....samozrejme ked odisli som si to cele dôkladne precitala az na zadnej strane zmluvy bolo jasne napisane ze prechadzam od byvalych dodavatelov k nim....totalne som sa vytocila...ihned som volala partnerovi a ten to obratom rusil....dovolal sa tam bez problemov a ked povedal co je vo veci tak mu povedali co ma vyplnit a poslat im to....ze sa to bez problemov zrusi...dufam, ze s tym už bude pokoj keddze som to zrusila este v ten isty den....akože takyto podvod som necakala. Dostala som uplne ine iformacie ako bolo dane v zmluve...este mi tam aj napisal ze odber ZSE a SPP zostava ale v zadu na zmluve malim pismom bolo uplne nieco ine....na ich stranke niesu ziadne aktualne informacie o vyskach a sadzbach platieb...dufam ze tou vypovedou to skoncilo....
pavol36
29.01.14,18:54
Moja skúsenosť:

Manželka ešte v 2012 podpísala podomovej predavačke Energetické centrum. Zistil som to o dva mesiace, oči sa mi pretočili, ale už sa nedalo nič robiť... S EC takmer dva roky, priznám sa, mal som malú dušičku, ale - fakturácie korektné, raz som robil reklamačné konanie, vybavené k mojej spokojnosti do 3 týždňov od podania, preplatky vyfakturované aj vyplatené...
Slovakia energa kúpila EC myslím k 1.10.2013. Prišiel o tom list, teraz v januári zálohové platby. Dali mi rovnaké, ako minulý rok, kedy som mal na elektrine preplatok cca 120 €. Telefonoval som na call centrum - v priebehu 5 minút maximálne slušná baba na druhom konci linky - mrkla do PC, áno, mali ste preplatky, chcete znížiť výšku zálohových platieb - áno. No problem, o 2 minúty mi na mobile zapípal mail - a v elektronickej forme upravené platby tak, ako sme sa dohodli. Z toho som bol celkom vykoľajený, čakal som obšetrukcie, výhovorky - ale v doborom slova zmysle mi vyrazili dych. Cenník na nete majú, keď som ho porovnal s minuloročným, cena elektr. energie značne nižšia. Zatiaľ spokojnosť, uvidím, čo ďalej.

PS: nie som ani z EC, ani zo Slovakia Energy - viď moje predošlé siahodlhé príspevky na porade na tému návody, ako sa zbaviť EC rýchlo a bez poplatkov...
Stano258
01.02.14,23:08
§ 8 ods. 5 zákona č. 24/2013 Z.z. Pravidlá trhu s plynom a elektrinou (http://www.vyhodnaenergia.sk/public/docs/24_2013_vyhlaska_pravidla_fungovania_trhu_s_elektr inou_a_s_plynom.pdf) :
"Preddavková platba pri odberateľoch elektriny v domácnosti môže byť najviac vo výške 1/11 spotreby elektriny za predošlé zúčtovacie obdobie. Dodávateľ elektriny môže navrhnúť zmenu výšky preddavkových platieb pri zmene výšky odberu elektriny odberateľa elektriny v domácnosti oproti predchádzajúcemu porovnateľnému zúčtovaciemu obdobiu a pri zmene ceny elektriny. Zmenu rozpisu preddavkov vopred písomne oznámi dodávateľ elektriny odberateľovi elektriny v domácnosti. Ak dodávateľ elektriny chce zmeniť výšku preddavkových platieb inak, ako je uvedené v prvej vete, zmena sa môže uskutočniť až po predchádzajúcom súhlase odberateľa elektriny."

V súvislosti s týmto ustanovením je otázka, či Slovakia Energy dodržal svoju povinnosť stanoviť výšku preddavku maximálne vo výške 1/11 spotreby elektriny za predošlé obdobie, keď výšku Vašich záloh ponechal v rovnakej výške, ako v predošlom roku napriek tomu, že máte preplatok 120 euro?
pavol36
02.02.14,13:16
...nedodržal svoju povinnosť. takisto ako ju nedodržiava 90% poskytovateľov elektriny. ale zjednanie nápravy bolo jednoduché, ako som písal... v súčasnosti tvoria moje mesačné platby menej ako 1/11. SE určite nie sú ideálny dodávateľ elektriny, ale to nebol ani SSE pred pár rokmi (a v súčasnosti detto). A v porovnaní so zaniknutým EC je to prechádzka rajskou záhradou.
Stano258
02.02.14,22:42
Čo povedať?
Stano258
03.02.14,21:15
Koniec dobrý, všetko dobré...
LukyKs
03.02.14,21:19
No začali robiť nálety po domácnostiach...hm
Prišiel taký mladučký fečáčik v čiernych nohaviciach, zelenej košuľke a kravatou, hodne nagélovanými vláskami...
Pýtala som sa, nech mi povie, koľko budem platiť za 1kWh ako malá domácnosť do 5000 kWh ročne a on nevedel...
Akurát mi povedal, že budem mať 10% nižšie zálohové platby oproti terajším, tak som ho vypoklonkovala, nech si naštuduje základné veci a nech mi príde povedať nasledujúci deň.
Už neprišiel.


Mne zas podobný nerozumel ani to, že som energetik :D
LukyKs
03.02.14,21:26
Koniec dobrý, všetko dobré...
Doplním

Tamtamy mi hlásili, že na 90% pojde cena silovej elektriny v roku 2015 o pár percent dolu

aj keď neviem kam, lebo výrobná cena je blízko 33 ( a nplynové elektrárne už sem tam odstavujú = zníži sa ponuka) a predajná na burze okolo 36-37
Stano258
04.02.14,17:59
Sú tu dva faktory, ktoré majú výrazný vplyv na cenu elektriny:
- v Nemecku dotujú elektrinu vyrobenú vo "ventilátoroch" a v slnečných kolektoroch, čiže keď v Severnom mori zafúka, alebo nad Nemeckom vyjde spoza mrakov Oskar, tak je elektriny toľko, že až...
- priemyselní odberatelia moc nezvyšujú spotrebu.

Takže je prebytok ponuky nad dopytom. Ak to spadne dlhodobo na 33, tak to sa budú zatvárať ďalšie elektrárne.
niqolcek
25.02.14,10:20
Ahojte, so spoločnosťou SLOVAKIA ENERGY máme skúsenosti už aj my...... pred pár dňami som prišla k starým rodičom na návštevu a videla som ich, ako niečo veľmi naliehavo hľadajú. Tak som sa dozvedela, že tam bola jedna pani, ktorá im urobila novú zmluvu na elektriku a plyn a že potrebujú nájsť posledné vyúčtovanie alebo čo, pretože si pre to príde. Tak som sa potešila, aspoň budem oboznámená čo aké zmluvy im ide robiť. Samozrejme som hneď pochopila o čo ide, babke, dedkovi som povedala, aby to nepodpisovali....NIE oni mali vlastnú hlavu a podpísali.... hneď ako tá pani odišla som im prečítala zmluvu( "nebojte sa to neprestupujete do inej spoločnosti, to je stále tá istá iba má SR dodávateľov"), prečítala recenzie na nete a bolo im to jasné. Na druhý deň sme poslali odstúpenie od zmluvy, ktoré najprv neakceptovali, ale zmluvu potom zrušili. Včera som sa od babky dozvedela, že tá dôveryhodná pani, ktorá im chcela len dobre, aby platili málo a ušetrili im TROŠKU pozmenila aj dátumy na zmluve, vraj aby neboli takí starí.....Takže o serióznosti tejto spoločnosti si môže každý urobiť svoj názor :cool:
Stano258
25.02.14,22:23
Paradoxne, možno že práve tento dodávateľ môže byť najlacnejší na Slovensku:
http://www.vyhodnaenergia.sk/domele
Jozii
07.03.14,20:01
Dobrý večer, ja by som sa chcel spýtať, či existuje nejaký formulár, ak chcem vypovedať zmluvu s dodávateľom, resp. kde by som ho našiel?
arizona
07.03.14,20:09
Dobrý večer, ja by som sa chcel spýtať, či existuje nejaký formulár, ak chcem vypovedať zmluvu s dodávateľom, resp. kde by som ho našiel?
GOOGLE poznas? https://www.google.sk/search?q=slovak+energie+odstupenie+od+zmluvy&rlz=1C1CHVQ_enSK525SK525&oq=slovak+energie+odstupenie+od+zmluvy&aqs=chrome..69i57.10758j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8
gogol99
08.03.14,04:56
BOKA
11.03.14,09:02
Moja skúsenosť z Marca 2013. Môj otec dôchodca podpísal zmluvu, na odber elektriny a na odber plynu. Zmluva neobsahovala cenu, ani tarify.
Podľa cenníka Slovakia Energy elektrina na tarifu DD1 ktorú používa, je 0,1533852 € s DPH za kWh. Cena ZSE je 0,0732 € s DPH/kWh. Mesačná platba Slovakia Energy je 2,3558 € s DPH, ZSE 0,7800 €.
Podľa cenníka Slovakia Energy na odber plynu, je stála platba 2,112 € s DPH, variabilná časť je 0,06312 € s DPH. SPP má stálu platbu na tú istú tarifu D1 fixnú platbu 7,76 €/mes a sadzbu za odobratý plyn 0,0538 €/kWh. Tieto cenníky sa dajú ľahko nájsť na inernete po zadaní hesla slovakia energy cennik (na slovakiaenergy.sk to majú v Služby, Produkt, Energia, Aktuálne ponúkané produktové rad)y/zse cennik/spp cennik.Vyhodnotenie si urobte sami.
Podpísal preto, lebo pán povedal, že garantujú najnižšie ceny. Chápem, že dôchodcom toto stačí, nejaká zmluva alebo cenníky ich nezaujíma. My budeme možno rovnakí keď budeme dôchodcovia, preto ma trápi, že im nikto nevie pomôcť pred debilmi zarábajúcimi si takýmto spôsobom.
BOKA
11.03.14,09:04
Sorry, fixná platba SPP za plyn nie je 7,76 € ale 1,76 €.
gogol99
15.03.14,09:37
Tvrdenie, že dôchodcovia sú obeťami podomových predajcov, ktorí ich zámerne klamú, je neobjektívne. Ak by totiž toto tvrdenie bolo objektívne, tak si treba uvedomiť, že dôchodcovia majú volebné právo (http://www.porada.sk/pravo#__AUTOKW), čo by znamenalo, že aj počas volieb sú dôchodcovia tým pádom obeťami politických strán, ktoré ich zámerne klamú. Preto ak niekto chce trestať dodávateľov energií za to, že sľubujú niečo, čo nevedia splniť, tak ten istý by mal rovnako tak nahlas vykrikovať, aby boli potrestaní politici, ktorí sľubujú niečo, čo nevedia splniť.

Preto sa treba vrátiť naspäť do reality. Ak má dôchodca volebné právo (http://www.porada.sk/pravo#__AUTOKW), tak ten istý dôchodca si sám zodpovedá za svoje rozhodnutia. Aj za to, že podpísal zmluvu ktorá je nevýhodná. Aj za to, že volí politickú stranu, ktorá iba sľubuje nereálne sľuby.

Všetkým ostatným, ktorí si pred podpisom zmluvy chcú overiť tvrdenia podomových predajcov, či klamú, alebo nie, odporúčam túto stránku
http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
http://www.vyhodnaenergia.sk/domele
JAJA11
25.03.14,20:16
tak aj ja pridám skúsenosť s mojimi svokrovcami .....
práve včera uzavreli zmluvu so SLOVAKIA ENERGY, pričom nás presviedčali, že to im len predajca overoval výhodnosť zmeny a povedal im, že nemusia meniť, že to majú uzavreté dobre.....
ale doklady jasne hovoria, že uzavreli ďalšiu zmluvu, pričom pred dvomi rokmi uzavreli zmluvu s iným dodávateľom a jej platnosť ešte neskončila ..... svokrovci majú 78 a 82 rokov a do kolonky "zodpovedná osoba u osôb starších 70 rokov" uviedol predajca môjho 82 ročného svokra......
takže ma nik nepresvedčí, že tu nejde iba o získanie zákazníka za každú cenu..... majú však smolu, svokrovci sa našťastie hneď priznali a už píšem výpoveď..... :-) zaujímavé, že k nám ešte neprišiel nik ponúkať zmenu dodávateľa, vždy si vystriehnu dôchodcov......
gogol99
07.04.14,20:00
Teraz, keď už je EC iba minulosť, tak to nebude až tak dramatické so zmenami dodávateľa. Keď sa to oplatí, tak odporúčam neváhať a meniť dodávateľa. A kľudne aj každý rok, Najlepšie je to vždy na začiatku roka, keď sú už známe nové cenníky na kalendárny rok.
am.babka
16.04.14,08:10
napriek tomu, ze mam rada zdravu a ferovu konkurenciu, pridavam i svoju velmi negativnu skusenost...s agresivnym zastupcom, avsak zacala som mat zly pocit az po jeho odchode a tak po prevereni cien a ohlasov , posielam doporucene pisomne odstupenie od zmluvy...to mi poradila telefonicky operatorka Slovakia Energy s tym, ze mi iste jasne, ze maju najnizsiu cenu na trhu....nie je to ale evidentne z ich pisomnych i internetovych informacii. Ziadam ich pisomne o potvrdenie o odstupeni od zmluvy....dam vediet, ci sa toho dockam a ako to dopadne. Pekny den vsetkym s prosbou, nepustajte si do bytov arogatnych ludi, na ktorych presne sedi popis z predchadzjucich prispevkov.
gogol99
16.04.14,17:07
korela
16.04.14,18:27
Dnes mi prišlo vyúčtovanie od slovakia energy s preplatkom 322,86 € ktorý mi bol ihneď vrácen.Všem odporúčam.:)
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=102678&SID=2&P=1
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=233166&SID=3&P=1

Ešte dodám, že to bol prvý a posledný príspevok tohto nicku zo dňa 08.03.13 08:06
gogol99
01.05.14,06:45
marjanab
19.05.14,17:30
V posledných dňoch robí spoločnosť Slovak Energy nálety aj v Rimavskej Sobote. Moju susedu sa im podarilo nahovoriť minulý týždeň a hneď na druhý deň za mnou prišla akú blbosť spravila a podpísala s nimi zmluvu a že si to rozmyslela a chce to zrušiť. Keď som tú zmluvu uvidela, urobila som si svoj názor na túto spoločnosť. Okrem iného im ani nevadilo, že majiteľom bytu a zároveň odberateľom je jej syn, ktorý sa v súčasnosti doma nezdržuje a nie ona, pričom ona je na nej podpísaná. Vraj jej pani povedala, že zmluvu môže zrušiť aj telefonicky do 7dní, ale pritom jej kontakt na seba nedala. Napísali sme písomne odstúpenie od zmluvy a doporučene poslali, tak som zvedavá. A dnes takmer nahovorili mojich rodičov, ale našťastie som práve prišla k nim na návštevu, tak sa im to nepodarilo. A myslím si, že seriózna firma neprevádzkuje podomový predaj.
gogol99
20.05.14,15:07
Občan, ktorý má volebné právo, sa nemá čo sťažovať na podomový predaj.
GretaA
04.06.14,19:23
Normálne som si vytvorila konto, aby som zdieľala nepríjemnú skúsenosť so zástupcom tejto spoločnosti. V podnájme v samostatnej izbe v Bratislave bývam s jednou starou pani. Dnes nám zrazu zazvonil nejaký mladý chalan, čo mal sotva 18 a vyvalil na pani nasledovné: "Dobrý deň, som zo spoločnosti Slovakia Energy. Potrebujem vidieť vaše ročné vyúčtovanie za plyn od SPP. Odteraz Vám bude chodiť faktúra za plyn aj elektrinu v jednom." A keď videl, že pani je zarazená, polo-ironicky dodal: "Bude to lacnejšie."

Ona ho pozvala ďalej, nech si ten papier nájde. Vtedy ma zbadal (práve som bola v kuchyni) a trochu sa zarazil. Povedal, že pôjde zatiaľ k susede, kým to ona nájde a ukázal: "Takto vyzerá" (ukázal zalaminátovaný vzor - z jednej strany mal vzor SPP a z druhej vyúčtovanie od ZSE).

Najväčšia sranda je to, že on to celé prezentoval, ako že je to len nejaká formalita, niečo, čo musí byť, čo sa musí ihneď, takmer medzi dverami, podpísať!

Začali sme hľadať vyúčtovanie a vtedy som v jej dokladoch uvidela, že už má tú česť a elektrinu dostáva od Slovakia Energy. Bol tam originál zmluvy v obale s ironickým názvom "O euro lacnejšie". Ale plyn jej dodáva SPP za celkom fajn cenu. Hneď mi bolo jasné, že aj by jej to chodilo "v jednej faktúre", to neznamená nič iné, ako že sa oni stanú jej novým dodávateľom plynu za PODIVNÝCH podmienok!! (čo si ona samozrejme neuvedomila...) Hneď som jej povedala, že ide o podvod a vyúčtovanie sme už ani nehľadali.

Sranda bola tá, že ten chalan už neprišiel (chcela som mu hneď vo dverách vynadať, prečo klame starých ľudí). Každý mesiac, keď jej príde dôchodok a zaplatí nájom a všelijaké iné premrštené faktúry, je úplne ožobráčená a nestačí jej na doktorov a to sa deje každý mesiac. Teraz už asi viem, prečo. Za UPC platí 65 € na 3 mesiace, to bola tiež pekná "zmluva". To Slovakia Energy radšej ani nechcem vidieť koľko (keď som si tu prečítala, aký majú chaos vo faktúrach a pošlú upomienku, pričom to bolo riadne zaplatené atď!!!) A ako teraz odstúpiť od zmluvy na tú elektrinu (ak sa to vôbec dá), keď tam musí človek volať/chodiť osobne a ona už takéto veci nezvláda, ledva sa dostane k doktorovi! A takýto starý nevzdelaný človek je pre nich NAJLEPŠÍ zákazník!! Nerozumie, zaplatí, podpíše. Stavím sa, že ak by došiel, tak by hneď začal vypisovať zmluvu. Pani povedala, že mu už ani neotvorí a nič nepodpíše. No ešte že sme to včas odvrátili. Prosím, dávajte si pozor na týchto podvodníkov a VARUJTE svojich starých rodičov a rodičov!
Hanzl
10.07.14,06:02
Varujem neskusenych a najma starsich ludi aby si dobre rozmysleli ci si uzatvaria zmluvu s firmou SLOVAKIA ENERGY s.r.o.Zmluvu som s nimi uzatvoril 20.03.2009.To som olutoval uz po prvom mesiaci.Vsetko som riadne platil,ale v ich uctarni mali chaos a bombardovali ma upomienkami a nasa korespondencia nemala konca kraja.Velmi dobre vo svoj prospech vedia fakturovat a tazka je komunikacia s nimi.Pretelefonujete s nimi zbytocne furu penazi.Neskuseny zakaznik nie ze bude mat lacnejsiu elektrinu,ale doslova zaplati viac za svoju hlupost ci neskusenost ako sa im branit.Vyuctovania mi tak domotali ze sa v tom dalo len tazko orientovat a dokazat im ich kiksy.Velmi dlho trvalo kym si priznali svoje chyby vo vyucovaniach a kym mi vratili moje preplatky.K 31.10.2010 sa mi podarilo zmluvny vztah riadne ukoncit,vymohol som si od nich svoje peniaze podanim pokusu o zmier ale zostal mi s touto firmou fascikel listov v hrubke asi 5 cm.Vratil som sa znova k SEZ a uz skoro 4 roky vsetko riadne funguje bez reklamacii v sulade so zmluvou.Vcera ma ale znova navstivili zo SLOVAK ENERGY ich napomadovani pajaci a pytali si vyuctovanie od elektrarni .Ked som sa ich spytal koho zastupuju a povedali mi ze SLOVAK ENERGY tak som povedal ze idem po vyuctovanie aby si ho pozreli.Predlozil som im ale moju korespondenciu s mojim byvalym neslavnym dodavatelom SLOVAK ENERGY s.r.o Panenska 29.811 03 Bratislava a mizli dolu schodami ako gafor. Este ten den ale vecer som bol u dcery v byte kde zasa prisla ina tlupa zo Slovak energy ale odisli s dlhym nosom.V Banskej Bystrici sa s nimi v tychto dnoch doslova roztrhlo vrece , robia reklamu v domacnostiach a strkaju ludom na podpis zmluvy s ubezpecenim ze od nich je energia o 10% lacnejsia. Skuste a uvidite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
JAJA11
10.07.14,09:38
Moja skúsenosť z Marca 2013. Môj otec dôchodca podpísal zmluvu, na odber elektriny a na odber plynu. Zmluva neobsahovala cenu, ani tarify.
Podľa cenníka Slovakia Energy elektrina na tarifu DD1 ktorú používa, je 0,1533852 € s DPH za kWh. Cena ZSE je 0,0732 € s DPH/kWh. Mesačná platba Slovakia Energy je 2,3558 € s DPH, ZSE 0,7800 €.
Podľa cenníka Slovakia Energy na odber plynu, je stála platba 2,112 € s DPH, variabilná časť je 0,06312 € s DPH. SPP má stálu platbu na tú istú tarifu D1 fixnú platbu 7,76 €/mes a sadzbu za odobratý plyn 0,0538 €/kWh. Tieto cenníky sa dajú ľahko nájsť na inernete po zadaní hesla slovakia energy cennik (na slovakiaenergy.sk to majú v Služby, Produkt, Energia, Aktuálne ponúkané produktové rad)y/zse cennik/spp cennik.Vyhodnotenie si urobte sami.
Podpísal preto, lebo pán povedal, že garantujú najnižšie ceny. Chápem, že dôchodcom toto stačí, nejaká zmluva alebo cenníky ich nezaujíma. My budeme možno rovnakí keď budeme dôchodcovia, preto ma trápi, že im nikto nevie pomôcť pred debilmi zarábajúcimi si takýmto spôsobom.

ja sa tiež hnevám na ľudí, ktorí zneužívajú naivných a starých ľudí.... ale keď vidím správy a ďalšie a ďalšie prípady zneužitia takýchto ľudí, tak by som asi začala zbavovať týchto ľudí svojprávnosti..... bola by to pre nich najlepšia ochrana pred takýmito ľuďmi...... pretože, ak nie sú schopní poučiť sa z informácii, ktoré sú neustále opakované v TV, rozhlase, od rodinných príslušníkov, tak už sa naozaj nič nedá robiť..... tisíckrát sme sa so svokrovcami na túto tému bavili, oni sami nám rozprávali, že už zas dávali v správach ako okradli niekoho, ale zas a zas vpustia do domu všelijakých špekulantov ..... zmlúv s alternatívnymi dodávateľmi plynu a elektriky už uzavreli 3, dve som musela z dôvodu platnosti tej predchádzajúcej rušiť..... našťastie to bolo bez pokút, nakoľko som prvýkrát našla, že oni obchodnú zástupkyňu informovali, že majú uzavretú zmluvu s iným dodávateľom, ale ona uviedla zlý dátum ukončenia platnosti pôvodnej zmluvy a druhýkrát sa priznali hneď ako tú zmluvu podpísali...... už čakám, kedy zas príde niekto, kto ich bude chcieť zneužiť.....
ketyy1
10.07.14,20:53
Aj ja chcem prispiet svojimi cerstvymi skusenostami so spolocnostou SLOVAK ENERGY.
Moje negativne so spolocnostou Energeticke centrum nebudem rozpisovat, lebo ma stali desiatky minut mailovej korespodencie.
Po prevzati EC Slovak energy som si vydychla, lebo som verila, ze sa to zlepsi a musim vydrzat 3-rocnu viazanost.
Az vcera mi prisla vyuctovacia faktura , hoci SPP a ČEZ uz 7 tyzdnov tieto veci vyriesili.
Bez mojho suhlasu nas zaradili do tarify D3 , hoci nasa spotreba je 14000kWh, co nas jasne zaraduje do D2 (2110kWh-17935 kWh). Rozdiel nie je velky, asi 9 eur.
Existuju 3 druhy tarif BASE, POHODA, EXTRA. Rozdiel je v cene za kWh- od najlacnejsej po najdrahsiu. A hadajte kam patrime- do tej strednej. Rozdiel je cca13 eur. V zmluve som nenasla ziadnu inf. o tom, aku mame.
Proste vas zaradia. Aka velkorysost, mohli sme mat tu najdrahsiu - EXTRA !
Mali sme preplatok a nasledujuce obdobie nam zvysili zal. platby o 14 eur. No fakt , asi bude tuha zima!
Ale aby som len neohovarala, dnes mi dosiel od nich dalsi list a tam sa vratili k pôvodnej sume zal. platieb.
Len ma napadlo: to maju asi dost penazi na postovne.
A predsa cosi pozitivne a uz nie ironicke: vecer som napisala mail s dotazmi, dnes som preventivne zatelefonovala. Pracovnicka vedela o mojom maili . A sok bol ,ked mi volali od nich s tym , ze moja reklmacia bola odoslana a budem vyrozumena.
Ked som komunikovala s EC , mozno az na 5 .pokus mi cosi odpovedali.
No 3 roky budu coskoro koncit (ani neviem kedy, lebo na zmluve datum chyba) a predsa dam na staru znamu SPP. Uz to je statna firma a to by mohlo byt istejsie.
gogol99
12.07.14,11:06
SPP má najdrahšie ceny za plyn
http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
gogol99
23.08.14,07:31
Slovakia Energy je veľmi zvláštna firma. Kúpili portfólio z Energetického centra, no nezvládajú obsluhu takého veľkého množstva odberateľov (ich vlastné portfólio + portfólio EC).
Bohumil Stiskal
12.10.14,07:27
sú to čistí klamári, v piatok boli u mňa s tým že tí čo nám dodávali elektrinu a plyn menia názov a treba podpísať nanovo zmluvy. Ja sprostý som sa dal nachytať. Dnes som sa na to lepšie pozrel, zavolal som tej krave čo ma do toho navliekla, oznámil som jej že v pondelok im posielam výpoveď a idem to riešiť tento ich podvod cez políciu (aj keď na to nemám ani čas ani chuť), ale asi ženskej stislo zvierač lebo mi hneď povedala že nech pošlem výpoveď a oni zmluvu zrušia. Ale ak by sa niekto chcel angažovať a podať ich na súd, rád pripojím podpis.
gogol99
15.10.14,17:45
Viktória Bojkovská
18.11.14,22:34
Ahoj.Ja som bola dnes tiez oklamana...Zajtra idem poslat vypoved zmluvy...Dufam ze potom nerobia ziadne problemy...ci?
gogol99
19.11.14,05:12
Ak je odstúpenie od zmluvy doručené dodávateľovi v lehote, tak nesmú robiť problémy - na to je zákon.
Alexande
13.05.15,15:03
To ja som sa Slovakia Energy naozaj spokojný, správanie ich obchodníka bolo v poriadku, správal veľmi slušne a všetko my vysvetlil, hlavne mi sľúbil nižším ceny. Tak som k nim presiel a vyplatilo sa mi to platím menej ako pred tím.
arizona
13.05.15,16:22
To ja som sa Slovakia Energy naozaj spokojný, správanie ich obchodníka bolo v poriadku, správal veľmi slušne a všetko my vysvetlil, hlavne mi sľúbil nižším ceny. Tak som k nim presiel a vyplatilo sa mi to platím menej ako pred tím.
Musis byt mimoriadne spokojny,ked kazdy den napises pochvalny prispevok na nich :-D
Alexande
13.05.15,17:25
To taky som a pisem tam kde mám čo napísať ...
sayes
23.11.15,16:31
To ja som sa Slovakia Energy naozaj spokojný, správanie ich obchodníka bolo v poriadku, správal veľmi slušne a všetko my vysvetlil, hlavne mi sľúbil nižším ceny. Tak som k nim presiel a vyplatilo sa mi to platím menej ako pred tím.
Ako možeš platit menej ked si len pred 5 mesiacmi ku nim presiel?! ani polrocne vyuctovanie si este nemohol mat (keby existovalo), zalohove platby su jedna vec. Ja som zvedavy na vyuctovanie.
A druha otazka pre 98% zucastnenach. Zmluvu ste vypovedali dva-tri po podpisani s neuveritelnym pocitom stastia AKO VY MOZETE vediet ci ste urobili dobre ked nemate osobnu skusenost ani s platenim zalohovych platieb a rocneho vyuctovania. To su snad len 3 normalne prispevky.
misoft
23.11.15,16:32
To ja som sa Slovakia Energy naozaj spokojný, správanie ich obchodníka bolo v poriadku, správal veľmi slušne a všetko my vysvetlil, hlavne mi sľúbil nižším ceny. Tak som k nim presiel a vyplatilo sa mi to platím menej ako pred tím.
Hmmmmm.... Sľuby sa sľubujú - blázni sa radujú.....
Dočkaj času, jak husa klasu.....
sayes
23.11.15,16:32
Zdravim hladam nieko (najlepsie z vychodu) kto odobera elektrinu od slovakia energy. Dakujem
dmc
23.11.15,18:44
....asi stale neudrela zima ako by mala ....a tak naháňajú ďalšie "ovce". Práve som z pred dverí doslova "vykopal" konzultantov zo "SLOVENSKEJ ENRGIE" ktorí mi prišli znížiť cenu a chceli vidiet faktúru........ Videli.....ale moj nasrdený xicht a hlasný pozdrav meniaci sa na rykot ........ktorý im velil aby sa rýchlo brali na odchooood.
Alexande
26.11.15,12:33
Ako môžete vedieť že som u nich len 5 mesiacov, som u nich rok a pol a pretože všetko funguje ako má hodlám podpísať zmluvu na ďalšie obdobie ...
dmc
26.11.15,13:47
Ako môžete vedieť že som u nich len 5 mesiacov, som u nich rok a pol a pretože všetko funguje ako má hodlám podpísať zmluvu na ďalšie obdobie ...

BLAHOŽELÁM. Je to čiste Vaše rozhodnutie.
Alexande
26.11.15,14:01
ďakujem veľmi pekne
atarka
17.12.15,21:53
aj ja som sa popalila a mam zaplatit pokutu 120euro,ale moja chyba to nebola.Nikdy v zivote by som to uz nerobila a kazdeho podomoveho predajcu budem vitat asi hrncom vriacej vody.Lutujem,ze takto vyhodim tolke peniaze/mohla som mat zaplatene pol roka za elektrinu/ nejakym svickam rovno do papule.Clovek chcel troska usetrit a oni ho ozobracili z toho maleho dochodku.