SMartina
17.07.09,09:46
Ahojte. Potrebovala by som radu.
s.r.o. má vo svojej činnosti:
1. kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti
2. kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti
3. sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti

s.r.o. nakupuje a predáva osobné a úžitkové autá. Je to v súlade s predmetom podnikania hore uvedenej činnosti ??? V prípade, ak kupuje a predáva osobné autá môže to považovať za tovar a odpočítavať si DPH, resp. pri predaji vystaviť faktúru s rozpisom DPH a aj zaplatiť DPH a naopak z došlej faktúry odpočítať.

Ďakujem. :rolleyes:
SMartina
17.07.09,11:43
Prosím, ma s tým niekto skúsenosť??
Potrebujem k ukončeniu DPH.

Súúúrne.

Dik.
babi2
17.07.09,12:16
Ahojte. Potrebovala by som radu.
s.r.o. má vo svojej činnosti:
1. kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti
2. kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti
3. sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti

s.r.o. nakupuje a predáva osobné a úžitkové autá. Je to v súlade s predmetom podnikania hore uvedenej činnosti ??? V prípade, ak kupuje a predáva osobné autá môže to považovať za tovar a odpočítavať si DPH, resp. pri predaji vystaviť faktúru s rozpisom DPH a aj zaplatiť DPH a naopak z došlej faktúry odpočítať.

Ďakujem. :rolleyes:
§49 ods.8 Platiteľ, ktorý kupuje osobné automobily a to aj formou zmluvy podľa § 8 ods. 1 písm. c) na účely ich ďalšieho predaja alebo nájmu, a kúpa a predaj osobných automobilov a nájom osobných automobilov je predmetom podnikania platiteľa, môže odpočítať daň pri ich kúpe, ako aj pri kúpe tovaru tvoriaceho ich príslušenstvo vrátane montáže.
Teda ak sa zaoberá nákupom a následne predajom áut, tak si DPH na vstupe môže odrátať
a on vystavuje faktúry samozrejme s DPH
Zuzka
17.07.09,12:39
Ahojte. Potrebovala by som radu.
s.r.o. má vo svojej činnosti:
1. kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti
2. kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti
3. sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti

s.r.o. nakupuje a predáva osobné a úžitkové autá. Je to v súlade s predmetom podnikania hore uvedenej činnosti ??? V prípade, ak kupuje a predáva osobné autá môže to považovať za tovar a odpočítavať si DPH, resp. pri predaji vystaviť faktúru s rozpisom DPH a aj zaplatiť DPH a naopak z došlej faktúry odpočítať.

Ďakujem. :rolleyes:

V živnosti by mal mať aj "predaj automobilov".
SMartina
17.07.09,17:49
T.j. ak nemá na OR zápis
" nákup a predaj osobných automobilov",
nemôže si odpočítať DPH a zároveň fakturuje bez DPH.

Pochopila som to správne???

Dakujem
SMartina
18.07.09,08:47
Konkrétna s.r.o. nemá: "predaj automobilov".

???
Zuzka 335
27.10.09,12:55
Prosím, poraďte - firma kúpila osobý automobil a v ten istý deň ho predala inej firme. Je to v poriadku aj keď nemá v predmete podnikania "predaj osobných áut"????
Ďakujem za Vaše názory.
Tweety
27.10.09,12:58
Prosím, poraďte - firma kúpila osobý automobil a v ten istý deň ho predala inej firme. Je to v poriadku aj keď nemá v predmete podnikania "predaj osobných áut"????
Ďakujem za Vaše názory.
Nie je to celkom správne, ale ako náhodilý obchod by to mohol byť.
Zuzka 335
27.10.09,13:38
Ďakujem, Tweety, za rýchlu odpoveď, trošku ma to zmiatlo, aby to nebolo protizákonné. To znamená, že neprihlasujem ani na daň z motorových vozidiel, keďže transakcia sa uskutočnila v jeden deň.
Tweety
27.10.09,13:53
Ďakujem, Tweety, za rýchlu odpoveď, trošku ma to zmiatlo, aby to nebolo protizákonné. To znamená, že neprihlasujem ani na daň z motorových vozidiel, keďže transakcia sa uskutočnila v jeden deň.
AK ste ho nepoužívali ani jeden deň, neoznamujete vznik DP k dani z motorových vozidiel.
marina8
27.10.09,16:05
ja sa len chcem spytat, vo volnej zivnosti " maloobchod a velkoobchod" v skratke, su aj tieto vymenovane:



s motorovými vozidlami:
- s ojazdenými motorovými vozidlami,
- s náhradnými dielmi pre motorové vozidlá,
- s autodoplnkami,
- s motocyklami a náhradnými dielmi pre motocykle



treba ked chce niekto predavat a nakupovat auta mat v zivnosti vylozene napisane " nakup a predaj automobilov"?
nespada to v globale pod
19.1 Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
Zuzka 335
28.10.09,05:01
Ďakujem všetkým, už mám 100% istotu.
Zuzana
Zuzka 335
30.10.09,11:02
AK ste ho nepoužívali ani jeden deň, neoznamujete vznik DP k dani z motorových vozidiel.
Prepáč mi milá Tweety, ale ešte jednu otázočku. Vozidlo je zakúpené ako ojazdené z autobazáru v Nemecku. Ja nemusím samozdaňovať, a predaj je s 0 DPH. Nezáleží na tom že autobazár je platiteľ DPH v nemecku a on odvedie tam daň. Ja mám faktúru od nich bez DPH.
Ďakujem za odpoveď
Z.