suzinka
16.07.09,17:08
zdravím poraďákov! od augusta 2008 do apríla 2009 som bola dobrovoľne nezamestnaná a platila som si iba odvody do ZP. odvody do SP som si neplatila. A moja otázka znie, či som povinná si tento nedoplatok doplatiť, alebo nie? Lebo viem, že živnostníci sú prvý rok oslobodení od platenia.
Ďakujem!!!
andreaS
16.07.09,15:28
v tom obdobi si bola co? dobrovolne nezamestnana alebo szco? Treba presne napisat... alebo az teraz si szco?
suzinka
16.07.09,15:36
v tom obdobi si bola co? dobrovolne nezamestnana alebo szco? Treba presne napisat... alebo az teraz si szco?

bola som dobrovoľne nezamestnaná a platila som si iba ZP. teraz som zamestnaná v pracovnom pomere na dobu určitú.
andreaS
16.07.09,15:38
Pokial si sa nebola sama dobrovolne prihlasit za to obdobie do socialnej poistovne, tak nemas zaco platit :)
Stina
16.07.09,15:39
zdravím poraďákov! od augusta 2008 do apríla 2009 som bola dobrovoľne nezamestnaná a platila som si iba odvody do ZP. odvody do SP som si neplatila. A moja otázka znie, či som povinná si tento nedoplatok doplatiť, alebo nie? Lebo viem, že živnostníci sú prvý rok oslobodení od platenia.
Ďakujem!!!

Bola si prihlásená v SP ?
Ak nie si prihlásená v SP , nemáš povinnosť platiť odvody.