Nyyankees
19.07.09,17:40
Dobry den,

ako a kde mozem zistit, ci zamestnavatel odvadza odvody z mojho hrubeho dohodnuteho platu?

Dakujem....
Stanislav 1975
19.07.09,15:50
Dobry den,

ako a kde mozem zistit, ci zamestnavatel odvadza odvody z mojho hrubeho dohodnuteho platu?

Dakujem....

Možeš ísť sa na to informovať osobne do zdravotnej, ako aj sociálnej poisťovne a túto informáciu ti poskytnú...
Nyyankees
19.07.09,15:52
Super, ďakujem. Na ktorú pobočku sociálnej? Tam, kde má šídlo pracovisko, zamestnávateľ či ja? Alebo je to jedno..?....
veronikasad
19.07.09,15:53
Super, ďakujem. Na ktorú pobočku sociálnej? Tam, kde má šídlo pracovisko, zamestnávateľ či ja? Alebo je to jedno..?....
Vymeriavací základ pre odvody do zdr. aj sociálnej poisťovne máš na výplatnej páske ...
Stanislav 1975
19.07.09,15:57
Vymeriavací základ pre odvody do zdr. aj sociálnej poisťovne máš na výplatnej páske ...

No Veronika, ale koľko bolo takých zamestnávateľov, že na páske deklarovali , že odvádzajú odvody a neodvádzali nič a na toto sa yankees pýtal...Keď je to na páske, ešte to neznamená, že odvody aj odvádzajú...;)
Stanislav 1975
19.07.09,15:58
Super, ďakujem. Na ktorú pobočku sociálnej? Tam, kde má šídlo pracovisko, zamestnávateľ či ja? Alebo je to jedno..?....

Na ktorúkoľvek pobočku...
Nyyankees
19.07.09,16:04
Pásky sú v poriadku, ale dostalo sa ku mne, že za mna a kolegu s rovnakym platom na tej istej pozicii zamestnavatel odvazda do ZP a SP spolu asi 200eur za jedneho (a malo by to byt 553eur).
veronikasad
19.07.09,16:06
No Veronika, ale koľko bolo takých zamestnávateľov, že na páske deklarovali , že odvádzajú odvody a neodvádzali nič a na toto sa yankees pýtal...Keď je to na páske, ešte to neznamená, že odvody aj odvádzajú...;)
Stanko, výplatná páska je dokladom o príjme zamestnanca. To že zamestnavateľ neplatí odvody - pokial je riadne prihlásený - by vlastne ani zamestnanca nemuselo zaujímať . Za neskoré platenie odvodov bude postihnutý zamestnávateľ.
Ak by zamestnanec predsa zistil, že na výplatnej páske má iný vymeriavací základ ako vo výkaze v SP - treba to nahlásiť v SP.

mimotemyMoja skúsenosť - pokial zamestnávatel zamestnanca neprihlási v SP /robí "načierno"/, žiadnu výplatnú pásku zamestnancovi do ruky nedá ...
veronikasad
19.07.09,16:07
Pásky sú v poriadku, ale dostalo sa ku mne, že za mna a kolegu zamestnavatel odvazda do ZP a SP spolu asi 200eur (a malo by to byt 553eur).
553,30EUR
553,30EUR

Agentúra JPP ? Zober výplatnú pásku a choď si to overiť do SP. Ak zistíš rozdiel, je tu Inšpekcia práce, ktorá urobí poriadok ...
Nepovedia ti však, či zamestnávatel odvody uhrádza, ale len výšku vymeriavacieho základu uvedeného v mesačnom výkaze
Nyyankees
19.07.09,16:08
Ziadna agentura, celkom seriozny zamestnavatel (zvucna firma), tak mi to pride cudne....
veronikasad
19.07.09,16:09
Ziadna agentura, celkom seriozny zamestnavatel (zvucna firma), tak mi to pride cudne....
To nebola reakcia na tvojho zamestnávatela, ale tvoju informáciu o odvádzaní odvodov.
Nyyankees
19.07.09,16:12
ospravedlnujem sa :) doslo mi to az teraz. Nie jpp, moj nadriadeny ktory daval vypoved, jediny clanok medzi sefom a nami...
veronikasad
19.07.09,16:20
ospravedlnujem sa :) doslo mi to az teraz. Nie jpp, moj nadriadeny ktory daval vypoved, jediny clanok medzi sefom a nami...
A odkial zobral sumu 553€ ? Aký vymeriavací základ máš na páske ? Nie je časť mzdy cez dohodu ?
Nyyankees
19.07.09,16:26
Cez dohodu nemam nic, hruba mzda je 1600e, a ked som si prepocitaval odvody vysli mi 553,3 eur (zdravotne aj socialne), takze to moze byt.

Ako moze byt cast mzdy cez dohodu? Nerozumiem...