marta kapolkova
17.07.09,18:09
mili poradaci potrebujem surne radu čo mam robit byvam v žiline už 45 rokov a dozvedela som sa že mi zrušilo mesto trvaly pobyt vraj na navrh vlastnika hoci sa jedna o podielnicky dom a byty niesu určene on tvrdi že byvam v jeho byte a vystupuje ako vlastnik hoci je v tomto dome 11 bytov vraj mu naš byt patri .Ja mam najomnu zmluvu s mestom na dobu neurčitu kde platim najom nie som neplatič. V zakone sa hovori že sa nesmie zrušit trvaly pobyt ked je tam najomnik mesto to aj tak urobilo. Podala som stažnost ale mesto nereaguje. Nemate niekto podobnu skusenost ako postupovat dalej a prečo to vlastne akože majitel spravil dakujem
kaco11
17.07.09,19:39
Osobne by som skocila na MÚ a spytala sa ich o co im vlastne ide. A ina otazka? Trvaly pobyt si mozes dat len zo suhlasom majitela nehnutelnosti. Ak ten clovek bol aj predtym majitelom tvojho bytu ako sa ti podarilo dat tam pobyt. Ak nebol tak ako to ze teraz je. Kto figuruje na katastri ako majitel?
marta kapolkova
17.07.09,20:00
dakujem za reakciu na katastri nieje zapisany nikto ako majitel lebo sa jedna o podielnicky dom je tam 12 podielnikov a jednym z nich je aj mesto ja mam zmluvu z mestom od roku 1960 a zrazu sa jeden podielnik rozhodol že byt v ktorom byvam patri jemu
arizona
17.07.09,20:23
dakujem za reakciu na katastri nieje zapisany nikto ako majitel lebo sa jedna o podielnicky dom je tam 12 podielnikov a jednym z nich je aj mesto ja mam zmluvu z mestom od roku 1960 a zrazu sa jeden podielnik rozhodol že byt v ktorom byvam patri jemu
Ak chceš dostať presnejšiu odpoveď , musí napísať viac podrobností.Čím viac informácií napíšeš, tým lepšie Ti môže niekto odpovedať.

1, akým spôsobom si sa dozvedela, že máš zrušený tr. pobyt?
-máš to písomne, overila si si to?
2, na základe čoho sa "niekto" rozhodol, že tvoj byt patrí jemu?
3, prečo si vybral práve tvoj by? Má nejaké doklady na základe čoho sa tvojho bytu domáha?
4, Ty máš zmluvu s mestom...bola si sa tam informovať? ako to oddôvodnili?
-dali Ti niečo písomne?
atď.
kaco11
17.07.09,23:52
http://www.zilina.sk/dokumenty/UradneOznamy_20090703075142.pdf

ja som to našla na internete že jej ten pobyt zrušili. Ak sa teda jedná o túto pani a mesto žilina. Ale predpokladám, že hej.
marta kapolkova
18.07.09,15:16
dozvedela som sa to nahodou ked som chcela pas povedali mi že mam trvaly pobyt mesto a že mi ho zrušil majitel mesto suhlasi že byt patri tomu človeku ale ja mam žiadost o odkupenie bytu lebo mesto tu predavalo byty ale mne odpisali že im byt nepatri vraj v 50 rokoch si to ktosi kupil ale nechceli mu to zapisat ako byt lebo to je podielnicky dom sud povedal že bud ma byt alebo podiely ten zakon plati dodnes problem je v tom že to je nejaky funkcionar a vybavuje to z titulu svojej funkcie vic by ma zaujimalo čo tym chcel dokazat chce tu prist s sbs alebo čo a prečo to mesto neoznami pusomne ved nie každy pozera vyvesnu tabulu ny mestskom urade aby na to prišiel sam
kaco11
19.07.09,11:46
Ak chceš dostať presnejšiu odpoveď , musí napísať viac podrobností.Čím viac informácií napíšeš, tým lepšie Ti môže niekto odpovedať.

1, akým spôsobom si sa dozvedela, že máš zrušený tr. pobyt?
-máš to písomne, overila si si to?
2, na základe čoho sa "niekto" rozhodol, že tvoj byt patrí jemu?
3, prečo si vybral práve tvoj by? Má nejaké doklady na základe čoho sa tvojho bytu domáha?
4, Ty máš zmluvu s mestom...bola si sa tam informovať? ako to oddôvodnili?
-dali Ti niečo písomne?
atď.



Ale ešte stále si neodpovedala na otázky arizony.
marta kapolkova
19.07.09,16:27
dakujem všetkym za radu teraz mi volali z mestskeho uradu že to daju naspät že došlo k omylu tak dufam že to aj spravia pekny den a vdaka
kaco11
20.07.09,15:48
Skontroluj si to buduci tyzden. Istota je istota