rossijanka
20.07.09,14:14
Nakolko ziadny zakon neprikazuje mat peciatku, a neustanovuje,ake udaje musi ibsahovat, chcem si vytvorit peciatku, na ktorej bude len logo-obrazok. Mozem tak urobit? Dakujem za rady
laur12
20.07.09,12:35
mozes, ale bolo ovela mudrejsie dat si tam i nejake údaje o tebe. ak nechces ico a dic, tak aspon telefon, tvoj nazov, pripadne strankove hodiny, ak mas. alebo ine pre klientov dolezite udaje.
akina
21.07.09,04:56
Doporučujem uviesť na pečiatku aspoň celé obchodné meno.
m.hladka
21.07.09,05:39
Záleží od toho, či si FO, alebo PO, podľa:
Obchodného zákonníka
(Zákon 513/1991 Zb.z 5. novembra 1991 Obchodný zákonník )

§ 3a
(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.
(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.

DIEL III
Obchodné meno

§ 8
Obchodným menom sa rozumie názov, pod ktorým podnikateľ vykonáva právne úkony pri svojej podnikateľskej činnosti.

§ 9
(1) Obchodným menom fyzickej osoby je jej meno a priezvisko (ďalej len "meno"). Obchodné meno fyzickej osoby môže obsahovať dodatok odlišujúci osobu podnikateľa alebo druh podnikania.

(2) Obchodné meno obchodných spoločností a družstva je názov, pod ktorým sú zapísané v obchodnom registri. To platí aj pre právnické osoby, ktoré sa zapisujú do obchodného registra na základe osobitného zákona. Súčasťou obchodného mena právnických osôb je aj dodatok označujúci ich právnu formu.

(3) Obchodným menom právnickej osoby, ktorá sa nezapisuje do obchodného registra, je názov, pod ktorým bola zriadená.

(4) Podnikateľ je povinný uvádzať obchodné meno spolu s dodatkom označujúcim jeho súčasný právny stav, najmä s dodatkom "v likvidácii", "v konkurze" alebov reštrukturalizácii".


Podľa toho, ak k tvojej obrázkovej pečiatke budeš rukou dopisovať tieto údaje, tak môžeš ju používať, ale jednoduchšie je mať tu pečiatku.
hanelie
21.07.09,06:35
Nakolko ziadny zakon neprikazuje mat peciatku, a neustanovuje,ake udaje musi ibsahovat, chcem si vytvorit peciatku, na ktorej bude len logo-obrazok. Mozem tak urobit? Dakujem za rady
môžeš, - už som sa stretla s pečiatkou, kde bol len portrét danej osoby - všetky údaje na faktúre zodpovedali požiadavkám
eripot
21.07.09,07:02
Firma, ktorej robím účtovníctvo nepoužíva pečiatku, len podpis a je to v poriadku. Ale niekedy chcú na DÚ napísať k vzorovému podpisu, že "platí bez pečiatky". Pečiatka preto môže slúžiť aj ako logo firmy. Nie je povinná.
mak
31.07.09,08:41
Dobrý deň - mám dotaz možno trochu iného charakteru ale týka sa to pečiatky. Môj manžel má povolenie alebo skôr urobil si skôšky na revízneho elektrotechnika a je povinný mať okrúhlu pečiatku na potvrdenia o revíziach el. zariadení budov a pod. Moja otázka znie - akej farby môže popríp. musí byť pečiatka. On ju má v červenej a až teraz mu došlo, či vôbec môže mať vo farbe červnej a nie klasickej modre. Vie mi niekto prosím odpovedať
dakujem
mak
Tweety
31.07.09,08:45
Dobrý deň - mám dotaz možno trochu iného charakteru ale týka sa to pečiatky. Môj manžel má povolenie alebo skôr urobil si skôšky na revízneho elektrotechnika a je povinný mať okrúhlu pečiatku na potvrdenia o revíziach el. zariadení budov a pod. Moja otázka znie - akej farby môže popríp. musí byť pečiatka. On ju má v červenej a až teraz mu došlo, či vôbec môže mať vo farbe červnej a nie klasickej modre. Vie mi niekto prosím odpovedať
dakujem
mak
Manžel ako revízny technik el. zariadení má čiernu, ale na farbe nezáleží, podstatné je, aby tam bolo to, čo tam má byť. (Ev.číslo....)
Lianka
31.07.09,09:10
Skus aj tu, aj ked je to starsia tema:
http://www.porada.sk/t17107-povinna-farba-peciatky.html

Skus aj tu, podla tohto je farba podstatna, je vhodne si to overit v prislusnej komore: http://www.sksi.sk/buxus/generate_page.php?page_id=814
Blankake
31.07.09,09:25
Dobrý deň - mám dotaz možno trochu iného charakteru ale týka sa to pečiatky. Môj manžel má povolenie alebo skôr urobil si skôšky na revízneho elektrotechnika a je povinný mať okrúhlu pečiatku na potvrdenia o revíziach el. zariadení budov a pod. Moja otázka znie - akej farby môže popríp. musí byť pečiatka. On ju má v červenej a až teraz mu došlo, či vôbec môže mať vo farbe červnej a nie klasickej modre. Vie mi niekto prosím odpovedať
dakujem
mak

Skús sa obrátiť na Komoru elektrotechnikov:
http://www.sez-kes.sk/modules/news/index.php?storytopic=14
mak
01.08.09,08:48
ďakujem za radu - pekný deň všetkým na porade
mak
vmsux
02.08.09,18:43
Este jedna podobna otazocka.
Jeden nas klient (klasicka sro) chce okruhlu peciatku cervenej farby. Budu tam klasicke udeje o firme, ako nazvo, adresa, ICO, DIC... Ja si myslim, ze taku moze mat, ved farba a ani tvar nie je nikde zakazany.
Mam pravdu? Dik.