tabaska
17.07.09,10:33
Chcem zacat podnikat s vyrobou peliet z drevenych pilin, obilia, sena.Potrebujem na spustenie prevadzky povolenie od hygieny? Napr. z odboru hygieny zivotneho prostredia?Dakujem
wagner
17.07.09,09:51
Na výrobu ako takú potrebuješ priestor. Pokiaľ to nie je stavba určená na výrobu, potrebuješ k tomu asi povolonie stavebného úradu na zmenu účelu stavby. V rámci stavebného konania sa potom požadujú stanoviská, ktoré určí stavebný úrad v súlade so zákonom.
DannaT
05.09.11,06:37
Dobrý deň,

rada by som vedela, či ste začali s tou výrobou peliet a ako sa Vám v tom darí. Tiež chcem niečo podobné začať. Sú s tým veľké problémy? Oplatí sa to? Ďakujem
ACCNT
05.09.11,07:41
teoria hovori, ze su s tym velke "problemy" - treba mat spravnu vlhkost a velkost materialu, kvalitny stroj, ... z tohto pohladu podla mna je asi jednoduchsie vyprodukovat brikety.

pokial mate vstupny material zadarmo(napr. ako vedlajsi produkt pri vyrobe) a je ho dost na to, aby bola linka vyuzita, tak sa to musi oplatit, nie?

pozor na lacne a nekvalitne ceske peletovacie stroje-viac v diskusiach na strankach: tzb-info.cz, briketovacilisy.cz, farmweb.cz, nasetraktory.eu, ...
DannaT
05.09.11,07:59
Môj priateľ a jeho rodičia tú chcú skúsiť...ja ich tak trocha odhováram, pretože sú to ľudia, ktorí sa v problematike podnikania až tak nevyznajú...samozrejme, že nechcú začať hneď vo veľkom, stačí keď budú zásobovať iba FO (nepodnikateľov).....priestory a materiál by nemali predstavovať veľké problémy...samotný výrobný proces áno...ďakujem za radu čo sa týka kvality strojov a materiálu....v konečnom dôsledku si myslím, že keď sa chce, všetko sa dá