ESTER
03.08.05,19:14
Aké číslo platiteľa sa má uvádzať no výkazu preddavkov na ZPvšeobecnú, neviem o tom, že by mi nejaké bolo pridelené.
babenko1
03.08.05,17:15
predsa IČO...
Janka6685
03.08.05,17:18
No v SIDERII má biť IČO, ale vo Všeobecnej nám dali nejaké iné číslo.
babenko1
03.08.05,17:21
iné?? práveže v spoločnej sme vyfasovali iné číslo.. ináč majú všetky IČO.. žeby sa niečo zmenilo??
sklenkova
03.08.05,17:23
Ja som tiež nevedela a volala som do VšZP a povedali mi že rodné číslo
Janka6685
03.08.05,17:25
No rodné sa mi nejako nezdá, ale mám čerstvé skúsenosti. Asi spred týždňa zo všeobecnej, ktorá mi poslala poštou, že variabilný je (nejaké) číslo a dnes sme boli v Siderii a tam má byť použité IČO.
endrju
03.08.05,17:31
Aké číslo platiteľa sa má uvádzať no výkazu preddavkov na ZPvšeobecnú, neviem o tom, že by mi nejaké bolo pridelené. Každá ZP to má inakšie.

Podľa mojich informácií:
VšZP - IČO doplnené nulami sprava do desať číslic (napríklad, IČO je 12345678, číslo platiteľa je 1234567800)
Spoločná - IČO a 01 (napríklad, 1234567801)
Sideria - 4 miestne (?) číslo,ktoré oznámi poisťovňa
Dôvera - nemám vedomosť o čísle
Apollo - nemám vedomosť o čísle
brm
04.08.05,04:45
všetky moje firmy majú ako variabil IČO a dve nuly
janaGT
04.08.05,04:48
my sme sa ako sro registrovali v Spoločnej ZP v júni 2005, tam nám pridelili VS, ktorý je úplne iný ako IČO.

Pri výkazoch a platbách do VšZP používam IČO.
Janca
04.08.05,04:49
Stiahnuté zo stránky VŠZP:

Identifikácia platieb
Variabilný symbol:
— zamestnávatelia – IČO zamestnávateľa doplnené (na konci) dvomi nulami, prípadne pridelené číslo platiteľa príslušnou pobočkou VšZP,
— SZČO – rodné číslo fyzickej osoby, prípadne pridelené číslo platiteľa pobočkou VšZP,
— ostatní platitelia – rodné číslo, prípadne pridelené číslo platiteľa pobočkou VšZP.
V prípade, že platiteľ uhrádza nedoplatok na poistnom alebo sankciu predpísané platobným výmerom, je potrebné ako VS uvádzať číslo uvedené na príslušnom platobnom výmere.

Konštantný symbol:
— 3558 (pri nedoplatkoch na poistnom),
— 0058 pri sankciách.

Špecifický symbol:
RRRRMM (R-rok, M-mesiac) – špecifickým symbolom si platiteľ označuje to obdobie, za ktoré chce preddavok odviesť.
Platba označená správnym špecifickým symbolom (ďalej len ŠS), bude pripárovaná k predpisu podľa zadaného obdobia. Ak ŠS nebude označený alebo bude nesprávny, platba bude pripárovaná k tomu najstaršiemu obdobiu, v ktorom mal platiteľ nedoplatok.
liba2
04.08.05,04:59
Každá ZP to má inakšie.
Dôvera - nemám vedomosť o čísle
Apollo - nemám vedomosť o čísle--------------
Ja posielam odvody do obidvoch poisťovní, firma je registrovaná už viac rokov, uvádza sa IČO ako var.symbol.
Darana
04.08.05,10:22
[QUOTE=endrju]Každá ZP to má inakšie.

Podľa mojich informácií:
Sideria - 4 miestne (?) číslo,ktoré oznámi poisťovňa

Nám pridelili v Siderii 02/2001 - päť miestne číslo, takže je to všade rozdielne...
Jara
04.08.05,11:04
[QUOTE=endrju]Každá ZP to má inakšie.

Podľa mojich informácií:
Sideria - 4 miestne (?) číslo,ktoré oznámi poisťovňa

Nám pridelili v Siderii 02/2001 - päť miestne číslo, takže je to všade rozdielne...
Darana a 02/2001 je 5-miestne číslo? Veď keď počítam tak 6 je číslic a jedno lomítko tak 7:D Alebo si tým myslela že vo februári 2001 Vám pridelili nejaké 5-miestne číslo.... Asi tak, lebo aj ja mám tak:

IČO ako číslo zamestnávateľa a špecifický symbol 5-miestne číslo nám pridelila Sidéria.:D :o :)
Pepa
04.08.05,11:10
VšZP - IČO doplnené do 10 miest
Spoločná zdravotná poisťovňa - nejaké 9 miestne numero /ale je to nová registrácia/
Ja by som obavy nemala, keď sa prihlasuješ ako zamestnávateľ do ZP uvádzaš tam okrem iných údajov aj svoje IČO. Takže oni si tie platby "spárujú". A ak sa im niečo nepáči, nech to ráčia oznámiť.
endrju
04.08.05,14:44
VšZP - IČO doplnené do 10 miest
Spoločná zdravotná poisťovňa - nejaké 9 miestne numero /ale je to nová registrácia/
Ja by som obavy nemala, keď sa prihlasuješ ako zamestnávateľ do ZP uvádzaš tam okrem iných údajov aj svoje IČO. Takže oni si tie platby "spárujú". A ak sa im niečo nepáči, nech to ráčia oznámiť. Erika, bolo by to úplne super, keby to tak skutočne fungovalo. Najmä VšZP a Sidéria vracajú výkazy (súbory na diskete) s nesprávnym číslom platieľa späť "len taký rachot". A zlatým klincom je, že výkaz so správnym číslom platiteľa chcú poslať ako opravný. Nemýľte si to s Kocúrkovom. V Kocúrkove niečo také nie je možné. Je to možné jedine na Slovensku.:mee:
Johanka
04.08.05,15:19
Tak ako v každej slovenskej "úradovani" záleží od pobočky a konkrétneho pracovníka. Niekto jednoducho chybu opraví, niekoho baví písať šibnuté výzvy a výhražné listy. Všetko tu tak funguje- od dverí po dvere.
Džek
04.08.05,15:36
Sidéria tie dve 00 za IČO nechce, ostatné poisťovne tie dve 00 vyžadujú. Iste máte s tým skúsenosti tí, ktorí ste sa už prihlasovali na elektronické zasielanie výkazov do zdravotných poisťovní. V každej poisťovni pri registrácii Vás program upozorňuje ak máte variabilný symbol IČO treba pridať dve nuly, inak Vás nezaregistrujú. Elektronicky sa dajú mesačné výkazy posielať do všetkých poisťovní okrem všobecnej zdravotnej. Takisto po pretransformovaní poisťovní na akciové spoločnosti budú mať tieto nové kódy. Spoločná zdravotná poisťovňa používa nový kód s číslom 21 už od 1. júna, Všeobecná zdravotná poisťovňa kód 25 od 1. júla. Dátum používania nových kódov u poisťovní Sideria - 22, Dôvera - 23 a Apollo - 24 zatiaľ nie je známy. Zaniknú pritom doterajšie kódy uvedených poisťovní: 04, 01, 15, 14, 06.