Lennkka17
16.07.09,15:37
dobry den chcem sa opytat preco je suhrnny vykaz k DPH na stranke danovehho uradu v Sk. Ma sa to teda prepocitat konverznym kurzom na Sk alebo existuju nove tlaciva v EURach. tiez sa chcem opytat co je to vlastne kod pre trojstranne obchody a ci ho treba pisat vzdy. z kade ho zistim?
azla
16.07.09,13:48
dobry den chcem sa opytat preco je suhrnny vykaz k DPH na stranke danovehho uradu v Sk. Ma sa to teda prepocitat konverznym kurzom na Sk alebo existuju nove tlaciva v EURach. tiez sa chcem opytat co je to vlastne kod pre trojstranne obchody a ci ho treba pisat vzdy. z kade ho zistim?


Ak si vyhladáš tlačivo od 1.1.2009 - toto je už v €.:)

... z poučenia
Kód pre trojstranné obchody
Platiteľ dane do príslušného políčka uvádza „1“, ak je prvým odberateľom a uskutočnil dodanie tovaru v rámci trojstranného obchodu pre druhého odberateľa v inom členskom štáte v príslušnom kalendárnom štvrťroku.
Sifosp
20.07.09,11:41
Mozem sa spytat aj ja? A ak za posledny kvartal nebol ziaden obrat do zahranicia. Treba odovzat nulove tlacivo? Vdaka.
Aljok
20.07.09,11:50
Neodovzdávaš žiadny výkaz. Nulový súhrnný výkaz sa nepodáva.
mimaxx
22.07.09,05:52
Ahojte, mam problem so suhrnnym vykazom - predavame kovovy odpad, ktory je od 01.04.2009 oslobodeny od DPH. Automaticky mi ho taha do dan. priznania do riadku vyvozu - predaja bez DPH. A v tej chvili mi nesedi suhrnny vykaz. Mam opravit predaj kov. srotu??? Kde sa v dan priznani uvadza, ked je oslobod od DPH a je to tuzemsko? V ktorom riadku? Dakujem za rady