jana_bariencikova
17.07.09,09:06
Ahojte, chcem poprosiť niekoho kto pozná túto krásnu kríčkovitú rastlinku, aby mi pomohol a poradil. Minulý rok v máji mi prišiel olovník zo zásielkového obchodu SIEBERZ. V priebehu prvého mesiaca ako prišiel, krásne rozkvitol. Po odkvitnutí som odstrihla odvitnuté súkvetie ako sa má. Začiatkom tohto roku mi začal vyháňať nové lístky, no asi pred mesiacom mi zhnedli a prestali rásť (vyzerá to, akoby obschli, hoci zálievku majú pravidelne každý 2. - 3. deň). Tiež ich pravidelne 1-krát týždenne hnojím tekutým hnojivom Rozkvet na pelargónie.
Je ešte nejaká nádej, že z neho niečo bude, prípadne, že mi rozkvitne??? Už som z neho zúfalá... Ak máte nejaký nápad, prosím poraďte budem Vám veľmi vďačná.
amalka008
05.11.09,16:08
neviem,ci ste ten olovnik zachranili...ono nevadi,ked obcas daky list uschne...je ich este urcite dost...
ja,vlastne -my-rodina-pestujeme olovnik asi 10 rokov-uz nie ten prvy-ale namnozeny...v lete-teda na jar-po mrazoch ho vysadzam na zahrade-ten sa teda rozrastie!ma to rad.kvitne nadherne.hnojim sporadicky-nepravidelne-nuz,ako vonku....pred mrazmi do crepnika,ak treba skratim trochu koren,ci odstrihnem daco z vetviciek...a potom do panelaka na chodbu...tam mu dobre nie je,ale preziva.polejem podla potreby trochu.kym boli stare okna,raz za 7-10 dni..teraz mame plastove-je teplejsie-polievam castejsie...
na jar dotvorim strihom tvar-a von s nim...
neviem,ci ho pestujeme podla predpisov,no radost z kvetov mame obrovsku-kvietky su krasne bledomodre...
radost a uspechy pri pestovani vsetkym "ocarenym dusiam"zelam