silviaz
20.07.09,07:51
ahojte

ospravedlnujem sa za zaradenie ale nevedela som kde to strcit.

Stala sa my nasledovna vec. Pred tyzdnom som isla s autom z ba to trencina. Bola totalne prietr mraciec skoro nic som nevidela odpocivadlo nikde tak som isla pomalsie. Zrazu ma zacalo obiehat auto dodavka z hora otvorena ktora viezla dosky a zjavne neboli upevnene, jedna s tych dosiek my vletela do predku auta. Ja som isla 90 takze on musel ist minim stodesat aby ma tak rychlo predbehol. Nastasie my netrafil okno lebo by som to asi neprezila, ale poskodil my prednu masku auta. Zacala som na neho trubit on my ukazal zdvihnuty prst a pridal. Mam opisanu znacku auta. Kedze som isla s malou dodaveckou Fiat fiorino maska na nom je plastova a oprava nebude ani 100 eur. Oplati sa my to vobec dokazovat a nehlasovat ako cuzie zavinenie ?


dakujem
ivanka gertka
20.07.09,07:27
ja by som to určite nahlasila, ale v tomto obore nie som svoja tak neviem kam a čo, ale nahlas to! Už aj preto, že zdvihol ten prst.
Teda ja by som to nahlasila určite, 100€ nie je vela, ale môže sa to vyšplhať aj na vyžšiu sumu, no nie?
silviaz
20.07.09,07:33
no to s tou sumou asi ostane tak.
Bola som to hned dat obhliadnut v servise oni my tam povedali ze kedze je to cela maska plast tak sa to iba vymeni ze to dokopy aj s pracou bude 94 eur. Vraveli my ze to mozem kludne nahlasit ze tam maju obhliadaca na take veci ten to cele spravi aj s poistovnou, ale ze to budem musiet tomu cloveku dokazat co bude dost tazke bez svedkou a ze ked to neni do 5000 tisic SK tak jedine co tym ziskam je ze pridem o bonusy s poistky. Moc tomu nerozumiem ale tak idem si to niekde na internete pozriet nech viem viac.

pa
ivanka gertka
20.07.09,07:42
no to s tou sumou asi ostane tak.
Bola som to hned dat obhliadnut v servise oni my tam povedali ze kedze je to cela maska plast tak sa to iba vymeni ze to dokopy aj s pracou bude 94 eur. Vraveli my ze to mozem kludne nahlasit ze tam maju obhliadaca na take veci ten to cele spravi aj s poistovnou, ale ze to budem musiet tomu cloveku dokazat co bude dost tazke bez svedkou a ze ked to neni do 5000 tisic SK tak jedine co tym ziskam je ze pridem o bonusy s poistky. Moc tomu nerozumiem ale tak idem si to niekde na internete pozriet nech viem viac.

pa

S tým dokazovaním to bude asi pravda, ako dokážeš že zrovna z jeho auta ti padla doska na auto, ale teraz ma tak napadlo, nebudeš musieť platiť aj nejakú spoluučasť alebo niečo také?
Jara
20.07.09,08:01
Já by som to nahlásila už len preto, že tento vodič bol taký bezohľadný, mohla si utrpieť šok, alebo niečo podobné. Je to nezodpovednosť. Pamätám sa na takýto prípad u nás zomrel 28 ročný inžinier, lebo dosky sa zosunuli a prerazili predné sklo aj jeho hruď. Často myslím na to, keď idem a pred nami je auto s doskami. Buď rada, že to tak skončilo.
Watson
20.07.09,08:05
Prípad sa stal pred týždňom a ty teraz riešiš ako to dokazovať?! Mala si hneď volať políciu a nahlásiť toto konanie vodiča a jeho ŠPZ! Vieš o tom, že by reálne hrozilo aj trestné stíhanie? Do budúcna si zapamätaj jednu vec - vždy konaj za horúca, lebo s odstupom času klesá dôkazná sila, ktorou disponuješ! V tomto prípade ani nejde ani tak o výšku škody, ako o arogantnosť, primitivitu a nezodpovednosť toho indivídua za volantom, ktroý reálne ohrozoval bezpečnosť cestnej premávky, život a zdravie ostatných vodičov a porušoval niekoľko ustanovení predpisov upravujúcich premávku na pozemných komunikáciách! Práve ľahostajnosť ostatných voči správaniu sa takýchto idiotov za volantom je vodou na mlyn na ich utkvelú predstavu o tom, že sú neohroziteľní!
Chobot
20.07.09,08:13
AK by si to chcela nahlásiť na políciu ako nehodu, tak potom aj ty si porušila zákonné povinnosti, lebo povinnosťou vodiča je po nehode zotrvať na mieste nehody. Ak si odišla a teraz budeš chcieť nahlásiť nehodu, tak pokutu dostaneš aj ty.

Mne sa stalo, že na zaparkovanom aute mi poškodilo iné auto dvere. Videl to svedok a "bonzol" mi číslo auta. Tak som išiel na políciu a tam mi povedal operačný, že ak to nahlásim ako nehodu, tak pokutu dostaneme obaja, lebo aspoň ja som teda mal zostať na mieste nehody a tam zavolať nehodovku. Ale bol taký ochotný a dal mi meno a adresu druhého majiteľa auta.
silviaz
20.07.09,08:20
no pekne som dopadla :D mala som to vediet. Hned ako sa to stalo som zastala na odpocivadle a chcela som volat na policiu ale nakoniec som si povedala ze ved to nemam ako dokazat , nic sa my nestalo, a ked nemam svedka ani nedokazem ze ta trhlina na plaste tam uz nebola a akurat z toho vyjdem ja ako sprosta.

Vidim ze som to mala spravit.
Dufam ze ziadne nabuduce nebude ale ak ano budem mudrejsia

dik
Watson
20.07.09,08:33
no pekne som dopadla :D mala som to vediet. Hned ako sa to stalo som zastala na odpocivadle a chcela som volat na policiu ale nakoniec som si povedala ze ved to nemam ako dokazat , nic sa my nestalo, a ked nemam svedka ani nedokazem ze ta trhlina na plaste tam uz nebola a akurat z toho vyjdem ja ako sprosta.

Vidim ze som to mala spravit.
Dufam ze ziadne nabuduce nebude ale ak ano budem mudrejsia

dik

No za kratší koniec by určite ťahal majiteľ auta s tou ŠPZ, keby si to bola nahlásila ihneď - mala si ŠPZ, bola ti spôsobená škoda a mala si dôkazy - čerstvá výpoveď opisujúca udalosť, vypadnutá lata, časový okamih a ďalšie detaily. Je to obdobný prípad, ako keď si spôsobíš škodu na aute v neoznačenej jame na vozovke - zodpovedá za ňu správca vozovky - ale podmienka je konať ihneď a na mieste, nie s odstupom času!
kaco11
20.07.09,16:19
Ak by si ihned zavolala policiu oni by auto na tej dialnici nasli aj s vodicom. Dnes si to daj opravit a do buducnosti budes vediet. A vsetko mas v zakone 8/2009.
mirrom
21.07.09,06:44
takuto nehodu nemusis policii vobec nahlasovat, kedze vznikla mala skoda len tebe a nie tretej osobe a nebol nik zraneny.
ja by som skusil jednuz tychto moznosti :
1- zistil si majitela auta a dodatocne s nim vypisal formular, ktory ma kazda poistovna, o nehode a hlasenie s tymto formularom, kde sa skodca priznava k sposobenej skode dorucil na jeho poistovnu. skodu si mozes dat opravit aj z vlastnej HP a nestratis bonus. toto je jednoduchy variant v pripade spoluprace a mas na to este cas, ak sa to stalo pred tyzdnom.
2- ak nechces zistovat majitela auta, alebo si myslis , ze s nim nebude rozumna rec (vid zdvihnuty prst), na tejto stranke
http://www.skp.sk/?lng=svk&MODULE=3&SECTION=17
si zisti poistovnu, kde ma dotycny PZP a nahlas to tam s tym ze vodic z miesta nehody usiel, poistovna si ho najde :-)

otazka je , ci to pre tych 100€ chces riesit, lebo papierovanie, obhliadka........ je to vsetko cas,.... ale ten utek a zdvihnuty prst urcite nastve.
PS : bola totalna prietrz mracien, nic som nevidela a isla som 90.
no, no !
amila
21.07.09,13:30
skoda ze ste udalost nenahlasili obratom, ide hlavne o to aby si vodic uvedomil svoju povinnost spravat sa bezpecne
silviaz
21.07.09,16:23
dakuejm vam vsetkym :o)

moj pribeh dnes nabral necakany obrat.
V servise kde som to vcera na pockanie davala vymenit my povedali nech sa na to vykaslem ze to za tych 100 eur nestoji, a s poistovnou budem mat len potahovacky.
No ale spomenula som si ze moj byvaly svokor robil volakedy na dopravnom inspektorate tak som ho poprosila ci by my nezistil majitela auta. Auto malo znacku z cadce a vysvitlo ze to bolo auto istej firmy. Tak som tam volala vysvetlila o co ide a od asistentky si vypytala cislo na vodica danej dodavky lebo ich maju viac. Ked som mu zavolala povedal my ze to nebol on ze s tym autom chodi len on ale ze vtedy nikde nebol a ze aj jeho kniha jazd to dokazuje.
Tak som si povedala nevadi moja blbost mala som to riesit hned, ale aspon som to skusila.
Za pol hodinu my volal majitel firmy ktory sa my ospravedlnil v mene vodica a poslal my udaje o ich poistovni ak by som to chcela cez nich riesit.

No moj zaver : Aj ked je sofer na hov... ale aspon robi pre slusneho cloveka :D