kronkodyl
16.07.09,21:55
a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
ďakujem za každú dobrú radu
tutiola
17.07.09,05:16
Vítaj medzi nami a ciť sa tu dobre.
Tweety
17.07.09,05:22
a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Má. Jej čerpanie určuje zamestnáv. po predch. dohode so zamestnancom. Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
ďakujem za každú dobrú radu Si povinná, ešte si v PP.
Odpovede v texte.
buchač
18.07.09,06:50
a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
ďakujem za každú dobrú radu


Tweety Re: pekne zdravím...
Citát:Pôvodca textu príspevku: kronkodyl
a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Má. Jej čerpanie určuje zamestnáv. po predch. dohode so zamestnancom. Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
ďakujem za každú dobrú radu Si povinná, ešte si v PP.

Odpovede v texte.

Dobre , má to v opore v zákone , ale až do skončenia pracovného pomeru ..?????
Nie je to náhodou tak , že musí umožniť čerpanie alikvótnej dovolenky pred ukončením pracovného pomeru ???
Aká bola vlastne tá dohoda ?
Keď by som ja dal výpoveď , to znamená , že nedostanem žiadne odstupné ......atď , tak nech sa zúčastňuje porád sama ....;):---:D
Ozaj , tých porád by som sa nezúčastňoval , aj keby som bol v pracovnom pomere ...Zaplikoval som to svojho času , až na súd som to hnal a šéfovi klesol hrebienok :D
Taktiež ale záleží , na akej funkcii pracuješ / pracoval by som / .
Lebo ak v nejakej managerskej , kde máš plat 2.000 € a vyššie , tak to je už v ňom ...a je to tiež o niečom inom .:rolleyes:
marjankaj
18.07.09,07:32
Re: pekne zdravím...
Citát:
Pôvodca textu príspevku: kronkodyl http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t116031-pekne-zdravim.html#post1101326)
a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Má. Jej čerpanie určuje zamestnáv. po predch. dohode so zamestnancom. Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
ďakujem za každú dobrú radu Si povinná, ešte si v PP.

Odpovede v texte.

Tweety toto si asi prehliadla. Alebo je na to nejaký §?
kronkodyl
30.07.09,18:21
Ďakujem za privítanie :) aj za odpovede, žiaľ, manažérsky post nezastávam (ani môj plat sa tomu ani na kilometre neblíži :cool: takže to v ňom určite nemám. Budem hľadať riešenie.
Ale naozaj by ma zaujímalo, či má zamestnávateľ neobmedzené práva, či ma takto môže okrádať o môj voľný čas, či už mi plynie výpovedná lehota alebo nie. Kríza im nahráva a strach je silný nástroj, ale kde sú hranice?
Lianka
30.07.09,19:32
či už mi plynie výpovedná lehota alebo nie.

Vypovedna lehota zacina plynut 1. dnom nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede.