aladar87
20.07.09,14:10
Ahojte,
Stala sa mi taká vec, v auguste 2008 som si kúpil nový notebook z jedného nemenovaného internetového obchodu. Objednávaný bol na moje meno, avšak fakturovaný bol na firmu. Pol roka som ho v pohode používal. Po polroku bezproblémového používania sa mi prvýkrát pokazil. Po servisnom zásahu, kde bola uplatnená záruka, sa mi notebook pokazil este dvakrát. Cize dokopy to robi tri servisne zasahy. Dvakrat s tou istou vadou. Raz bola vada ineho charakteru. Na vsetky bola uplatnena zaruka a oprava bola pochopitelne bezplatna. Po poslednom servisnom zasahu a oprave(cize tretom) predajca vybavil reklamaciu a dostal som naspat notebook. Po par hodinach pouzivania sa pokazil znovu. Dnes som bol u predajcu, u ktoreho som si uplatnil dalsiu reklamaciu.

Ako postupovat dalej po oprave notebooku? Mam narok na vratenie penazi ked sa pokazi 4x hoci aj ked je vada uplne ina, cize nie su legendarne tri rovnake zavady?

Mohol by som popripade poprosit o nejake referencie na prislusne ustanovenia a zakony?

Dakujem

p.s.
Este by som mal jednu otazku. Co ak sa stane, ze predajca neupozorni zakaznika na vybavenie reklamacie, hoci to ma jasne zadefinovane vo svojom reklamacnom poriadku, ze "bezodkladne informuje zakaznika o vybaveni reklamacie"? Mam pravo ziadat dodrziavanie tohto ustanovania ak som notebook dostal az na 32. den reklamacie hoci v predajni lezal uz od 20. dna reklamacie a nebol som na to upozorneny?
lolik
27.07.09,18:31
to aj mna by zaujimalo.. tiez som reklamoval 4.krat notebook a este je v servise. takze mam narok na vratenie penazi ak je reklamovany 4.krat s inou vadou ?
Zuziana
27.07.09,18:55
Tu sú moje skúsenosti:

Re: Notebook Acer - reklamacia zaheslovaneho HDD
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Zuziana
Kúpila som si taktiež notebook, bez operačného systému. OS zakúpený zvlášť - verzia pre 1 PC. Môj problém je v tom, že cuká a škrká reproduktor. Prvýkrát v rámci reklamácie vymenené? niektoré komponenty. Onedlho sa tá istá chyba objavila znovu. Teraz sa reklamuje druhý krát. A teraz moja otázka, čiste hypotetická. Ak sa táto chyba objaví znovu mala by som mať nárok na vrátenie peňazí, resp. výmenu tovaru. Ale čo s Win? Ten bol už raz inštalovaný a bude ho možné pre túto závadu inštalovať druhý krát, alebo si mám zase kúpiť nový Win?

Story pokračuje: V rámci 2. reklamácie vymenená základová doska (ako pri 1.(???
Ďalšia zistená závada - nefungoval Shift.... čiže mohli sa písať len malé písmená. Pri 3. reklamácii vymenená základová doska a klávesnica. ???
Prestal fungovať ten istý reproduktor. Prijaté na 4. reklamáciu s požiadavkou na vrátenie peňazí.
A toť výrok servisu: Mechanické poškodenie užívateľom, poškodený reproduktor. Nie je možný dobropis ani záručná oprava NB.
Predajca na vybavenie reklamácie dopísal: Zariadenie vrátené zákazníkovi s cenovou ponukou.
Cenová ponuka na opravu reproduktora je na 2 700,- Sk!!!

Podotýkam, že NB nie je nijak poškodený, nikdy nespadol ani nič podobné, ničím nebol poliaty, záručné plomby nepoškodené.
Ako sa dá mechanicky poškodiť reproduktor zatvorený v plastovej krabici do ktorej nemám prístup?
Pri preberaní som bola rozhodnutá, že ho dám na expertízu. Má zmysel sa s nimi ťahať, alebo si mám radšej kúpiť za 500 Sk externý reproduktor?

Daj potom vedieť ako si dopadol ty. Mne sa doťahovať s nimi nechcelo.
BSOD
07.04.12,23:10
Hm... nespomeniem si, ako to je presne s elektronikou, ale myslím, že občiansky zákonník a právo na ochranu spotrebiteľa hovoria niečo o vrátení peňazí. Skutočne nutné dohľadať... ale myslím, že ak sa prvá závada prejaví do 3 mesiacov, asi si mal nárok na vrátenie peňazí.

@Zuziana: Za daných okolností sa reproduktor pokaziť nedá. Vzhľadom k tomu, že to je ACER, tak sa ani veľmi nečudujem. ACER za účelom lepších predajov pchá do svojich strojov priveľmi výkonné súčiastky [ nie, toto nie je irónia a ani sarkazmus. Skutočne to pri väčšine modelov tak robia ], ktoré ledva-ledva fungujú bez toho, aby sa upiekli a občas im tu chýba šróbik, tam zase zábrana proti zlomeniu kábla a tamto je použitý tenší vodič, ktorý by tie povinné dva roky _mal_ prežiť. To je daň za nízku predajnú cenu.
katka278
10.04.12,16:51
samozrejme vratia peniaze
misoft
10.04.12,17:59
Všeobecne reklamácia:
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=26858

Mechanické poškodenie užívateľom, poškodený reproduktor. Nie je možný dobropis ani záručná oprava NB.
Blbosť na N-tú - snaha, ako sa vyhnúť uznania reklamácie.
Ale všeobecne - 4. reklamácia = vrátenie kúpnej ceny. Ak sa budú stavať "na zadné" - s úsmevom na tvári oznámiť, že ich bude riešiť SOI - len potom im skysnú ksichty!
BSOD
11.04.12,08:17
Suhlasim snad s drobnou poznamkou: Slovaci si zvykli riesit veci tak, ze mozno to pojde bez tych uradov... a robia to tak obe strany. Kaslem ja na to, okamzite posielam SOI a hotovo. A nebudem sa ani obtazovat tym, aby som im oznamil, ze som to bol ja. Pripadne este vyhladam nejaky server, kde sa recenzuju predajcovia a podrobne svoj zazitok opisem. Internet je mocny nastroj, tak ho ludia pouzivajte. Vdaka recenziam a skusenostiam s jednotlivymi predajcami dokazeme predajcov dotlacit k fair jednaniu.
misoft
11.04.12,15:57
Aj tá "recenzia" obchodu na internete nie je zlý nápad.