simma
20.07.09,07:53
Dobrý deń

potrebovala by som vedieť, ako sa zachovať v tejto veci
manžel bol nezamestnaný "kríza" a až tento mesiac nastúpil do zamestnania, takže tento meiac dostal ešte podporu , mňa prepustili k 1.6.2009, takže by som mala tento mesiac dostať prvú podporu v nezamestnanosti, avšak keď som telefonovala do soc. poisť. pani sa rozkričala, že sú preťažení a nestíhajú posielať dávky ... a že budú o mesiac

tak ja teda neviem, ešte som nebola nikdy nezamestnaná, ale to mám s deťmi až do 20. augusta nejesť?
heja3
20.07.09,06:14
Ja by som jej vtedy tiež zvýšeným hlasom asi povedala, že som preťažená zo zlej životnej situácie a či sa mám ísť aj s rodinou najesť k nim, nech mi povie adresu.
Mária27
20.07.09,07:09
Dobrý deń

potrebovala by som vedieť, ako sa zachovať v tejto veci
manžel bol nezamestnaný "kríza" a až tento mesiac nastúpil do zamestnania, takže tento meiac dostal ešte podporu , mňa prepustili k 1.6.2009, takže by som mala tento mesiac dostať prvú podporu v nezamestnanosti, avšak keď som telefonovala do soc. poisť. pani sa rozkričala, že sú preťažení a nestíhajú posielať dávky ... a že budú o mesiac

tak ja teda neviem, ešte som nebola nikdy nezamestnaná, ale to mám s deťmi až do 20. augusta nejesť?

Jesť!
arizona
20.07.09,07:23
...mala si sa ponúknuť na brigádu ;)

Ale už vážne. To je bežné, že prvá dávka chodí až následujúci mesiac. Doplatia ti to spätne.
simma
20.07.09,07:26
jesť áno jesť ale čo, muž nedostal dva mesiace výplatu, potom bol plroka na ÚP a pracoval aj na dohodu ...

ja som nedostala za jeden mesiac výplatu, viem že dávky chodia mesiac po zadu, ale nie dva mesiace pozadu, ja sa nebojím, že nepríde dávka, ale z čoho budeme žiť tento mesiac ...

brigáda, ja som si vybavila dohodu, takže po nociach pracujem doma ... ale to mi tiež príde až o mesiac ...

takže opäť som stále na tom istom ...
Monika Kováčová
20.07.09,07:59
jesť áno jesť ale čo, muž nedostal dva mesiace výplatu, potom bol plroka na ÚP a pracoval aj na dohodu ...

ja som nedostala za jeden mesiac výplatu, viem že dávky chodia mesiac po zadu, ale nie dva mesiace pozadu, ja sa nebojím, že nepríde dávka, ale z čoho budeme žiť tento mesiac ...

brigáda, ja som si vybavila dohodu, takže po nociach pracujem doma ... ale to mi tiež príde až o mesiac ...

takže opäť som stále na tom istom ...
Úprimne chápem tvoju ošemetnú situáciu. Keď som bola malá, otec dlho maródil a následne išiel do invalidného dôchodku. Kým prišiel prvý dôchodok, naša rodina nemala príjem skoro 5 mesiacov. Boli sme štyria školopovinný súrodenci a z maminej výplaty zrážali pôžičku, tak jej zostalo cca 40 Kčs mesačne.

Pamätám sa, že si požičiavala kade mohla a potom všetko vrátila, keď otcovi uznali dôchodok a spätne ho vyplatili.

Spýtaj sa na odbore sociálnych vecí, či teraz neexistuje nejaká možnosť jednorázovo vypomôcť tvojej rodine. Ale to budeš tiež asi mesiac čakať. :confused:
heja3
20.07.09,08:02
Môj muž jednu dobu pracoval v Nosluši na brigáde a dávali im výplatu po 1,5 týždni práce. Skús vo vašom bydlisku. Alebo sa dohodni so zamestnávateľom na skorších zálohách - po odpracovaní.
(Sa mi niečo marí, že v Amerike vyplácajú po každom týždni práce zálohy, to si len u nás môžu nechávať zamestnávatelia peniaze ešte mesiac po vykonaní práce (výplatný termín 30 deň po ukončenom mesiaci) :(
judita1971
20.07.09,08:35
Je to smutné, že takto postupuje Sociálna poisťovňa. Teba vôbec nemá čo zaujímať, či stíhajú alebo nie, lebo ani ich nezaujíma, či mi stíhame alebo nie, vedia veľmi pekne krásne pokutovať za omeškanie. A to hoci len za pár dní a nie za celý mesiac po splatnosti. A ešte takýmto spôsobom. Ako sa poznám, keby som bola v tvojej situácii, a hlavne keby som si nemala od nikoho požičať, tak by som šla ešte raz šla do SP /ak by to bolo v mieste bydliska/ za tou Paňou sa opýtať či sa nedá niečo robiť, opýtala by som sa či mám ísť za riaditeľom pobočky,a ak by ani potom nepomohlo šla by som za riaditeľom alebo zástupcom riaditeľa pobočky SP. V minulosti som to už takto riešila, keď mi pani na úrade práce nechcela prevziať žiadosť o vyradenie z evidencie manžela, nakoľko jej nevyhovovalo,že som na žiadosti mala napísaný dátum, kedy žiadosť podávam, lebo ona nestíhala, vykrikovala tam na mňa pol hodinu a žiadala aby som to prepísala, lebo inak to neprevezme. Obrátila som sa a šla na sekretariát riaditeľa po podaciu pečiatku aj s vysvetlením prečo to nepodávam na prepážke. Žiadosť bola prevzatá a aj kópia potvrdená.