anina
19.05.04,12:58
Pri vyúčtovaní zahraničných služobných ciest používate ŠEFT tlačivá, alebo má niekto nejakú vylepšenú evidenciu? Ja mám s tým stále problém, najmä ak ide o niekolkodňové pobyty v rôznych krajinách. Preddavky na SC sa poskytujú len v jednej mene, vyučtovanie je v rôznych menách.
Zostal mi záväzok voci spoločníkovi z nevyplatenej SC za rok 2003, patrilo by sa ho vyplatit,ale kedze nemame vo valutovej pokladni EUR, musime ich kupit a tak vyplatit, alebo sa daju vyplatit aj v SK, ale to uz netusim v akom kurze.
Braňo
19.05.04,11:53
V prílohe prikladám nami používané výkazy. Nám vyhovujú viac ako ŠEVT. Zahraničnú pracovnú cestu vyúčtuješ v EUR. Používaš taký kurz v akom si tie EURá nakúpila.
bea
20.05.04,06:19
Ja by som ten záväzok z min. roka vyplatila kľudne v SK a asi by som mu vyplatila tú sumu, ktorú vediem ako záväzok voči nemu. Predpokladám, že je prepočítaný kurzom k 31.12.2003.
misurka
10.03.05,12:51
Prosím o radu:
Zamestnanec bol na služ. ceste v ČR. Avšak nedostal žiadnu zalohu.
On sam si vymenil 1600 Sk na české koruny. Potrebujem mu urobit vyúčtovanie tejto prac. cesty. Ako to mam spravit, ked mu nebola dana záloha na prac. cestu? Ja mu v podstate potrebujem vyplatit minim. tych 1600 Sk, lebo ide o general. riaditela, kt. nahrady za prac. cestu nežiada, pretože taka je interna dohoda mezdi zamestnavatelom a nim.
Katty
10.03.05,12:57
misurka a predložil nejaké bločky na vyúčtovanie??? na aký účel menil tých 1600???
SOME
10.03.05,12:59
Asi nechápem, ale keď nežiada náhrady, tak prečo mu budeš vyplácať 1 600,- Sk?
klocek
10.03.05,22:15
Podľa mňa má nárok na 600 diaty v CZK, ak bol v CR viacej ako 6 hodín!
Evanka
10.03.05,23:06
Podľa mňa má nárok na 600 diaty v CZK, ak bol v CR viacej ako 6 hodín!klocek, trocha ta poopravim. Od 6 do 12 hodin je to iba 50%, takze 300,- Kc a az nad 12 hodin je 600,- Kc. A samozrejme moze mu byt vyplatene aj vreckove az do vysky 40% stravneho. Ale toto je tu rozoberane uz davno. Myslim vsak, ze Misurka sa pytala na nieco ine. Skus odpovedat vecne!
Evanka
11.03.05,00:07
Prosím o radu:
Zamestnanec bol na služ. ceste v ČR. Avšak nedostal žiadnu zalohu.
On sam si vymenil 1600 Sk na české koruny. Potrebujem mu urobit vyúčtovanie tejto prac. cesty. Ako to mam spravit, ked mu nebola dana záloha na prac. cestu? Ja mu v podstate potrebujem vyplatit minim. tych 1600 Sk, lebo ide o general. riaditela, kt. nahrady za prac. cestu nežiada, pretože taka je interna dohoda mezdi zamestnavatelom a nim.Preco by si mu musela vyplatit minimalne tych 1600 Sk? (Lebo medved?) Ja by som mu povedala, aby si vyuctoval CP (vyplnil a podpisal) podla pravidiel a to by som mu preplatila. Ak by mal aj nejake doklady na ine vydavky, tak podla toho, co by to bolo: napriklad ak bol na posedeni s obchodnymi partnermi a platil by nejake obcerstvenie, tak by som to dala na tarchu uctu 513 a pri zostavovani DP by to bola pripocitatelna polozka k zakladu dane. Co sa tyka tej zalohy, zakon sice prikazuje dat zalohu pri ZPC, ale to sa da zdovodnit. Vela stastia a nepohnevaj si generalneho.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
aladin
11.03.05,04:56
asi podla kurzu 31.12.2004... vsak bolo nejake precenovanie pohladavok a zavazkov....
klocek
11.03.05,06:11
Evanke: OK asmo je totak, písal som to v noci a celkom som nad tými hodinámi nerozmýšlal. My si (ak ideme do CZ) píšeme cesťák tak, aby presiahol 12h (na CZ strane!!!), lebo prakticky ak icem napr, do Prahy z Bystrice, tak i na otočku zabijem dosť času a pobyt v zahraničí nie je lacný. Okrem toho si za to nevyplácame tých 40%.
Danielam
07.04.05,06:37
Potrebovala by som pomoc alebo len odsúhlasiť moje výpočty.Zamestnanec je zahraničnej pracovnej ceste od 16.2.2005 do 19.2.2005 Odchod: zo Slovenska cez Rakúsko do Nemecka.Dal mi cestovný prikaz kde mi časy rozpísal a ja som mu vypočítala diety nasledovne:
16.2.2005 Slovensko 8.00 do 11.05 0,-Sk
16.2.2005 Rakúsko 11.05 do 17.15 22,50 EUR
16.2.2005 Nemecko 17.15 do 24.00 22,50 EUR tu som to neprepočítavala percentuálne alebo podla hodín kolko, v ktorej krajine bol.Lebo tam bol nad 12 hodín a základná sadzba je v oboch krajinách 45 EUR.
17.2.2005 Nemecko 24.00 do 24.00 45 EUR
18.2.2005 Nemecko 24.00 do 15.35 22,50 EUR
18.2.2005 Rakúsko 15.35 do 24.00 22,50 EUR /takisto nad 12 hodín/
19.2.2005 Rakúsko 24.00 do 00.45 tu som mu dala 25% zo základnej sadzby pretože 45minút po polnoci bol v Rakúsku brala som to ako do 6 hodín vrátane- hlavne tu neviem či je dobrý ten moj prepočet?????????
19.2.2005 Slovensko 0.45 - 2.00 0,-Sk
Skúste sa niekto na to pozriet a poradiť, prípadne ma opraviť.
andrej_rv
08.05.05,21:11
Novelizovaný zákom o cestovných náhradách vyžaduje okrem iného vprípade použitia súkromného vozidla aj písomnú dohodu medzi zamestnávaľom a zamestnancom. Do prílohy som pripol tlačivo cestovného príkazu s dohodou a vyúčtovaním pracovnej cesty vozidla nezaradeného do podnikania, ktoré si môžete prispôsobiť na svoje podmienky. (V prípade použitia súkromného nákladného vozidla treba do dohody o použití dopísať aj výšku dohodnutej paušálnej náhrady v zmysle § 7 ods.3 zákona o CN).
aladin
09.05.05,04:35
chcel by som sa Vas tu prítomných spýtať ako riešite vyslanie zamestnancov na prac.cesty vlastným autom zamestnanca. Je mi jasne kilometrovne+ phm +stravne+ost. nutne výdaje. Mna by zaujimalo phm , čo ak zamestnanec nepredloží doklad o nakupe phm , podla coho mam počítať spotrebu ? doteraz s tým nebol problem lebo zamestnanec stale predložil doklad o naklupe phm . Ale teraz čo sa zmenil zakon o cest.nahradach (aj ked priamo toto sa nemenilo) som si precital tuším § 3 ci 5 ?? že zamestnanec a zamestnávatel sa možu dohodnut na inej výške (napr. že zamestnavatel preplatí iba cenu listka vlakom) . co ak ja v internej smernici vyriešim tuto cast tak že v prípade ak zamestnanec nepredloží doklad o nakupe phm , tak cena za 1 liter sa bude počítať z ceny ktorú uvádza slovnaft. Viete každej prirucke (či už od poradcu , alebo pp holding) je stale podla datumov rozpísané kolko stojí 1 liter xy oktanoveho benzínu.
TatianaM
09.05.05,07:47
Pri vyúčtovaní zahraničných služobných ciest používate ŠEFT tlačivá, alebo má niekto nejakú vylepšenú evidenciu? Ja mám s tým stále problém, najmä ak ide o niekolkodňové pobyty v rôznych krajinách. Preddavky na SC sa poskytujú len v jednej mene, vyučtovanie je v rôznych menách.
Zostal mi záväzok voci spoločníkovi z nevyplatenej SC za rok 2003, patrilo by sa ho vyplatit,ale kedze nemame vo valutovej pokladni EUR, musime ich kupit a tak vyplatit, alebo sa daju vyplatit aj v SK, ale to uz netusim v akom kurze.
Ja prikladam vyuctovanie ZC v tlacive ktore som si urobila sama.
Mackovka
20.03.07,09:25
Chcem sa poradiť ohľadom vyplatenia zálohy na ZPC. Možno zamestnancovi vyplatiť zálohu v cudzej mene nad rozsah predpokladaných výdavkov v CM(napr. stravné 1200 CZK, vreckové 480 CZK) a výplata zálohy 3000 CZK. Žiada ju z dôvodu, že cestuje vlastným MV (schválené). Pri vyúčtovaní má nedoplatok za použitie VMV v SK 4000 Sk (benzín kupoval v SR a km v zahraničí nepresiahli 350) a preplatok CZK 1320 Sk. Zálohu v SK nečerpal. Platia pre poskytovanie výšky záloh nejaké pravidlá?
Mackovka
21.03.07,13:25
Posúvam...
Evanka
21.03.07,13:37
Chcem sa poradiť ohľadom vyplatenia zálohy na ZPC. Možno zamestnancovi vyplatiť zálohu v cudzej mene nad rozsah predpokladaných výdavkov v CM(napr. stravné 1200 CZK, vreckové 480 CZK) a výplata zálohy 3000 CZK. Žiada ju z dôvodu, že cestuje vlastným MV (schválené). Pri vyúčtovaní má nedoplatok za použitie VMV v SK 4000 Sk (benzín kupoval v SR a km v zahraničí nepresiahli 350) a preplatok CZK 1320 Sk. Zálohu v SK nečerpal. Platia pre poskytovanie výšky záloh nejaké pravidlá?
Preplatok 1320 CZK by mal vrátiť a mal by mať doplatené cestovné v SK. Ak cestuje vlastným vozidlom, tak okrem spotrebovaných PHL má nárok aj na 6,20/km ale v SKK.
Mackovka
21.03.07,14:03
Preplatok 1320 CZK by mal vrátiť a mal by mať doplatené cestovné v SK. Ak cestuje vlastným vozidlom, tak okrem spotrebovaných PHL má nárok aj na 6,20/km ale v SKK.

Nárok 6,20 ka km mu bol poskytnutý, aj cestovné náhrady sú v súlade so zákonom. Preplatok 1320 CZK tol vrátený. Ide mi len o to, že zálohu v cudzej mene čerpá vždy nad rozsah stravného a preto podstatnú časť z nej vždy vracia (aj keď má zároveň nárok na doplatok v Sk za PHM + 6,20/km). Vďaka.
Evanka
21.03.07,14:10
Nárok 6,20 ka km mu bol poskytnutý, aj cestovné náhrady sú v súlade so zákonom. Preplatok 1320 CZK tol vrátený. Ide mi len o to, že zálohu v cudzej mene čerpá vždy nad rozsah stravného a preto podstatnú časť z nej vždy vracia (aj keď má zároveň nárok na doplatok v Sk za PHM + 6,20/km). Vďaka.
Tak je to v poriadku - ak je to naviac zakotvené v internej smernici. (Nepredvídané výdavky).
Niamh
12.06.07,05:26
Ahojte,
neviete či s.r.o. môže vyplácať celý rok a všetky zahraničné služobné cesty zo slovenskej pokladne, t.j. že by valutovú pokladňu vôbec nemala? Zamestnanci s tým súhlasia, avšak tých ciest je viac.
bubo111
12.06.07,06:15
Ja by som ten záväzok z min. roka vyplatila kľudne v SK a asi by som mu vyplatila tú sumu, ktorú vediem ako záväzok voči nemu. Predpokladám, že je prepočítaný kurzom k 31.12.2003.

Pri vyplatení záväzku evidovaného v cudzej mene z pokladnice Skk by som na prepočet záväzku na Skk použila kurz NBS ku dňu vyplatenia záväzku. Nasledne by som na záväzkovom učte vyčíslila kurzový rozdiel, ktorý vznikol pri úhrade záväzku (rozdiel suma zavazku v Skk evidovaná, suma Skk vyplatená).
renataj
22.06.07,12:14
Už som prešla všetky strany ale nenašla som,čo potrabujem.Vie mi niekto poradiť,kde si viem stiahnuť cestovný príkaz/asi Šeft/ kde na zadnej strane úplne na spodku je pomôcka - vzorec - na výpočet celkovej sumy na 1km?
Voprad ďakujem
M&G
22.06.07,12:17
Už som prešla všetky strany ale nenašla som,čo potrabujem.Vie mi niekto poradiť,kde si viem stiahnuť cestovný príkaz/asi Šeft/ kde na zadnej strane úplne na spodku je pomôcka - vzorec - na výpočet celkovej sumy na 1km?
Voprad ďakujem

myslíš zahraničný CP alebo normálny ...
renataj
22.06.07,12:33
normálny na Slovensku pre SZČO
M&G
22.06.07,12:37
na cetovný príkaz na Slovensku používam tlačivo z IGAZ, neviem či sa dá niekde stiahnuť, ale tam ani nie sú pomôcky pre výpočet ... ja rátam A: 6,2.počet km, B: priemerná spotreba.počet km. cena nafty za liter a to vydelím 100. POtom zrátam A+B a mám cenu za naftu, ktorú mám vyplatiť. Prípadne k tomu prirátam nocľažné atď.
renataj
22.06.07,12:43
Ano,až teraz som si všimla ža aj já mám cesťák IGAZ,ale asi novší,lebo ako som spomínala,dolu je super pomôcka,kde priamo zadávaš aj cenu PHM a vypočítaš sumu za 1km.
Problém je len v tom,že sa Ti na jeden hárok zmestí rozpísať len 8 dní a já potrebujem na celý mesiac a nechce sa mi vypisovať každých 8 dní aj prednú stranu.
M&G
22.06.07,12:46
moje tlačivo je na 18 dní .. je to lepšie ako osem .. hmm, tak skús vypísať len tú druhú stranu a pripnúť to k tomu prvému CP ako prílohu
renataj
22.06.07,12:56
Asi ano alebo dať si spraviť fotokókie len zadnej strany.Ale aj tak ďakujem za odpoveď
M&G
22.06.07,12:57
Takto vyzerá ten môj
renataj
22.06.07,13:16
Takto vyzerá ten môj
Ano,aj môj cesťák je taký ale má menej riadkov a mám tam ten vzorec,čo som spomýnala.
Spravím to tak,že zadnú stranu si dám odfotiť obojstranne a potom už len priložím k prvému listu,kde bude aj predná strana./názov fi. apod/
jenny7
24.10.07,05:58
Ahojte, chcela by som sa spýtať, zamestnanec išiel na vlastnom aute na SC do Talianska, kde 10 dní vykonával poradenskú a techn.asistnenciu. Doniesol mi bločky z poplatkov z dialnic, za benzín a doklady o ubytovaní. Odovzdal mi CP a teraz som si neni istá, ako správne postupovať. Na každý deň mu pripadá stravné 45EUR plus dávame aj vreckové 40%, takže to vychádza spolu na 63EUR na deň. Doklady z hotelov a dialníc zahrniem do vyúčtovania, len neviem, ako mu mám správne vyúčtovať náhradu za auto a km?? mám viac bločikov z tankovania,ktoré sú v EUR, akou sumou to mám vyúčtovať, mam to nejak spriemerovať?? Po väčšine sme mali SC len do Čiech a na pár dní, tam som nemala problém, len s týmto si neviem dať rady. môže mi prosím niekto pomôcť??
Chobot
24.10.07,07:32
Ahojte, chcela by som sa spýtať, zamestnanec išiel na vlastnom aute na SC do Talianska, kde 10 dní vykonával poradenskú a techn.asistnenciu. Doniesol mi bločky z poplatkov z dialnic, za benzín a doklady o ubytovaní. Odovzdal mi CP a teraz som si neni istá, ako správne postupovať. Na každý deň mu pripadá stravné 45EUR plus dávame aj vreckové 40%, takže to vychádza spolu na 63EUR na deň. Doklady z hotelov a dialníc zahrniem do vyúčtovania, len neviem, ako mu mám správne vyúčtovať náhradu za auto a km?? mám viac bločikov z tankovania,ktoré sú v EUR, akou sumou to mám vyúčtovať, mam to nejak spriemerovať?? Po väčšine sme mali SC len do Čiech a na pár dní, tam som nemala problém, len s týmto si neviem dať rady. môže mi prosím niekto pomôcť??

A ako si to robila, keď išli vlastným auto do ČR?

Inak zamestnancovi patrí za použitie vlastného auta náhrada 6,20 SKK / km plus náhrada za spotrebované PHM. Náhradu PHM vypočítaš tak, že vynásobíš prejazdený počet km priemernou spotrebou, ktorá je uvedená v TP. Dostaneš počet spotrebovaných litrov PHM a už stačí len použiť cenu z niektorého bločku, vynásobiť počtom litrov a máš náhradu v EUR.

Napr. Prešiel 800 km, priemerná spotreba je 7,0 l/100km, tak spotreboval 56 litrov PHM. Cena na bločku je napr. 1,20 EUR/liter, tak náhrada bude 56x1,20=67,2 EUR.

Ak chceš bližšie informácie, treba si dať vyhľadať na porade podľa kľúčových slov náhrada použitie vlastného auta, bolo toho popísaného neúrekom
jenny7
24.10.07,10:25
Ďakujem za pomoc, vedela som ako sa počíta náhrada za PHM, len som nevedela, či tie bločiky môžem zpriemerovať. Cesťák mu budem vyplácať v SKK, takže to budem celé prerátavať kurzom ku dňu vyúčtovania.
Ešte raz dík za radu.
btt12
05.12.10,16:07
Dobry vecer, potrebovala by som sa utvrdit (na margo predchadzajuceho prispevku) - ak robim vyuctovanie PC v CR, cestovne nahrady prepocitavam kurzom, ktory bol dna, kedy sa robi vyuctovanie alebo kedy sa uskutocnila PC? Dakujem vopred!
KEJKA
05.12.10,16:18
zákon sa zmenil, používa sa kurz platný 1.deň v mesiaci konania cesty.
btt12
05.12.10,16:25
zákon sa zmenil, používa sa kurz platný 1.deň v mesiaci konania cesty.
Velmi pekne dakujem! Mohla by som poprosit i odvolavku na konkretny paragraf? Nie som v tejto problematike prilis zbehla.
viktorianovakova
14.12.10,08:51
Zdravím,,
Nevie mi niekto poradiť alebo poslať ofotený cestovný príkaz. ? (kopia bločku a ku tomu cesťak že ako a kde sú vypísane položky)
Konateľ mi nosí z ČR bločky napr. nafta, ubytovanie, nákup stavebného materiálu, a že to mám každý jeden vypísať na cest. príkaz ale neviem ako lebo som v živote ešte nevypisovala a nechcem to urobiť zle. Prepočítať to aj kurzom dňom kedy sa uskutočnil nákup.
viktorianovakova
14.12.10,09:39
Zdravím,,
Nevie mi niekto poradiť alebo poslať ofotený cestovný príkaz. ? (kopia bločku a ku tomu cesťak že ako a kde sú vypísane položky)
Konateľ mi nosí z ČR bločky napr. nafta, ubytovanie, nákup stavebného materiálu, a že to mám každý jeden vypísať na cest. príkaz ale neviem ako lebo som v živote ešte nevypisovala a nechcem to urobiť zle. Prepočítať to aj kurzom dňom kedy sa uskutočnil nákup.

Nikto mi neodpovie
qavid
19.01.11,10:56
Zdravím,,
Nevie mi niekto poradiť alebo poslať ofotený cestovný príkaz. ? (kopia bločku a ku tomu cesťak že ako a kde sú vypísane položky)
Konateľ mi nosí z ČR bločky napr. nafta, ubytovanie, nákup stavebného materiálu, a že to mám každý jeden vypísať na cest. príkaz ale neviem ako lebo som v živote ešte nevypisovala a nechcem to urobiť zle. Prepočítať to aj kurzom dňom kedy sa uskutočnil nákup.
skus cestaky.eu
hadam pomoze
lucika1
26.01.11,07:04
Zdravim,
zamestnancovi sme vyplatili preddavok na zahr. PC 335/211
nakup phm, dialnice platil sukr. kartou, + vyplatene diety.. mozem vsetko zauctovat 512/335 ci 518/335 a 343/335?
vratenie zalohy 211/335

co ked doniesol blocky v CZK a platil kartou? aky kurz pouzijem? platný 1.deň v mesiaci konania cesty (takze kurz z 1.1, 1.2 atd? alebo kurz z predchadzajuceho dna? tym istym dnom prepocitam aj zahranicne diety?

ci mozem pouzit cast vypisu, aby boli vsetky poplatky v EUR?
zamestnanci maju taketo ucty zalozene len na "pracovne" vydavky.

aky kurzom prepocitam zalohu vyplatenu v cudzej mene?
KEJKA
26.01.11,07:32
prečítaj si predchádzajúce príspevky, použi vyhľadávač. Tvoje otázky nie sú nové, naopak.
lucika1
26.01.11,08:40
Vyhladavac som pouzila.
Len nikde som nenasla ci aj dialnice, phm, ziarovky.. moze ist na 512 (vsade sa spomina len stravne, cestovne, ubytovanie)
Vela ludi sa tam na niecom dohaduje a nie je zrejme, co je spravne.

Akym kurzom prepocitam zalohu?
vydavky? kurzom predchadzajuci den dnu, kedy mi odovzdal vyuctovania?
(pri vydavkoch teda nemozem pouzit ten zamestnancov vypis v EUR?)
stravne? kurzom z 1. dna v mesiaci?

Prosim, pomoze niekto?
danasv
10.03.11,07:31
Vyhladavac som pouzila.
Len nikde som nenasla ci aj dialnice, phm, ziarovky.. moze ist na 512 (vsade sa spomina len stravne, cestovne, ubytovanie)
Vela ludi sa tam na niecom dohaduje a nie je zrejme, co je spravne.

Akym kurzom prepocitam zalohu?
vydavky? kurzom predchadzajuci den dnu, kedy mi odovzdal vyuctovania?
(pri vydavkoch teda nemozem pouzit ten zamestnancov vypis v EUR?)
stravne? kurzom z 1. dna v mesiaci?

Prosim, pomoze niekto?
prave riesime podobny poroblem.. co sa akym kurzom prepocitava... je v tom gulas... zatial mam info ze diety sa prepocitavaju kurzom z 1.dna mesiaca- len netusim ci dna vyplaty alebo dna vycestovania... do frasa.. na kieho ďasa sa taketo zmeny robia? co tato zmena mala priniest? :mad:
alusa783
16.03.11,07:59
Zdravím

mam taý problém idem sa pustit hromadne do výroby cestákov :D, pri výpošte budem používat priemerný cenu phm ako to upravuje zákon čiže nebudem dokladať bločky z nafty, buem dostávat aj základnú nahradu za použitie sukromného auta,
ked to budem učtovať môžem rovno 512/211 alebo to musím riešiť cez pohladávku voči zamestnancovi?
2. otazka
vediem v MRP knihu jázd aby sme si mohli davať 100% nafty do nakladov, ešte je len marec a už v tom mam hrozný chaoz ked si pozriem 501 analitiky phl mam tam trošku inú sumu ako v knihe jázd lebo som tam dala aj umyvárku alebo vodu do ostrekovačov ak to bolo na jednom bloku (velmi to vadí?) a ked si poziem datumy kedy sa tankovalo v knihe jázd a na analitike sem tam mam iný den... ak príde danová kontrola myslíte že to budu skumať uplne do detailov?
3. otázka
ešte sa vrátim k cestákom kde ja ako dohodár pôjdem na pracovné cesty na sukromnom aute spolu mi to trvalo 50 hodin ale na socialku mi zamestnavatel priznava prijem 40 e (na prvý pohlad je to čudné že 50 hodin robím a dostanem 40 e)

mam v tom trošku chaoz zatial som si naštudovala ako tak len zahraničné pr. cesty (ale šéf potrebuje vyrobit trošku naklady a tak ja musím robit veela cestakov skuste proadait hlavne načo si mam davať pozor daaaakujem)
alusa783
16.03.11,09:38
budem používat priemerný cenu phm ako to upravuje zákon čiže nebudem dokladať bločky z nafty,



myslela som že ten kurz nájdem ale dako sa mi to nedarí neviete mi aj s týmto pomôcť?
bolulka
12.07.11,09:51
Prosim o pomoc zo zauctovanim cestovnych nakladov, ak bol vyplateny preddavok prostrednictvom firemneho uctu.

Ja som to chcela riesit takto, ale neviem ci je tento postup spravny:

Bankovy ucet 335/221 (vyplateny preddavok)

ID
Cestovne naklady 512/
Zavazok voci zam. /333
Zruzenie pohladavky voci zam. /335

Pokladna
Vyplatenie zavazku 333/211
zk24
12.07.11,10:15
Prosim o pomoc zo zauctovanim cestovnych nakladov, ak bol vyplateny preddavok prostrednictvom firemneho uctu.

Ja som to chcela riesit takto, ale neviem ci je tento postup spravny:

Bankovy ucet 335/221 (vyplateny preddavok)

ID
Cestovne naklady 512/
Zavazok voci zam. /333
Zruzenie pohladavky voci zam. /335

Pokladna
Vyplatenie zavazku 333/211

Ano, ak poskytnutý preddavok bol nižší ako celková suma cestovného výdavku:

a) suma cestovného výdavku: 512/333
b) zúčtovanie preddavku: 333/335
c) doplatenie rozdielu v hotovosti: 333/211
bolulka
12.07.11,11:43
512/333
333/335 toto by mi robilo v internom doklade sarapatu. Celkova suma by bola vyssia.

mozem to rozuctovat 512/333 Suma doplatku
512/335 zuctovanie preddavku

a potom v hotovosti 333/211 doplatenie rozdielu