verenka@azet.sk
19.07.09,19:20
Dobrý podvečer všetkým. Chcela by som vedieť či má niekto skúsenosti s farbením starších už niekoľkokrát natieraných brán ( klasické želez. aké bývajú okolo rod. domov) a tiež rýn ( žľaby okolo strechy) aj tie sú už natierané ale zub času sa na nich podpísal. Chcem ich natrieť tou kvalitnejšou farbou hammereit alebo podobne. Rada by som vedela názory poradákov. okolie ( susedia) ma odrádza vraj na staré nátery aj na očistené sa to neoplatí. máte skúsenosti? ďakujem za všetky odpovede
sulko
19.07.09,17:27
;-) dobra porada

hemerit nieje kvalitnejsia farba, akurat drahsia, ked uz to mas raz hrdzave tak to bude hrdzaviet dalej, akurat spravnym osetrenim to spomalis a nebude to vidiet. z osobnych skusenosti ocistit, obrusit co najdokladnejsie, potom odhrdzovac, pripadne vytmelit, natret zakladom hole casti a posledny nater aj obycajnou vonkajsou syntetikou 2x-parkrat som natieral aj hammeritom(resp. alkyton) a nevidel som rozdiel v trvacnosti
AlaNR
19.07.09,18:50
My sme sa práve do takejto roboty pustili. A odkvapoch bol už tretí náter. Poradili nám kúpiť trošku kvalitnejšiu farbu, ktorá má prívlastok kladivková.
Odkvapy nám natieral človek, ktorý s tým má skúsenosti, tak isto to dobre oškrabal, pretože pôvodná farba bola poodlupovaná, potom to ošmirgľoval čo to išlo, no a natieral.
Tie miesta, ktoré sa nedali ošmirgľovať, tie bude opaľovať, aby tam nezostali mapky. Ešte sa budem prizerať, ako to robí a potom dám vedieť dojmy.
Na bránu nám tiež kázal kúpiť tú kladivkovú farbu.
A ešte nás upozornil, že farbu máme natierať iba jedným smerom, nemáme sa vracať štetcom späť, pretože by sme spravili čmuhy:---.
Toť dojmy baby, ktorá tomu síce nerozumie, ale snaží sa poradiť. ;)
AlaNR
19.07.09,18:54
Ešte ma tak napadlo, že farba Ťa vyjde, podľa toho koľko jej potrebuješ, cca 50 EUR na odkvapy aj na bránu dokopy. Jedna pixla od Chemolaku stojí tak cca 10-11 Eur.
Ešte stále je to menej, ako nové odkvapy a nová brána.
Nám do toho tiež kecali susedia, ale keď som sa spýtala, či mi dajú na nové, tak mi "láskavo odobrilli" aj natretie starých.
verenka@azet.sk
20.07.09,06:10
ďakujem ti AlaNR urobíme to ako hovoríš. videla som už tú kladivkovú farbu je to pekný efekt ozaj. tak sa do toho dáme. tie staré nátery tam vyzerajú škaredo veľmi. Ď
AlaNR
07.08.09,15:37
Tak ako? Natreté?
My sa ešte pipleme s tyčkami na bránke, už to bude chvalabohu všetko.