tinkas
20.07.09,09:30
ahojte poradaci...neviem si dat rady s jedným problemikom...mam klienta ktorý ma dve s.r.o. v obidvoch je majitelom ale jednu ma sam a druhu ma s kamaratom....obidve firmy maju rovnaky predmet podnikania...ale hacik je v tom, ze ked spravia nejaku zakazu pod jednou firmou, moj klient si chce vsetky peniaze co zarobi vo firme s kamaraom prehodit na firmu, kde je majitel sam...da sa na nejako uctovne spravit, nejakzmi zmluvami - ako napr. poradenstvo pre firmu, kde su obidvaja majitelia alebo tak? asi dost komplikovany problem, ze? ale dakujem za kazdu radu..
azla
20.07.09,07:50
To nie je účtovný problém.
Účtovníctvo odzrkadľuje javy, ktoré sa udiali.
Je to záležitosť zmluvných dojednaní, kto, ako, kedy prečo, komu... koľko .... :rolleyes::D:cool::)

Ak robí zakázku cez firmu (A) kde je sám - odmena patrí firme A.
Ak robí zakázku cez firmu (B) kde je s kamarátom - odmena patrí firme B.

Ak firma A (on sám) vykonal nejaké aktivity, aby dostala zakázku firma B, môže si vyfaktúrovať sprostredkovanie.

Peniaze sa nemôžu presúvať len tak "mirnix-dirnix".
Ak chce mať všetky peniaze vo firme A - tak nech robí zakázku ako dodávateľ z firmy A.

Ak chce mať iný kombinovaný spôsob, musí vedieť ako a prečo a sám musí vedieť si to zmluvne ošetriť a potom sa zmluvne dohodnuté veci premietnú vo fakturácii a v účtovníctve.