wynk11
19.07.09,20:54
Dobry den...
Zateploval som dom, ktory je zo starej klasickej palenej tehly v hrubke 30cm...Volil som variantu bezkontaktnu cize s odvetravacou medezerou medzi povrchom a izolantom..Len neviem ako a kde mam umiestnit niejake odvetravacie otvori na unikajucu paru a zrazenu vodu zo steny, tak aby neboli zbytocne uniky tepla..nechcem nieco pokazit tak rad by som chcel poradit....Fotku zateplenej steny Vam poslem emailom v pripade ak by ste chceli konretne poradit..Dakujem za kazdy navrh..moj mail je: wynk11@gmail.com
jojkoz
20.07.09,05:59
No odvetravanou fasadou ja chapem nieco ine.

Neodvetrava sa sa medzera medzi murivom a izolantom - pretoze tym padom unika aj teplo a funkcia izolacie je mala.

Ale pouziva sa priepustne izolacia ( napr. vlna) - a odvetrava sa medzera medzi izolantom a konecnou povrchom ( fasada).
Ferdosondo
21.07.09,05:09
Vyhodené peniaze. Jediný efekt je nová fasáda.
wynk11
21.07.09,06:50
ale tak ma sa odvetravat aj vlhkost z murov lebo polystyren neprepusti vlhkost dnu ale bohuzial ani von..preto keby ze umiestnim niejake dva otvory v dolnej casti muru tak teplo by neunikalo ale sustredilo sa hore. a kondenzovana para a voda by mohla vyjst spodom.tym by nedochadzalo k uniku tepla..nakolko podlaha vykurovanych miestnosti je 70cm nad reliefom..Ci zle vravim?
Milan.Žiška
21.07.09,09:51
Odvetrané zatepľovacie systémy patria k jednej z možností vonkajšieho zateplenia budov. Využívajú sa tak pri veľkých stavbách administratívnych budov, ako aj na dodatočné zateplenie rodinných domčekov. Tepelnoizolačné dosky sa v tomto systéme zateplenia vkladajú medzi nosné kotvy alebo profily, ktoré samotné zabezpečujú aj spojenie nosnej konštrukcie s obkladom. Obklad možno urobiť zo skla, keramiky, kovu, dreva, kameňa a pod. Typ nosných prvkov zatepľovacieho systému závisí od zvoleného druhu obkladu. :)
Medzi tepelnou izoláciou a obkladom sa navrhuje odvetraná vzduchová medzera, ktorá zabezepečuje odvádzanie vodnej pary, prechádzajúcej tepelnou izoláciou z objektu. Tepelnoizolačné dosky z kamennej vlny sú najvhodnejším izolačným materiálom na použitie v odvetraných zatepľovacích systémoch.:)
Ferdosondo
22.07.09,04:51
Medzi tepelnou izoláciou a obkladom sa navrhuje odvetraná vzduchová medzera, ktorá zabezepečuje odvádzanie vodnej pary, ale aj tepla. Tým pádom je tento spôsob, čo sa týka izolácie tepla takmer neúčinný. Na stránke výrobcu tepelných izolačných systémov(skúsim nájsť) je tento spôsob zaradený medzi "mýty a legendy"

ale tak ma sa odvetravat aj vlhkost z murov lebo polystyren neprepusti vlhkost dnu ale bohuzial ani von..preto keby ze umiestnim niejake dva otvory v dolnej casti muru tak teplo by neunikalo ale sustredilo sa hore. a kondenzovana para a voda by mohla vyjst spodom.tym by nedochadzalo k uniku tepla..nakolko podlaha vykurovanych miestnosti je 70cm nad reliefom..Ci zle vravim?
Ak navŕtaš diery- musia byť však v mieste. ktoré je najnižšie a takých miest môžeš mať viac, ak je zakladacia lišta upevnená vlnovkovito, tak sa skondenzovanej vlhkosti zbavíš. Ale čo s vlhkosťou, ktorá ostane vo forme vodnej pary? Tak Ti s najväčšou pravdepodobnosťou bude ten priestor medzi múrom a tepelnou izoláciou živnou pôdou pre plesne. V tom prípade otvoriť aj vrch, ale tam platí čo so písal vyššie, že môžeš zabudnúť na tepelnú izoláciu.
Hop377
22.07.09,04:55
To Ferdonoso: precitaj si este raz co napisal Milan.Ziska. hlavne tu vetu na ktoru reagujes. ;)
220870
22.07.09,18:47
Každý systém má niečo dobré a vhodné a niečo zlé nevhodné pre konkrétnu stavbu.Treba vždy vybrať ten vhodný a na to nie je určená porada .Pretože len veľmi málo investorov dokáže uviesť všetky potrebné údaje.
Ferdosondo
23.07.09,05:19
Wynk 11 zameral by som sa, ak je to možné na odstránenie vlhkosti múrov(drenáž, hydroizolácia, podrezanie, injektovanie ...)
wynk11
24.07.09,16:37
uz som urobil hydroizolaciu kolo muru ale vlhkost celkovo bude nasavat aj zo vzduchu v dome nakolko je tam aj kuchyna a aj samotny vzduch ma niejaku vlhkost..umiestnim dva otvori dole aby bol ucel splneny nakjolko som nedaval kontaktne zatreplenie
jojkoz
24.07.09,16:56
ale aj tepla. Tým pádom je tento spôsob, čo sa týka izolácie tepla takmer neúčinný. Na stránke výrobcu tepelných izolačných systémov(skúsim nájsť) je tento spôsob zaradený medzi "mýty a legendy"



On pisal o medzere medzi izolaciou a vonkajsim obkladom - nie medzi izolaciou a murom.
Milan.Žiška
25.07.09,15:11
Difúzny odpor je tá vec, na ktorej fungujú odvetrané fasády. Povrchová vrstva má podľa možnosti maximálny odpor proti priepustnosti vodnej pary (ako von tak i dnu), chránia proti poveternosti. Vzduchová vrstva pod obkladom odvádza vlhkosť do exteríru a "suší" konštrukciu, zároveň chráni proti prehrievaniu konštrukcie steny atď. Ostatné vrstvy detto ako KZS.:)
Z uirčitého pohľadu sú odvetrané fasády výhodnejšie z technického hľadiska, ale z pohľadu ceny a použitia je to diskutabilné. Každý typ má svoje špecifiká a je na výber resp . na návrhu ich vhodnosť.:)

KZS - kontaktný zateplovací systém.
wynk11
26.07.09,19:56
ZISKA ...no je to zaujimave a vyzera ze sa v tom celkom fajne vyznas