Šolim
19.07.09,11:43
Kto mi vie prosím poradiť, v otázkach platenia preventívnych prehliadok vodičov s povolania? Má ich zamestnávateľ preplácať? Ak áno, v akej výške. Je to niekde v zákonoch. To isté platí aj o psychotestoch.
ivka70
19.07.09,10:20
Podla mna, ak su to preventivne prehliadky, ktore vyzaduje zakon na vykon ich povolania, ma ich preplacat zamestnavatel v plnej vyske. Rovnako ako psychotesty.

Ved keby nepracovali prave v tom povolani, prehliadky ani testy by nepotrebovali.
pracovisko
20.07.09,05:51
Kto mi vie prosím poradiť, v otázkach platenia preventívnych prehliadok vodičov s povolania? Má ich zamestnávateľ preplácať? Ak áno, v akej výške. Je to niekde v zákonoch. To isté platí aj o psychotestoch.
Lekárske preventívne prehliadky vodičov z povolania sú povinné. Je to podľa vyhl. MZ SR č. 111/2007 Z. z., ktorou sa mení a dopľňa vyhl. MZ SR č. 164/1997 Z. z. o zdravotnej spôsobilosti na vedenie motorových vozidiel.
§ 30, ods. 11/ zákona 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia : " Náklady, ktoré vznikli s posudzovaním zdravotnej spôsobilosti na prácu ,uhrádza zamestnávateľ".
okikoo
12.08.09,20:02
Podla mna, ak su to preventivne prehliadky, ktore vyzaduje zakon na vykon ich povolania, ma ich preplacat zamestnavatel v plnej vyske. Rovnako ako psychotesty.

Ved keby nepracovali prave v tom povolani, prehliadky ani testy by nepotrebovali.

Tak,tak...plne súhlasím. Ja som si to zaplatil sam a dal zamestnávateľovi preplatiť. Jasné, som sa s nim predtým o tom dohodol. Žiaden problém. Inač by som pri prvej policajnej kontrole prišiel o vodičak! Potom by som už pre zamestnávateľa nebol bez dokladov zaujímavý.
pozri tento link:
http://www.porada.sk/t86854-lekarske-prehliadky-vodicov-refer-vozidiel.html