dany7
16.07.09,14:54
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť prosím ako postupovať ak mám dohodára ( DoVP ) na celý rok a jeho práce sa menia (maliar ,natierač ,montážne práce ),vymenujem ich v dohode alebo formou dodatku.Ďakujem.
Martin Mocko
16.07.09,13:01
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť prosím ako postupovať ak mám dohodára ( DoVP ) na celý rok a jeho práce sa menia (maliar ,natierač ,montážne práce ),vymenujem ich v dohode alebo formou dodatku.Ďakujem.

DoVP - už z názvu je zrejmé, že ide o určitú, ohraničené pracovnú úlohu. Preto by mala byť na každú úlohu uzatvorená zvlášt "zmluva" - dohoda.
dany7
16.07.09,18:14
Dalo by sa to riešiť najak ináč aby som ho nemusela stále prihlasovať a odhlasovať (okrem HPP).
Lianka
16.07.09,18:42
Urobte mu dohodu o pracovnej cinnosti a nemusite ho stale odhlasovat a prihlasovat.

DoVP ma byt vymedzena urcitym konkretnym cielom, vysledkom, nemoze ist o pravidelnu opakujucu sa cinnost.
dany7
16.07.09,19:12
Nejedná sa o pravidelne opakujúcu sa činnosť lebo taký pomocník na stavbe robí všetko.
Paula
16.07.09,19:39
Nejedná sa o pravidelne opakujúcu sa činnosť lebo taký pomocník na stavbe robí všetko.


Pravidelne, resp. opakovane vykonáva pomocné práce. Ak by mu dovolili robiť všetko, potom je ho ako "iba" pomocníka škoda ;)
dany7
16.07.09,19:52
Takže stači uviesť pomocné práce , netreba konkrétne rozpísať o aké práce ide?
mzdarka renca
16.07.09,19:57
Takže stači uviesť pomocné práce , netreba konkrétne rozpísať o aké práce ide?
Ak pôjde o DoPČ, tak stačí napísať pomocné práce. Ak s ním predsa utarvoríte DoVP, tak tam treba konkrétne napísať, čo má akú prácu vykonať a za aký čas.
dany7
16.07.09,20:12
Ďakujem , skúsim sa z toho nejako vymotať.