katkarbk
16.07.09,13:50
Prosím Vás, prekontrolujte ma:

sme s.r.o. a SZČO refakturujeme stravné lístky, ktoré nakupujeme na stravovanie našich zamestnancov v závodnej jedálni, ktorá nie je naša. Lístky kupujeme s DPH od spoločnosti, ktorá do tejto jedálne stravu vozí.

účtovanie fa za predaj lístkov cudzej osobe:

311000/343111
213000 ???

mám to správne?
Johanka
16.07.09,12:08
Nerozumiem hneď prvej vete (prečo si ich nekupuje sám ?) :confused:.
katkarbk
16.07.09,12:11
pretože toto stravovanie máme vybavené len po "známosti" (jedáleň patrí inej súkromnej spoločnosti len pre ich vlastných zamestnancov), dodávateľ stravy mal podmienku stravovania min. 5 osôb (on je tá piata)...
katkarbk
16.07.09,12:22
prosím Vás, vie mi to niekto skontrolovať?

Ďakujem!
andreaS
16.09.10,07:14
vratim sa k tejto teme...

majitel sro, kt. nas zamestnava ma este jednu, kt. ma 3 zamestnancov... Teraz sa kupili stravne listky do nasej firmy s tym, ze z nich sa da aj do mensej firmy. Mozem tieto stravne listky prefakturovat? Pytala som sa na dovod preco sa nekupili do druhej sro listky osobitne, ta odpoved bola, ze naco platit poplatok za spracovanie 2x ... :rolleyes: :confused:

dakujem za akukolvek odpoved...
Tweety
16.09.10,07:48
vratim sa k tejto teme...

majitel sro, kt. nas zamestnava ma este jednu, kt. ma 3 zamestnancov... Teraz sa kupili stravne listky do nasej firmy s tym, ze z nich sa da aj do mensej firmy. Mozem tieto stravne listky prefakturovat? Pytala som sa na dovod preco sa nekupili do druhej sro listky osobitne, ta odpoved bola, ze naco platit poplatok za spracovanie 2x ... :rolleyes: :confused:

dakujem za akukolvek odpoved...
Môžeš ich fakturovať tej druhej firme.
andreaS
16.09.10,08:04
super a bez dph a poplatok mozem rozdelit podla poctu listkov (a aky § pri oslobodeni, idem aj ja popozerat)?
KEJKA
16.09.10,08:06
chýba tu oprávnenie poskytovať takéto služby.
Paula
16.09.10,08:11
Tiež si myslim.
andreaS
16.09.10,08:19
hm a teraz co?

bol by to velky problem refakturovat? alebo daka zmluva o vypozicke? ze nabuduce sa kupia listky do tej firmy a nam ich vratia?

lebo tipujem, ze listky sa budu nadalej kupovat len do tejto vacsej firmy... :(
KEJKA
17.09.10,06:05
podnikanie bez oprávnenia
andreaS
17.09.10,09:06
ale to mi nijako nepomaha :( ako to mam prehodit, ked SL budu nadalej kupovat len do jednej firmy? :(
KEJKA
17.09.10,09:13
čo tak vybaviť si ŽL na sprostredkovateľa stravovania?
andreaS
19.09.10,13:35
nehrozi... ked nechcu platit 2x 6 eurovy poplatok za SL aby tento problem vobec nevznikol, tak zaplatit 66 euro je nemozne... maju pravnika, kt. aj ked ma elektronicky podpis berie 66e za zmenu plus ine poplatky...

tak to proste je, ze peniaze idu na vacsinou "dolezitejsie" veci ako tam kde ich treba :(

a ja som vzdy postavena pred hotovu vec, kedy si spravili ako si mysleli a pytaju sa az potom... :(

toto mam velmi svojhlavych klientov :(
KEJKA
19.09.10,13:56
tak im to daj písomne, nech ti tvoje upozornenie podpíšu, vystavené refakturácie podpíšu oni, takže za to nesú zodpovednosť.
Ty zaúčtuješ čo dostaneš.
nemôžeš pri svojhlavých klientoch ťahať svojhlavo z Porady odobrujúce vyjadrenia, ked neexistujú?
Časom, ked vznikne potreba nejakej zmeny, tak ustráž, aby rozšírili aj predmet podnikania.
Až bude z toho pokuta, tak potom už peniaze budú musieť nájsť, ale zatiaľ som o takom prípade nepočula. Možno tvoj klient bude prvý, aj keď mu to neprajem.
andreaS
19.09.10,14:00
dakujem ;)