Tadeas
17.07.09,21:25
Mohol by mi niekto, prosím, poradiť, či pri kombinovaných no frost chladničkách (chladnička s mrazničkou) sa príliš nevysušujú zamrazené veci v mrazničke. Sú síce vo vreckách alebo dózach, ale nie nepriedyšne. Túto informáciu som počul v jednej predajni s bielou technikou. Rád by som vedel, ak má s tým niekto skúsenosti, či je pravdivá.
wagner
17.07.09,19:32
Ja mám kombinovanú chladničku s mrazničkou, ale taký problém nemám.
pasuliatko
17.07.09,20:49
Ja mám kombinovanú chladničku s mrazničkou, ale taký problém nemám.

my nemáme kombinovanú chladničku tak tiež nemáme problém :D
patrixo
18.07.09,06:01
je pravda, že v týchto no frost mrazákoch je väčšia sublimácia ľadu vzhľadom na nútenú cirkuláciu vzduchu... ale k akej strate vody tam dochádza ťažko takto od brucha povedať... ale na druhej strane sublimáciou sa posunie rovnováha v smere tvorby nového ľadu v produkte, čím sa zníži aktivita vody, čo má pozitívny vplyv na mikrobiálnu trvanlivosť produktu.
najag
18.07.09,11:53
Patrixo,nadherne napisane, ani doctor by nenapisal krajsie:D
patrixo
18.07.09,16:37
Patrixo,nadherne napisane, ani doctor by nenapisal krajsie:D

...aha... no ja uz som taky deformovany...:(
inculik
19.07.09,19:46
My mame takuto chladnicku aj s mraznickou ako pisete uz 3 rok a nic podobne som si nevsimla:)
Tadeas
23.07.09,14:51
Dakujem za odpovede.Co sa tyka velmi logickej uvahy o vzniku noveho ladu z vlhka potraviny, tak to by sice skutocne zabranilo znizeniu mikrobiologickej hodnoty potraviny, ale zaroven by ju tento proces vysusil. Ale mozno su to len zbytocne obavy a dam na skusenost jednej majitelky v predoslom prispevku.Dakujem.