svecova
17.07.09,07:03
Zamestnanec poln. druzstva pracuje cely den v traktori na poli. Zaujimalo by ma, ci ma narok na pitny rezim, ked na pracovisku je pitna voda, ale on sa zdrzuje niekolko km od pracoviska?
Tweety
17.07.09,05:13
Zamestnanec poln. druzstva pracuje cely den v traktori na poli. Zaujimalo by ma, ci ma narok na pitny rezim, ked na pracovisku je pitna voda, ale on sa zdrzuje niekolko km od pracoviska?
Áno, má. Firma to má mať ošetrené v IS.
svecova
17.07.09,05:21
lenze firma sa brani, ze podla zakona nemusi poskytovat pitny rezim
Tweety
17.07.09,05:34
lenze firma sa brani, ze podla zakona nemusi poskytovat pitny rezim
A akým zákonom oponuje?
svecova
17.07.09,05:36
neviem akym zakonom, len sa mi to vobec nezda..kde by som nasla, ze na to maju zamestnanci narok?
karol.za
17.07.09,06:05
neviem akym zakonom, len sa mi to vobec nezda..kde by som nasla, ze na to maju zamestnanci narok?

zamestnávateľ nevie akým zákonom oponuje:D,lebo on zákony asi ani nepozná :confused:,napr:zp šiesta časť-ochrana práce,zákon o bozp 124/2006 z.z.
§ 6 ods.2 písmeno b, a nariadenie vlády sr 247/2006 z.z. o podmienkach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci

;)nech si zamestnávateľ sadne do traktora a uvidí sám na sebe čo je pitný režim;)

s pozdravom karol
:):):):):)
svecova
17.07.09,06:15
zamestnavatel vie akym zakonom, len ja to zistujem pre znameho a ten mi nevedle presne povedat:-)
mirrom
17.07.09,06:53
§ 6 ods.2 písmeno b, a nariadenie vlády sr 247/2006 z.z. o podmienkach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci



nech si zamestnávateľ sadne do traktora a uvidí sám na sebe čo je pitný režim


s pozdravom karol





nv 247/2006 uz neplati, bolo zrusene zakonom355/2007.

ale v uvedenom zakone je §37, ktora pojednava o ochrane zdravia zamestnancov pred zatazou teplom a chladom vo vseobecnej rovine.

pre taketo pripady, ked dochadza k nadmernej zatazi, ale vyplyva povinnost pre zamestnavatela zabezpecit implementaciu prislusnych vseobecnych zak. ustanoveni do interneho predpisu v BOZP, a tak upravit realizaciu pozadovanych opatreni na ochranu zdravia na konkretne podmienky.

podla mna ma traktorista pracujuci cez den pri dnesnych teplotach urcite narok na zabezpecenie pitneho rezimu. bez diskusie.
pracovisko
17.07.09,06:56
Zamestnanec poln. druzstva pracuje cely den v traktori na poli. Zaujimalo by ma, ci ma narok na pitny rezim, ked na pracovisku je pitna voda, ale on sa zdrzuje niekolko km od pracoviska?
Aj pracovník, ktorý pracuje vo vonkajšom prostredí má nárok na pitný režim. Vyhláška MZ SR č. 544/2007 Z. z. jednoznačne uvádza, že okrem bežného poskytovania pitnej vody má nárok aj na nápoje, ktoré mu uhrádzujú stratu tekutín a minerálov potením ( minerálky) v mimoriadne teplých dňoch, keď teplota vonkajšieho ovzdušia je vyššia ako 30 stupňov Celzia.
Ináč na každom pracovisku musí zamestnávateľ zabezpečiť poskytovanie pitnej vody svojim zamestnancom, nariadenie vlády SR č. 391/2006 Z. z.
Keď pracuje zamestnanec na odľahlom pracovisku, kde nie je k dispozícii tečúca pitná voda, musí mu ju zabezpečiť náhradným spôsobom, ale voda a obal, v ktorej je voda, musia byť hygienicky bezchybné.