bv_alexandra
17.07.09,11:58
Prosím Vás neviete čo s tým môže byť, resp. čo urobiť. po zapnutí vôbec nenaštartuje systém a vypíše chybu:
ERROR 1802:Unauthorized network card is plugged in - Power off and remove the mini PCI network card
Vďaka za každú radu;):)
Chobot
17.07.09,10:08
Prosím Vás neviete čo s tým môže byť, resp. čo urobiť. po zapnutí vôbec nenaštartuje systém a vypíše chybu:
ERROR 1802:Unauthorized network card is plugged in - Power off and remove the mini PCI network card
Vďaka za každú radu;):)

Doteraz ten PC fungoval? Nedával tam niekto posledne nejakú novú sieťovú kartu? Nebol ten PC pred zapnutím odpojený od siete?

Hlási, že je zle zapojený do siete. V PCI slote je nejaká sieťová karta, ktorá nie je pripojená (autorizovaná) do siete. Na základnej doske by mal byť tiež sieťový konektor, nebol náhodou ten predtým zapojený?

Alebo ak je všetko ako predtým, tak sa možno odinštalovali ovládače na sieťovú kartu. Treba znovu nainštalovať ovládače.
bv_alexandra
17.07.09,10:16
no dáva sa tam pcmcia karta od tmobilu.
Systém sa vôbec nenaštartuje. Hned vypíše túto chybu. Tak tým pádom ani nie je možná nejaká inštalácia. čo stým?:mee:
bv_alexandra
17.07.09,10:18
NOvá informácia, ked je ntb zapojený priamo na el. tak funguje. ale na batériu nie:eek::eek::eek:
Stefan2005
17.07.09,10:35
... neodpovedala si na Chobot-om položené otázky, bez nich sa nedá na všeobecne položenú otázku jednoznačne odpovedať....
Predtým to s tou kartou T-mobile fungovalo?
Alebo je tá karta nová? Ak áno, tak je možné, že nie je daná karta medzi podporovanými (uvedená na whitelist-e daného notebooku), a pri režime z batérií ju nespustíš (napr. pre vyššiu spotrebu)... Ale môže byť problém aj z batériou, v tomto režime ju neutiahne...
mzdarka renca
17.07.09,10:38
Ešte doplním, nefunguje normálne, tiež mi vyhodí hlášku, ale pustí cez možnosť Esc.
mzdarka renca
17.07.09,10:40
... neodpovedala si na Chobot-om položené otázky, bez nich sa nedá na všeobecne položenú otázku jednoznačne odpovedať....
Predtým to s tou kartou T-mobile fungovalo?
Alebo je tá karta nová? Ak áno, tak je možné, že nie je daná karta medzi podporovanými (uvedená na whitelist-e daného notebooku), a pri režime z batérií ju nespustíš (napr. pre vyššiu spotrebu)... Ale môže byť problém aj z batériou, v tomto režime ju neutiahne...
Ntb je starý cca 2 roky, je to Lenovo od IBM. Samozrejme predtým to s kartou od Tmobilu fungovalo.
Doteraz to utiahlo bez problémov, naposledy včera.
mzdarka renca
17.07.09,10:44
Doteraz ten PC fungoval? áno Nedával tam niekto posledne nejakú novú sieťovú kartu? nie Nebol ten PC pred zapnutím odpojený od siete? bol, od elektrickej.

Hlási, že je zle zapojený do siete. V PCI slote je nejaká sieťová karta, ktorá nie je pripojená (autorizovaná) do siete. neviem aká, lebo mám všetko oficiálne Na základnej doske by mal byť tiež sieťový konektor, nebol náhodou ten predtým zapojený? neviem, čo je sieťový korektor, ale nič som nerobila. Vlastne zopár krát som ho natvrdo vypla, bez klasického cez štart.

Alebo ak je všetko ako predtým, tak sa možno odinštalovali ovládače na sieťovú kartu. Treba znovu nainštalovať ovládače. ako?

ďakujem
mzdarka renca
17.07.09,11:00
Ešte doplním, že pri zapnutí keď je na e. sieti, tak vypíše:
ERROR
Resource Conflict - PCI Network Controller on Montreboard
Bus: 02, Derce: 00, Function: 00

Press (ESC) to continue
Chobot
17.07.09,11:05
ďakujem

Tie otázky boli skôr pre prípad PC, nie notebooku. A o PCMCIA karte predtým nebola reč, tak som si myslel, že do stolového PC ste dali novú sieťovú kartu.

Toto úplne mení situáciu. PCMCIA karta je vlastne modem. Nikto nič nenastavoval v NB ohľadne sieťového pripojenia? Lebo je to čudné, že zrazu len tak z ničoho nič prestane fungovať modem. REštart NB by to nemal ovplyvniť.


Treba pozrieť v sieťových nastaveniach, ako je nastavená sieť, či je tam nainštalovaný ten modem. Treba ísť cez Štart > Nastavenia >Sieťové pripojenia a tam si pozrieť, či je tam ten modem. Ak nie, treba cez voľbu VYtvoriť nové pripojenie ten modem nainštalovať. Sprievoca inštaláciou ťa na to navedie, treba postupovať - pripojiťž sa na internet > Nastaviť pripojenie manuálne > Pripojiť sa prostredníctvom modemu > a tam potrebujde ale údaje od poskytovateľa.
mzdarka renca
17.07.09,11:43
Tie otázky boli skôr pre prípad PC, nie notebooku. A o PCMCIA karte predtým nebola reč, tak som si myslel, že do stolového PC ste dali novú sieťovú kartu.

Toto úplne mení situáciu. PCMCIA karta je vlastne modem. Nikto nič nenastavoval v NB ohľadne sieťového pripojenia? nie, som jediný užívateľ ntb Lebo je to čudné, že zrazu len tak z ničoho nič prestane fungovať modem. aj ja si myslím :) REštart NB by to nemal ovplyvniť.


Treba pozrieť v sieťových nastaveniach, ako je nastavená sieť, či je tam nainštalovaný ten modem. Treba ísť cez Štart > Nastavenia >Sieťové pripojenia a tam si pozrieť, či je tam ten modem. Je tam: Lokálne pripojenie, Pripojené, chánené bránou fi... Flash OFDM NIC device Ak nie, treba cez voľbu VYtvoriť nové pripojenie ten modem nainštalovať. Sprievoca inštaláciou ťa na to navedie, treba postupovať - pripojiťž sa na internet > Nastaviť pripojenie manuálne > Pripojiť sa prostredníctvom modemu > a tam potrebujde ale údaje od poskytovateľa.

strašne pekne ďakujem
Chobot
17.07.09,11:53
strašne pekne ďakujem

K tej PCMCIA karte nebola nejaké inštalačné CD?

Alebo skús odobrať to zariadenie a nainštalovať sieť tak, ako keď si kúpila ten modem PCMCIA (ako keby to bolo nové).
Stefan2005
17.07.09,12:32
Ntb je starý cca 2 roky, je to Lenovo od IBM. Samozrejme predtým to s kartou od Tmobilu fungovalo.
Doteraz to utiahlo bez problémov, naposledy včera.

... skúsil by som najprv technickú podporu na 12345...
mzdarka renca
17.07.09,18:49
... skúsil by som najprv technickú podporu na 12345...

to bolo prvé čo som urobila, ale tvárili sa, že o takom probléme nikdy nepočuli:eek:, že vraj som prvá:D.
mzdarka renca
17.07.09,18:55
K tej PCMCIA karte nebola nejaké inštalačné CD?

Alebo skús odobrať to zariadenie a nainštalovať sieť tak, ako keď si kúpila ten modem PCMCIA (ako keby to bolo nové).

áno, mám nejaké CD, musím to vyhrabať......

ako to odoberiem? som totižto totálny laik na tieto veci, som čistý užívateľ:)
sybila3
18.07.09,08:50
vedel by mi niekto poradiť, na internete ako mám záložky, tak tam mám nahádzané stránky, neviem, čo sa mi stalo s počítačom, ale z niektorých sa mi vymazal odkaz na www-stránku a proste keď kliknem na záložku nereaguje, to mi až tak nevadí, ale nedajú sa mi zmazať, čo s tým?
Stevo5
18.07.09,11:25
vedel by mi niekto poradiť, na internete ako mám záložky, tak tam mám nahádzané stránky, neviem, čo sa mi stalo s počítačom, ale z niektorých sa mi vymazal odkaz na www-stránku a proste keď kliknem na záložku nereaguje, to mi až tak nevadí, ale nedajú sa mi zmazať, čo s tým?
Určite ti niekto poradí, ale - aký máš operačný systém a aký prehliadač internetu používaš?

Zatiaľ by ti možno pomohlo ak by si si nechala preskenovať počítač programom na údržbu a čistenie PC - CCleaner. Je zdarma a v češtine. Po inštalácii nechaj pôvodné nastavenia a preskenuj PC. Chyby nechaj vymazať. Program robí zo všetkého zmazaného zálohu, vždy sa dá vrátiť vymazané späť. Zatiaľ som to ale nepotreboval.

Stiahneš tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/optimalizace_systemu/ccleaner/?g[hledano]=ccleaner&g[oz]=2.21.940
Stefan2005
18.07.09,12:36
to bolo prvé čo som urobila, ale tvárili sa, že o takom probléme nikdy nepočuli...

... žiaľ dosť často sa vyskytuje takéto stanovisko "supportu"... V takomto prípade sa zvyknem opýtať, či majú tam ešte niekoho, kto by o tom mohol počuť :).
sybila3
18.07.09,13:17
operačný systém Windows Vista, prehliadač - Mozila.
mzdarka renca
18.07.09,21:29
... žiaľ dosť často sa vyskytuje takéto stanovisko "supportu"... V takomto prípade sa zvyknem opýtať, či majú tam ešte niekoho, kto by o tom mohol počuť :).

......že nevie, ako mi má inak poradiť, asi zmením operátora, to už bol druhý problém s netom. Prvý bol, že mi určitú dobu stále vypadával.
Stevo5
19.07.09,08:57
operačný systém Windows Vista, prehliadač - Mozila.
Neviem ako si to skúšala mazať, ale vymazať nefunkčné (tak isto ak funkčné) by a mali dať. Skús na nefunkčný odkaz kliknúť pravým tlačítkom myši a z ponuky vyber "odstrániť".
Alebo hore z menu "Záložky", tam vyber "Spravovať záložky" - a v ľavej časti okna vyber adresár s záložkami ktorý chceš upravovať, v pravej časti okna ti vypíše všetky záložky ktoré adresár obsahuje. Po kliknutí pravým tlačidlom na záložku ktorú chceš vymazať daj z ponuky "odstrániť".

Ak sa Firefox nespráva podľa toho ako som vyššie popísal, pravdepodobne je poškodený, skús ho odinštalovať a potom znovu nainštalovať.
sybila3
19.07.09,10:04
to všetko viem, ale proste nefunkčné záložky sa mi ani neotvoria ani nedajú ZMAZAŤ........nijakým spôsobom. Už som skúšala všetko.
Stevo5
19.07.09,10:55
to všetko viem, ale proste nefunkčné záložky sa mi ani neotvoria ani nedajú ZMAZAŤ........nijakým spôsobom. Už som skúšala všetko.

Čital som. A ty si čítala aj poslednú vetu príspevku #22? Skúsila si aj ten CCleaner? Ľutujem, inak poradiť neviem.

Ak nechceš inštalovať nový Firefox, tak si stiahni verziu ktorú nie je treba inštalovať, len si vytvor nový adresár, napr. Firefox 3, stiahni zo stránky (odkaz je dolu) súbor s FF 3.5 SK, ten rozbaľ do adresára ktorý si vytvorila. To je všetko, spusti FF a používaj. Ak ťa omrzí, jednoducho celý adresár zmaž a rozbaľ si FF znovu z toho stiahnutého súboru. Nič sa neinštaluje, nič si nezapisuje do registrov, ak si ju nakopíruješ na USB kľúčik tak ju budeš mať stále so sebou aj s tvojimi nastaveniami a záložkami.
Popisujem ti to preto, že s touto verziou je jednoduchšia práca/údržba a v prípade problémov nie je zložité ju vymeniť za novšiu verziu alebo tú istú verziu ale nanovo (pri problémoch) tak, že si ju znovu rozbalíš do niektorého adresára.

Download Mozilla Firefox 3.5.1 SK v USB verzii:
http://www.mozilla.sk/download/prenosne/
sybila3
19.07.09,11:06
ďakujem skúsim, potom sa ozvem, či sa podarilo.
sybila3
19.07.09,12:08
ccclener mi niečo poodstraňoval, ale záložky zostali ale najhoršie je že sa nedajú ani presunúť, proste nič sa s nimi nedá robiť.