ELAST
16.07.09,13:27
Prosím Vás, poradíte mi?

V roku 2007 (ako aj 2005 a 2006) som bol v zahraničí. Moji rodičia po tom, čo mi prišli platobné výmery na vyrubenie miestneho poplatku za komunálne odpady uhradili za mňa sumy týchto poplatkov aj za rok 2007 (ako aj 2005 a 2006).

Dnes som si precital toto VZN:

http://www.martin.sk/update/VZN/vzn_62_new.pdf

a tam sa pise:
2. Mesto odpustí, resp. zníži o alikvótnu časť poplatok za komunálne odpady a drobné

stavebné odpady:
a) poplatníkovi, ktorý sa dlhodobo zdržiava mimo územia mesta z dôvodu výkonu zamestnania alebo prechodného pobytu v inej obci.
Nárok na poskytnutie úľavy je potrebné preukázať týmito dokladmi /doklad o úhrade poplatku za komunálne odpady v inej obci, doklad o prechodnom pobyte alebo nájomná zmluva,pracovná zmluva a pod./.
b) poplatníkovi, ktorý sa v určenom období dlhodobo zdržiava alebo zdržiaval v zahraničí.
Nárok na poskytnutie úľavy je potrebné preukázať týmito dokladmi /pracovné povolenie,
povolenie k pobytu, víza, potvrdenie o návšteve školy, potvrdenie o zamestnaní a pod./.

Preto by som Vás chcel poprosiť o radu, či je možné ešte takto dodatočne doložiť na mestský úrad potvrdenia o zamestnaní a či mi potom úrad vráti už uhradené poplatky za odpad.

Ďakujem krásne za pomoc!
Johanka
16.07.09,11:39
Pozri si aj § 47 v priloženom linku, sú tam uvedené lehoty ...
ELAST
16.07.09,12:02
Pozri si aj § 47 v priloženom linku, sú tam uvedené lehoty ...

Ďakujem krásne za odpoveď!

Lehotu som prešvihol :mee: Hmmm, tak to je asi už stratené, však?