klaudia44
18.07.09,17:45
Zdravím všetkých,
poraďte mi prosím, či je možné použiť stropné polystyrenové kazety aj na steny (zateplenie znútra). Vďaka
ski555
18.07.09,15:50
sú tenké,nemá to význam a navyše ak je krivý strop,zle sa dávajú hlavne rohy vzájomne do roviny,aby výsledná práca aj oku lahodila
igipigi
26.07.09,16:38
Samozrejme ze sa daju pouzit aj na stenu. Kludne sa moze dat napr. 5cm polystyren a na ten lepit okrasne kazety.
sthruska
27.07.09,06:27
Ja by som to nerobil. Ľahko sa poškodia. Na stenu treba niečo odolnejšie.
ROBIN111
27.07.09,08:49
Použite sadrokartón, pomocou ktorého vytvoríte predsadenú stenu. Do nej vložíte tepelnú izoláciu.
alla66
27.07.09,08:54
V miestnosti, kde je krb mi neodporučili stropné polystyrénové kazety...mali pravdu? ...sádrokartonu nebude vadiť teplo, ktoré sála od krbu? Ď.
Milan.Žiška
27.07.09,09:01
Tepelnú izoláciu z vnútra ( interiéru ) by som uvažoval ako jednu s posledných možností. Ak nie je iné riešenie, ale pozor na kondenzácie v konštrukciách, hlavne v miestach tepelných mostov. :)
Kazety sa dajú použiť, ale načo. Na stene to dobre nevyzerá a klasika je lacnejšia. V kombinácii so sádrokartónom nemám čo riešiť. Ak to chceš do historickej budovy, tak tam je to so skladbou starých múrou ešte komplikovanejšie.:)
ROBIN111
27.07.09,09:47
...sádrokartonu nebude vadiť teplo, ktoré sála od krbu? Ď.Sú v ponuke aj protipožiarne SDK dosky, ale v tomto neviem poradiť.
Milan.Žiška
27.07.09,12:02
Ak sa jedná o krb v miestnosti určite treba dodržať požiarne podmienky pri požití zateplenia. Len neviem načo potom krb, ak by sa mal z vnútra miestnosti zaizolovať.
Určite zachovať akumulačnú schopnosť hornej časti a určite neizolovať ( tobôž nie polystyrénom).
alla66
27.07.09,12:11
Ak sa jedná o krb v miestnosti určite treba dodržať požiarne podmienky pri požití zateplenia. Len neviem načo potom krb, ak by sa mal z vnútra miestnosti zaizolovať.
Určite zachovať akumulačnú schopnosť hornej časti a určite neizolovať ( tobôž nie polystyrénom).
Nechcem izolovať krb....v ležiacej polohe som sa chcela kochať na pekný strop;)
Milan.Žiška
27.07.09,17:39
Kolega ktorý sa venuje historickým rekonštrukciám uviedol, že v mieste namáhania stropu sa používajú sadrové odliatky kôli teplote a mimo dosah tepla je v pohode polystyrén. Pri slušnej povrchovke to nie je k rozoznaniu. Chce to len z jeného kusu vyrobiť formu na sadrové odliatky.:)

mimotemyReštaurátori majú asi veľa času, ale inak fajn nápad.:)
lapejko
27.07.09,20:49
Ytong Multipor-nehorľavá, paropriepustná izolácia!
ski555
28.07.09,16:24
samozrejme,že je aj protipožiarny sadrokarton,ale vidím,že nemá viac zmysel v tejto sekcii písať,tak sa lúčim
alla66
28.07.09,16:43
samozrejme,že je aj protipožiarny sadrokarton,ale vidím,že nemá viac zmysel v tejto sekcii písať,tak sa lúčim
prečo si sa nahneval?...som zvedavá;) na tvoje príspevky:)
sthruska
29.07.09,05:15
Dávať protipožiarny sadrokartón je nezmysel. Stačí obyčajný. Pri hrúbke 12,5 mm má obyčajný odolnosť 15 minút. Nehorľavé povrchy musia byť do vzdialenosti max 800 mm od otvoru.
ski555
29.07.09,16:08
nie vobec som sa nenahneval,len pozerám,že vo viacerých sekciách sa tak rozpisuje o prkotinách,preto to moje vyjadrenie,v poho