mesiačik
17.07.09,10:49
zdravím všetkých , je mi tak horko že už nedokážem rozmýšľať, prosím o radu :
pracovníčka bola od 4. mája na PN a od 1.6.2009 išla na riadnu materskú dovolenku, v olympe som jej zabudla dať ten 1 máj ako sviatok a preplatiť ho .Rátla som automaticky celý mesiac PN a nenapadlo ma že keď išla na PN od 4.5. tak na preplatenie 1.mája ako sviatku má
Na 8.máj už nárok nemá lebo bola PN. Prosím poraďte čo urobiť aby som jej ten 1.máj doplatila - teraz je na MD a tak to mám aj v Olympe t.j. zadané prerušenie v HPP..
Pod akým kódom by som jej to doplatila?

:confused::confused::confused::mee:

Díky za radu a pomoc a ešte pekný deň
mesiačik
21.07.09,08:37
to mi ozaj nikto neporadí ? :mee:
nesca
21.07.09,08:52
Ak je odmeňovaná mesačnou mzdou, nie hodinovou, tak ťa to nemusí trápiť.sviatok sa berie ako keby bola v práci,nie je to platené dovolenk.priemerom
Až dodatočne mi došlo o čo ti išlo :-)
Tak mám pocit,že ťa neobídu opravné výkazy do poisťovní,oznámenie o zmene platiteľa do ZP.
jankasm
21.07.09,11:12
Musíš opraviť mzdu za máj, nahodiť PN až od 4.5.2009 a dať preplatiť sviatok 1.5.2009. Samozrejme treba potom poopravovať výkazy do poisťovní. Daň sa Ti pravdepodobne nezmení, teda ak jej uplatňuješ nezdaniteľnú časť.
mesiačik
21.07.09,11:22
zatiaľ ďakujem za rady, momentálne nám v práci vypadla elektrika takže nemôžem to skúsiť opraviť, oznámim vám ako to dopadlo