Showtek
19.07.09,21:38
Zdravím. Poprosil by som vás o pomoc. Na jazyku sa mi cca. pred 4mesiacmi spravil biely fľak. Z počiatku som to ani necítil. Teraz cítim pri konzumácií jedla taký nepríjemný pocit. Môžete mi niekto poradiť čo to môže byť? Vopred vám Ďakujem.
DominikaDominika
19.07.09,20:06
Myslím, že to môžu byť afty. Kámoška mala s tým problém a potierala si to nejakým liečivom.... Radšej navštív lekára - 4 mesiace je dosť dlhá doba.....aby Ťa to trápilo......
alla66
19.07.09,20:08
Zdravím. Poprosil by som vás o pomoc. Na jazyku sa mi cca. pred 4mesiacmi spravil biely fľak. Z počiatku som to ani necítil. Teraz cítim pri konzumácií jedla taký nepríjemný pocit. Môžete mi niekto poradiť čo to môže byť? Vopred vám Ďakujem.

Skôr Ti povie lekár presnú diagnózu ...na diaľku ťažko radiť :( zvlášť, ak máš fľak štyri mesiace...Ja Ti poradím urýchlenú návštevu ambulancie;)
silviaz
20.07.09,05:43
Skôr Ti povie lekár presnú diagnózu ...na diaľku ťažko radiť :( zvlášť, ak máš fľak štyri mesiace...Ja Ti poradím urýchlenú návštevu ambulancie;)

suhlasim

ak mas flak tak dlho a nemeni sa tak to moze byt aj nieco vaznejsie ako afty.
Kym sa dostanes k lekarovi skus kloktat tri krat denne salviovy roztok dostat ho v lekarni alebo repikovy caj. Stahuju, vysusuju a pomahaju pri zalaoch ustnej dutiny.

pa
Showtek
20.07.09,06:06
Ďakujem vám všetkým. Určite navštívim ambulanciu.
syrik
20.07.09,06:40
Ja to mám tiež a už pekne dlhú dobu, aj keď to necítim...ja som niekde čítala, že to môžu byť aj problémy so žalúdkom...
silviaz
20.07.09,06:51
Ja to mám tiež a už pekne dlhú dobu, aj keď to necítim...ja som niekde čítala, že to môžu byť aj problémy so žalúdkom...

hej to je pravda moze to byt od zaludka alebo aj z hrubeho cerva robi sa to ked nieco nefunguje spravne alebo su niektore crevne bakterie premnozene. Ale to byva nie flak ale normalny povlak na celom jazyku. Taky bielasty, byva vtedy aj zapach z ust.
Ja som to mala ale nie dlhodobo a potom som ochorela na priedusky a lekarka my dala nejake silne antibiotika a pobedala my ze ak je to z bakterii v crevach tak sa to po uzivani antibiotik strati. Aj sa to stratilo mala som ale totalne vysusenu sliznicu akoby som zuvala piliny.
Obcas sa my este taky povlak spravi ked mam stresove obdobie a strasne " rozumne " sa stravujem :D
jaros5
20.07.09,07:25
hej to je pravda moze to byt od zaludka alebo aj z hrubeho cerva robi sa to ked nieco nefunguje spravne alebo su niektore crevne bakterie premnozene. Ale to byva nie flak ale normalny povlak na celom jazyku. Taky bielasty, byva vtedy aj zapach z ust.
Ja som to mala ale nie dlhodobo a potom som ochorela na priedusky a lekarka my dala nejake silne antibiotika a pobedala my ze ak je to z bakterii v crevach tak sa to po uzivani antibiotik strati. Aj sa to stratilo mala som ale totalne vysusenu sliznicu akoby som zuvala piliny.
Obcas sa my este taky povlak spravi ked mam stresove obdobie a strasne " rozumne " sa stravujem :D
Biely povlak na jazyku?
Doporučujem (samozrejme okrem zdravej stravy), každé ráno pred umytím zubov odstrániť tento povlak kávovou lyžičkou - "oškrabať" povrch jazyka od koreňa až po špičku. Je to rituál, ktorý vám predĺži rannú hygienu maximálne o 2-3 minútky.
Odporúčam robiť hneď po prebudení sa (ešte pred raňajkami, či rannou kávou ....) :D:rolleyes::)
Barbara
20.07.09,07:28
hej to je pravda moze to byt od zaludka alebo aj z hrubeho cerva robi sa to ked nieco nefunguje spravne alebo su niektore crevne bakterie premnozene. Ale to byva nie flak ale normalny povlak na celom jazyku. Taky bielasty, byva vtedy aj zapach z ust.
Ja som to mala ale nie dlhodobo a potom som ochorela na priedusky a lekarka my dala nejake silne antibiotika a pobedala my ze ak je to z bakterii v crevach tak sa to po uzivani antibiotik strati. Aj sa to stratilo mala som ale totalne vysusenu sliznicu akoby som zuvala piliny.
Obcas sa my este taky povlak spravi ked mam stresove obdobie a strasne " rozumne " sa stravujem :D


súhlasím, keď som v strese, tiež mám celý jazyk biely:---
DominikaDominika
20.07.09,11:46
Biely povlak na jazyku - ale NEBOLESTIVÝ - je vtedy, keď prijímate málo tekutín. To mám od urológa, keď som mala zápal moč. ciest a bola u urológa - vraví mi: "Vyplazte jazyk" - najprv som si myslela, že sranduje.... :D Ale potom mi povedal, že pijem málo vody - preto som mala jazyk biely a zápal močových ciest.... Teraz si dávam pozor na pitný režim a jazyk mám pekný ružový.... :---
DominikaDominika
28.07.09,19:28
Tak prezradíš nám "Showtek", čo Ti na to povedal lekár a aká bola následná liečba ? :confused: ;)