Aprilia
17.07.09,12:40
Naši páni vedúci boli na služob.ceste v Nemecku a doniesli odtiaľ príjmový doklad o ubytovaní.Je tam len nejaké razítko penziónu a suma 108€.Na razítku nie je žiadne ich IČDPH.Mám to tu nejak zdaniť a uplatniť si aj odpočet?My sme plátci dane.Ja viem,že mali asi pýtať fa ale čo s tým už teraz?Ďakujem.
Vladimír Ozimý
17.07.09,10:45
Naši páni vedúci boli na služob.ceste v Nemecku a doniesli odtiaľ príjmový doklad o ubytovaní.Je tam len nejaké razítko penziónu a suma 108€.Na razítku nie je žiadne ich IČDPH.Mám to tu nejak zdaniť a uplatniť si aj odpočet?My sme plátci dane.Ja viem,že mali asi pýtať fa ale čo s tým už teraz?Ďakujem.

podľa § 15 ods. 2 je miesto dodania v nemecku. Nedochádza k prenosu daňovej povinnosti, to znamená že nerobíte s tým nič z pohľadu DPH.
Aprilia
17.07.09,11:02
Aj keď na tom doklade nie je žiadna DPH?A ešte tam je uvedené aj meno nie názov firmy.Stačí keď tam dám naše razítko?Alebo nemusí byť?
Vladimír Ozimý
17.07.09,11:05
Aj keď na tom doklade nie je žiadna DPH?A ešte tam je uvedené aj meno nie názov firmy.Stačí keď tam dám naše razítko?Alebo nemusí byť?

máte doklad na zúčtovanie do účtovníctva účtovnej jednotky. Každý účtovný doklad musí obsahovať popis oboch strán, to znamená, či si to tam dopíšete cez účtovný zápis, alebo razítkom vaše údaje je úplne jedno. Z pohľadu DPH však nejde o predmet dane v tuzemsku takže vás nezaujíma či doklad je s nemeckou daňou alebo nie...zdanenie malo prebehnúť v nemecku, kde bolo miesto dodania služby...
anka1
07.09.12,12:12
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom refakturácie ubytovania v Nemecku. Uvedene spoločnosti sú platcami DPH.
Faktura bola vystavená nemeckou firmu pre českú firmu. Ubytovanie bolo aj s nemeckou DPH. Česká firma časť nákladou na ubytovanie refakturuje slovenskej firme bez DPH. Máme takúto faktúru samozdaniť? Alebo je DPH už vysporiadaná?
ďakujem