janadov
16.07.09,20:51
Ahoj,chcela by som radu,ako je to s podporou v nezm.po materskej dovolenke.Syn ma 2,5roka a ja som zamestnana,t.c.na materskej.Chcela by som ukoncit matersku uz teraz a dat vypoved a ist na urad prace.Z coho a ako sa mi bude pocitat podpora?Ako dlho sa da poberat podpora?Da sa brat naraz aj podpora,aj rodic.prispevok do 3 rokov?Dakujem.
ivka70
16.07.09,19:11
Asi ta nepotesim ,ale pocas RD si neprispievala do fondu nezamestnanosti a teda nesplnas podmienku odvadzania prispevkov minimalne 3 roky z poslednych 4 rokov.

Narok na podporu v nezamestnanosti ti nevznikne.
janadov
16.07.09,19:39
Dobre,a ak sa zamestnam,kolko musim odpracovat,aby mi vznikol narok na podporu?Dufam,ze nie 3 roky.
brčko
16.07.09,20:18
Dobre,a ak sa zamestnam,kolko musim odpracovat,aby mi vznikol narok na podporu?Dufam,ze nie 3 roky.

ak ti teraz trvá PP na dobu neurčitú, tak správne tušíš, že byť poistená v nezamestnanosti musíš byť 3roky, aby ti vznikol nárok na podporu podla teraz platných zákonov.

A počas poberania rodič.príspevku sa nedá poberať podpora.
janadov
17.07.09,10:24
Dakujem vam,moc ste ma nepotesili.A este jedna otazka.Ked sa zaevidujem na urade prace,po akom case sa mozem stat ziadatelom o prispevok na zacatie podnikania?
Xanti
17.07.09,16:25
Dakujem vam,moc ste ma nepotesili.A este jedna otazka.Ked sa zaevidujem na urade prace,po akom case sa mozem stat ziadatelom o prispevok na zacatie podnikania?
Čo skúsiť pohľadať, či ujo google nepočúva?
Tu o tom nájdeš viac, http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000B16 .