MatoB
17.07.09,20:59
Dobry den.
Chcem sa spytat, ked som si dal zalozit s.r.o.cku v Bratislave (tam ma aj sidlo) a byvam v Nitre mozem prihlasit firmu na danovom urade aj v Nitre alebo musim len v Bratislave?
Rozalka
17.07.09,19:05
V sídle firmy.
misomiso
17.07.09,19:12
Hlavne si prosim vas vsetci poctivo oznacte sidla vasich firiem. Ja som zakladal nedavno novu firmu a normalne sa vybrali fyzicky na kontrolu z DU, ci mame oznacene sidlo, samozrejme, ze sme nemali...:)
iriska
17.07.09,19:48
Hlavne si prosim vas vsetci poctivo oznacte sidla vasich firiem. Ja som zakladal nedavno novu firmu a normalne sa vybrali fyzicky na kontrolu z DU, ci mame oznacene sidlo, samozrejme, ze sme nemali...:)

hmmm, to je potom paráda domáhať sa od takej firmy niečoho, keď na každú zásielku poštárka napíše "adresát neznámy"
chvalabohu konečne to aj niekto fyzicky kontroluje
misomiso
17.07.09,20:02
hmmm, to je potom paráda domáhať sa od takej firmy niečoho, keď na každú zásielku poštárka napíše "adresát neznámy"
chvalabohu konečne to aj niekto fyzicky kontroluje

Ale nam normalne posta chodila, ved adresa obsahuje aj ulicu a cislo domu. Napriklad nam hned behom tyzdna prisli tri ponuky na platenu registraciu v roznych registroch...
iriska
17.07.09,20:13
Ale predsa doporučenú zásielku adresovanú firme ABC, s.r.o., Jahôdková 3, Bratislava, nedoručí doručovateľka Jožkovi Mrkvičkovi, ktorý tiež býva na Jahôdkovej 3, Bratislava
misomiso
17.07.09,20:41
Ale predsa doporučenú zásielku adresovanú firme ABC, s.r.o., Jahôdková 3, Bratislava, nedoručí doručovateľka Jožkovi Mrkvičkovi, ktorý tiež býva na Jahôdkovej 3, Bratislava
Jednoducho to hodi do schranky, ak je na Jahodkovej 3 jedina schranka (nas pripad). Ak pride nieco doporucene, zazvoni, v pripade nepritomnosti hodi do schranky oznam. Jednoduche.
iriska
17.07.09,20:53
tak to máte buď doručovateľku - svetlú výnimku, alebo bývaš v obci, kde každý každého pozná, a preto aj ona vie, kto má založenú akú firmu
MatoB
19.07.09,12:43
Dobry den.
Chcem sa spytat, ked som si dal zalozit s.r.o.cku v Bratislave (tam ma aj sidlo) a byvam v Nitre mozem prihlasit firmu na danovom urade aj v Nitre alebo musim len v Bratislave?

A to by mi v Bratislave nezobrali???
MatoB
19.07.09,12:48
A to by mi tu prihlasku v Nitre nezobrali???
marjankaj
19.07.09,12:49
A to by mi v Bratislave nezobrali???

Veď odpoveď si už dostal v príspevku č.2 od Rozálky.:)

http://www.porada.sk/1102084-post2.html

Je to tu už dosť neprehľadné.:confused:
JarkaL
19.07.09,12:51
Nie, prihlásiť sa musíš na miestne príslušnom DU, presne podľa adresy sídla podnikania, takže aj v rámci BA to môže byť DU BA I , II, III, IV, V, VI.
MatoB
19.07.09,12:54
Troska som sa sekol v mestach chcel som vediet ci by mi to zobrali aj v Nitre? Lebo cestovať denne do Bratislavy kvoli DU je troska casovo aj finnacne narocne.
JarkaL
19.07.09,12:55
Načo chceš cestovať denne na DU?:eek:
marjankaj
19.07.09,12:59
Troska som sa sekol v mestach chcel som vediet ci by mi to zobrali aj v Nitre? Lebo cestovať denne do Bratislavy kvoli DU je troska casovo aj finnacne narocne.

A to si nevedel pri zakladaní firmy? Mal si si dať sídlo do Nitry. A na čo chceš cestovať do Bratislavy, veď väčšina vecí sa dá vybaviť aj poštou.
Dobre, že nemáš sídlo firmy v Humennom.
MatoB
19.07.09,13:01
To som len obrazne povedal ale JarkaL hore pise ze "prihlásiť sa musíš na miestne príslušnom DU, presne podľa adresy sídla podnikania" sídlo firmy je v BA a sídlo podnikania v Nitre (pre info: firmu som si dal založiť a sídlo je "Officehouse") čiže prevádzkareň mám doma v NR aj tak musím ist do BA??:?
marjankaj
19.07.09,13:03
To som len obrazne povedal ale JarkaL hore pise ze "prihlásiť sa musíš na miestne príslušnom DU, presne podľa adresy sídla podnikania" sídlo firmy je v BA a sídlo podnikania v Nitre (pre info: firmu som si dal založiť a sídlo je "Officehouse") čiže prevádzkareň mám doma v NR aj tak musím ist do BA??:?

Pozri sa do obchodného registra. Tam by malo byť uvedené, kde je sídlo firmy. Podľa toho sa zaregistruješ na príslušnom DÚ.
MatoB
19.07.09,13:10
A to si nevedel pri zakladaní firmy? Mal si si dať sídlo do Nitry. A na čo chceš cestovať do Bratislavy, veď väčšina vecí sa dá vybaviť aj poštou.
Dobre, že nemáš sídlo firmy v Humennom.
To mi chces povedat ze registracia k DzP sa da vybavit aj postou??? To si kde citala?
marjankaj
19.07.09,13:15
To mi chces povedat ze registracia k DzP sa da vybavit aj postou??? To si kde citala?
A ty chceš povedať, že to budeš vybavovať každý deň?
MatoB
19.07.09,13:20
Ved nie!!!

Pytam sa to len kvoli tomu ze keby "náhodou" nejdem do BA ale do NR tak aby ma tam tie mile krasne a nearogantne tety neoplieskali o "beton" ked im tam zanesiem tu prihlasku.
JarkaL
19.07.09,13:29
To mi chces povedat ze registracia k DzP sa da vybavit aj postou??? To si kde citala?
Zo stránky drsr.sk si stiahni prihlášku (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskapo.pdf), poriadne ju vyplň, uveď aj telefónne č. na seba a pošli to doporučene. Potom zavolaj na DU, pýtaj si správkyňu ku ktorej firma patrí (majú to podelené podľa začiatočného písmena názvu firmy) a dohodni sa s ňou, možno bude ochotná poslať kartičku s DIČ aj poštou, ale to neviem, nikdy som to neskúsila.
marjankaj
19.07.09,13:30
Ved nie!!!

Pytam sa to len kvoli tomu ze keby "náhodou" nejdem do BA ale do NR tak aby ma tam tie mile krasne a nearogantne tety neoplieskali o "beton" ked im tam zanesiem tu prihlasku.
Tak tých tiet v Nitre sa neboj, tie ti poradia to čo aj tu. Zanes si tú prihlášku do BA, alebo ju pošli poštou DOPORUČENE. Máte u vás poštu? A nájdi si účtovníčku, čo takéto zložité veci vybaví za teba.
MatoB
19.07.09,13:48
Tak to je dobre ze sa to da aj postou OK poslem to postou tie tlaciva mam uz vyplnene ja tam mam len doplnit podpis, datum a cislo uctu no a este tel.
JarkaL
19.07.09,13:53
Len si zisti, na ktorý DU patríš podľa obvodu, aby sa nestalo, že to skončí na inom DU a asi by to považovali za nesplnenie povinnosti, keby si to poslal na iný DU.
MatoB
19.07.09,14:01
To ja uz viem na aky mam poslat ved pre istotu tam o 2 dni po odoslani zavolam a spytam sa ci im to prislo.
Lianka
04.11.09,14:34
Chcem Vas poprosit o nazor, nakolko mi to dlhsie vrata v hlave:

Fyzicka osoba poskytuje pravne sluzby podla § 6 ods. 1 podla osobitnych predpisov. Uz ked ku mne prisla, nemala DIC, len ICO - podla jej nazoru to udajne staci. Takto (bez DIC) podnika uz niekolko rokov, voci ZP a SP sa sprava ako SZCO. Jej cinnost je nepravidelna, skor sporadicka - za minuly rok sme nepodavali DP, nakolko jej nevyplynula povinnost (kladny zaklad dane, ale nizky prijem). Za predchadzajuce roky bolo DP podavane pod rodnym cislom. Ine prijmy nema.

Je to v poriadku? Nema povinnost registracie na DU a tym padom pridelenia DIC?
Zoltán Kovács
04.11.09,14:37
Chcem Vas poprosit o nazor, nakolko mi to dlhsie vrata v hlave:

Fyzicka osoba poskytuje pravne sluzby podla § 6 ods. 1 podla osobitnych predpisov. Uz ked ku mne prisla, nemala DIC, len ICO - podla jej nazoru to udajne staci. Takto (bez DIC) podnika uz niekolko rokov, voci ZP a SP sa sprava ako SZCO. Jej cinnost je nepravidelna, skor sporadicka - za minuly rok sme nepodavali DP, nakolko jej nevyplynula povinnost (kladny zaklad dane, ale nizky prijem). Za predchadzajuce roky bolo DP podavane pod rodnym cislom. Ine prijmy nema.

Je to v poriadku? Nema povinnost registracie na DU a tym padom pridelenia DIC?

Podľa mňa má povinnosť.
Lianka
04.11.09,14:53
Tiez som toho nazoru, Zoli.

Uvitam aj ine nazory, prip. potvrdenie tohto.
Zoltán Kovács
04.11.09,14:58
Tiez som toho nazoru, Zoli.

Uvitam aj ine nazory, prip. potvrdenie tohto.

Len doplním, že ide o príjem podľa § 6, teda z podnikania, alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti. A príjmy podľa tohto par. zakladajú povinnosť registrácie.
Keby išlo o jednorázový príjem podľa §8, potom nie je povinnosť. Ba dokonca má pridelené IČO, to samo o sebe hovorí....
veronikasad
04.11.09,16:18
Chcem Vas poprosit o nazor, nakolko mi to dlhsie vrata v hlave:

Fyzicka osoba poskytuje pravne sluzby podla § 6 ods. 1 podla osobitnych predpisov. Uz ked ku mne prisla, nemala DIC, len ICO - podla jej nazoru to udajne staci. Takto (bez DIC) podnika uz niekolko rokov, voci ZP a SP sa sprava ako SZCO. Jej cinnost je nepravidelna, skor sporadicka - za minuly rok sme nepodavali DP, nakolko jej nevyplynula povinnost (kladny zaklad dane, ale nizky prijem). Za predchadzajuce roky bolo DP podavane pod rodnym cislom. Ine prijmy nema.

Je to v poriadku? Nema povinnost registracie na DU a tym padom pridelenia DIC?
Lianka, nie je to v poriadku - DIČ musí mať pridelené. Pošli ju na DU - bez pokuty to ale nebude.
Mala som v min. roku rovnaký prípad profesionálneho športovca. IČO síce nemal, ale stále mi tvrdil že žiadne DIČ nepotrebuje ...
Lianka
04.11.09,16:20
Veronika, dakujem za nazor. Neviem ju presvedcit, ze mala povinnost sa registrovat. :confused: Uz som ju posielala aj v minulosti, ale ona je pravnicka a este jej aj "ktosi cosi raz niekedy povedal", ze netreba... :eek: Poslem ju znova a doraznejsie.
veronikasad
04.11.09,16:32
Veronika, dakujem za nazor. Neviem ju presvedcit, ze mala povinnost sa registrovat. :confused: Uz som ju posielala aj v minulosti, ale ona je pravnicka a este jej aj "ktosi cosi raz niekedy povedal", ze netreba... :eek: Poslem ju znova a doraznejsie.
Daňové priznanie nikdy nepodávala ?
Zoltán Kovács
04.11.09,16:36
Daňové priznanie nikdy nepodávala ?

Podávala, ale pod r.č. ako Lianka uviedla už vyššie.