cirocka
17.07.09,15:28
Ahojte všetci,
mám 32, po 10 dňoch pokračujem PN cez sociálnu poisťovňu - prosím o info ako je to s kontrolami sociálnej poisťovne počas PN ... ? nemám v pláne nikam behať, lebo hi-hi s operovaným kolenom o barlách to ani moc nejde :-))))) ďakujem ...
vlastne sa aj pýtam, či by som si nemohla len ísť s malým synom sadnúť na lavičku pred dom, 5 krokov od výťahu po lavičku by som zvládla ...
bv_alexandra
17.07.09,13:31
Tak prečo sa potom pýtaš:rolleyes:
Ked si PN si povinný dodržiavať liečebný režim. V prípade že sa zisti jeho porušenie, bude ti zastavené vyplácanie nem. dávok.
:);)
cirocka
17.07.09,13:36
No pýtam sa, lebo mám malé dieťa, a napadlo ma že sadnúť pred dom na lavičku tak navečer by som výťahom prešla - od výťahu po lavičku je možno 5 krokov :-)..
bv_alexandra
17.07.09,13:40
No pýtam sa, lebo mám malé dieťa, a napadlo ma že sadnúť pred dom na lavičku tak navečer by som výťahom prešla - od výťahu po lavičku je možno 5 krokov :-)..
Tak to je potrebné aby si mala povolené vychádzky od lekára.
Lekár napíše presné hodiny kedy povoluje vychádzky na PN;)
cirocka
17.07.09,13:42
A dajú sa vychádzky nariadiť aj dodatočné keď už je papier na SP ?
bv_alexandra
17.07.09,13:44
áno zajdi si za lekárkou a ona ti ich dodatočne doplní:);)
Ked pojdeš v pondelok, tak ti od pondelku povolí vychádzky;)
veronikasad
17.07.09,16:11
A dajú sa vychádzky nariadiť aj dodatočné keď už je papier na SP ?
Stačí, aby si mala vychádzky na kopii PN-ky, ktorú máš u seba. Dopíše ti ich ošetrujúci lekár. Zvyknú byť od 10-12 hod. a od 14-16 hod.
Jana Motyčková
17.07.09,17:28
V lete poobede od 15.00 do 17.00.
tutiola
20.07.09,09:31
V lete poobede od 15.00 do 17.00.
Teraz som ukončila PN. Pýtala som si od lekárky vychádzky a ona mi napísala od 10.-12. hod. a na poobedie som chcela až večer od 18.-20. hod, keď sa da v tej horúčave ísť na prechádzku. Povedala, že nemôže, lebo je to určené soc. poisťovňou od 14. do 16. hod.
janaGT
20.07.09,09:37
manžel je PN od januára, vychádzky má 9-11 a potom 14-16 hod.
Lekárka mu povedala, že kľudne môže ísť večer von. Nemyslím tým, že niekam preč, ale tak okolo domu kľudne môže motať.
A možno to závisí od diagnózy - otec bol rok PN - srdcový infarkt - a kontrola mu nedošla. A manžel má Crohnovu chrobu a taktiež zatiaľ kontrolu od januára nemal . Musím si zaklopať, aby som to nezariekla :)
tutiola
20.07.09,10:09
Asi je to podľa toho ako sa dohodnú lekári s poisťovňou v regione. Lekárka mi hovorila, že večer môžem chodiť na prechádzky aj cez víkend, lebo vtedy kontroly nechodia. Ale podľa tvrdenia známych chodia aj v tieto dni, ale menej. Len taka perlička - švagor bol v nemocnici na operaciu. PN vystavila nemocnica - lôžkové odd. a v deň, keď ho operovali došla kontrola domov.
janaGT
20.07.09,10:19
PN vystavila nemocnica - lôžkové odd. a v deň, keď ho operovali došla kontrola domov.

na Slovensku sa stáva hocičo :)
mne manžel spomínal. že pred xx rokmi bol PN, potom ho vypísala doktorka do práce a po asi mesiaci chodenia do práce mu prišla kontrola.