M3G
15.07.04,19:12
Zmení sa niečo v mzdovej agende, keď jeden mesiac budem mať 19 ľudí a druhý už 21?

A platia sa odvody za "P"? Program mi z toho odvody nepočíta a ja nie som si istý.
Jozef Mihál
15.07.04,19:16
http://www.porada.sk/showthread.php?t=954

Vaše otázky sú vždy hlavolamom. Aspoň pre mňa. Aj teraz. Čo je to "P" ?
M3G
15.07.04,21:24
Ospravedlňujem sa za nezrozumiteľnosť, u nás však je zaužívaný termín P ako prekážky v práci, t.j. napr. deň, kedy ide zamestnanec k zubárovi. Podľa mňa by sme mali z toho platiť odvody, avšak program sa správa tak, že odvody nechce počítať. Preto sa chcem uistiť.Vďaka.

Inak vďaka za informácie, čo sa týka "závodov". Nemohol som to tu nájsť. Konečne sa budem môcť ohradiť v poisťovni, keď sa ma budú pýtať, či sme malý alebo veľký závod....nech sa už v sociálnej poisťovni konečne ujednotia a prestanú miasť malých podnikateľov.
Jozef Mihál
15.07.04,21:28
Áno, pri prekážkach v práci sa platia odvody.
vladan
16.07.04,05:55
k tomu počtu zamestnancov - myslím, že jediné čo vám z toho vyplýva je zamestnanie občana so zdravotným postihnutím. Ak sa nemýlim, tak to nájdete v § 63 ods. d) zákona o službách zamestnanosti.
k tomu "P" - skúste si pozrieť do softu, či to tam máte správne zadefinované - možno ste zvolili mzdovú položku "P" - z ktorej sa neplatia odvody - síce narýchlo neviem, či také existuje - to je len môj názor. Možno je úplne inde pes zakopaný. Pekný deň