ludka09
19.07.09,16:03
AHOJTE,PORADTE MI PROSIM,
ZA MIN. MESIAC SOM NA VYPLATU NEDALA ZAMESTNANCOVI BONUS A ODVIEDLA SOM VYSSIU DAN KEDZE SOM BONUS NEVYPLATILA, AK TERAZ VYPLATU OPRAVIM A DOPLATIM ZAMEST. BONUS, BUDE TO SPRAVNE?
NEBUDE TO PROBLEM NA DU, KED V PREHLADE BUDE JASNE ZE SOM V
PREDCHADZAJUCOM MESIACI ZBLBLA? CO BY STE UROBILI VY? NECHALI TO TAK A VYSPORIADA SA TO PRI ROC. ZUCTOVANI, ALEBO OPRAVOU TERAZ?
PORADTE CO JE SPRAVNE.
DAKUJEM.
veronikasad
19.07.09,14:06
AHOJTE,PORADTE MI PROSIM,
ZA MIN. MESIAC SOM NA VYPLATU NEDALA ZAMESTNANCOVI BONUS A ODVIEDLA SOM VYSSIU DAN KEDZE SOM BONUS NEVYPLATILA, AK TERAZ VYPLATU OPRAVIM A DOPLATIM ZAMEST. BONUS, BUDE TO SPRAVNE?
NEBUDE TO PROBLEM NA DU, KED V PREHLADE BUDE JASNE ZE SOM V
PREDCHADZAJUCOM MESIACI ZBLBLA? CO BY STE UROBILI VY? NECHALI TO TAK A VYSPORIADA SA TO PRI ROC. ZUCTOVANI, ALEBO OPRAVOU TERAZ?
PORADTE CO JE SPRAVNE.
DAKUJEM.
prečo zadávaš novú tému ?

http://www.porada.sk/t115874-oprava-bonusu.html
ludka09
19.07.09,15:37
lebo si niesom ista, ci robim spravne, a ako inak sa da dostat do diskusie s vami? len cez novu temu ci nie? chcem sa uistit, že ak opravim vyplatu a vyplatim bonus, urobim prehlad kde bude zrejme ze som urobila chybu, ze sa nezviditelnim na du. Preto vaham ci sa k tomu vracat, alebo to dat do poriadku pri roc.zuct., a stale som nedostala jasnu odpoved . Takze nie z nudy, ale z bezradnosti, lebo ma to velmi štve, že som pochybila.
veronikasad
19.07.09,16:00
lebo si niesom ista, ci robim spravne, a ako inak sa da dostat do diskusie s vami? len cez novu temu ci nie? chcem sa uistit, že ak opravim vyplatu a vyplatim bonus, urobim prehlad kde bude zrejme ze som urobila chybu, ze sa nezviditelnim na du. Preto vaham ci sa k tomu vracat, alebo to dat do poriadku pri roc.zuct., a stale som nedostala jasnu odpoved . Takze nie z nudy, ale z bezradnosti, lebo ma to velmi štve, že som pochybila.
Veď som ti odpísala, že to môžeš doplatiť len opravou mzdy za predch. mesiac. Nedá sa to doplatiť v nasledujúci mesiac. Alebo to doplatíš v ročnom zúčtovaní dane. Tu ale riskuješ, že ak náhodou zamestnanec nebude mať ročný príjem vyšší ako 6-násobok min.mzdy, nárok na doplatenie mať nebude.

Tému, do ktorej si písala /ak si zabudla jej názov/ nájdeš cez svoj profil - štatistika - všetky príspevky ktoré pridal ...
Ak chceš napísať stanovisko k niektorému príspevku v téme, stlačíš cituj. V tabulke sa ti objaví daný príspevok, za QUOTE dáš enter a môžeš písať.
Ak pridávaš príspevok bez citácie, ideš cez rýchlu odpoveď bez formátovania - na konci témy
Aljok
19.07.09,16:15
AHOJTE,PORADTE MI PROSIM,
ZA MIN. MESIAC SOM NA VYPLATU NEDALA ZAMESTNANCOVI BONUS A ODVIEDLA SOM VYSSIU DAN KEDZE SOM BONUS NEVYPLATILA, AK TERAZ VYPLATU OPRAVIM A DOPLATIM ZAMEST. BONUS, BUDE TO SPRAVNE?
NEBUDE TO PROBLEM NA DU, KED V PREHLADE BUDE JASNE ZE SOM V
PREDCHADZAJUCOM MESIACI ZBLBLA? CO BY STE UROBILI VY? NECHALI TO TAK A VYSPORIADA SA TO PRI ROC. ZUCTOVANI, ALEBO OPRAVOU TERAZ?
PORADTE CO JE SPRAVNE.
DAKUJEM.

Doplať mu bonus v najbližšej výplate.

Pozri ZoDP:
§ 40

(2) Zamestnancovi, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal alebo vyplatil za zdaňovacie obdobie daňový bonus v nižšej sume, ako bol povinný podľa tohto zákona, vráti zamestnávateľ zamestnancovi sumu rozdielu daňového bonusu, ak neuplynuli tri roky od konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom tento rozdiel vznikol, ak za toto zdaňovacie obdobie nebola zamestnancovi suma rozdielu daňového bonusu vyplatená na základe vykonaného ročného zúčtovania (§ 38) alebo podaného daňového priznania (§ 33 ods. 6). Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi v bežnom zdaňovacom období priznal alebo vyplatil daňový bonus v nižšej sume, ako bol povinný podľa tohto zákona, vráti tomuto zamestnancovi sumu rozdielu daňového bonusu v nasledujúcom kalendárnom mesiaci, najneskôr do 31. marca nasledujúceho roka, ak mu do tohto termínu nebolo vykonané ročné zúčtovanie alebo ak nepodal daňové priznanie. O vrátenú sumu rozdielu daňového bonusu zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) ďalší nasledujúci odvod preddavkov na daň správcovi dane alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7.