skmichi
20.07.09,14:17
Zdravim poradaci,

presiel som viacere fora a poradne ale stale si niesom isty v tejto situacii:

brigadnik (student denneho studia) zarobil u dvoch zamestnavatelov v roku 2009 po 1000 EUR. (takze 2 x 1000 EUR)

a tu je otazka: co ma kto platit? ako najvhodnejsie rozlozit zarobok brigadnika aby platil co najmensie dane (ak to teda s tym suvisi)?

dakujem,
Michal
Lenka1979
20.07.09,12:24
Zdravim poradaci,

presiel som viacere fora a poradne ale stale si niesom isty v tejto situacii:

brigadnik (student denneho studia) zarobil u dvoch zamestnavatelov v roku 2009 po 1000 EUR. (takze 2 x 1000 EUR)

a tu je otazka: co ma kto platit? ako najvhodnejsie rozlozit zarobok brigadnika aby platil co najmensie dane (ak to teda s tym suvisi)?

dakujem,
Michal

Ak u dvoch zamestnávateľov mal príjem, tak obaja zamestnávatelia platia poistné na úrazové a garančné poistenie+zrážková daň (ak ani u jedného nepodpísal vyhlásenie k zdaneniu príjmu).

... ešte poznamenám, že vyššie uvedené sa týka dohody, neviem aký mal pracovný pomer. Predpokladám, že ak je študent, tak pracoval na dohodu. Bolo by dobré upresniť.
ivka70
20.07.09,12:26
Dan je v SR jednotna 19%.

Takze je uplne jedno ako co rozlozi, pri podani danoveho priznania z takehoto prijmu sa mu odvedene dane vratia.

Ak pracuje sucasne u 2 zamestnavatelov, u jedneho z nich moze mat podpisane poberanie danovej ulavy na seba, tym padom dane z vacsej casti ani nezaplati /podla vysky prijmu v jednom mesiaci/
mzdarka renca
20.07.09,12:39
Pozor na milionársku daň, ja osobne by som si NČZD neuplatnila, počkala by som na DP, alebo RZD. Radšej by som dostala vrátené eurášiky, ako by som ich potom musela doplatiť.
mzdarka renca
20.07.09,12:40
Ešte doplním, že ide o preddavkovú daň, nie zrážkovú.
Lenka1979
20.07.09,12:45
Ešte doplním, že ide o preddavkovú daň, nie zrážkovú.

Vďaka Renči, ja to furt beriem ako SKK nie EUR... ešte som si stále nezvykla...:D:---:rolleyes:
mzdarka renca
20.07.09,12:49
Vďaka Renči, ja to furt beriem ako SKK nie EUR... ešte som si stále nezvykla...:D:---:rolleyes:

Lenka, z toho si nič nerob, aj ja sa kopnem:D:D:D. Veď kto by chcel byť dokonalý?;):). To by bola nuda:---.
skmichi
20.07.09,15:24
Dakujem : )

a este to teda doplnim - pracoval na dohodu o brigadnickej cinnosti.

a skusim to zhrnut - obaja zamestnavatelia zaplatia urazove a garancne poistenie. to chapem.

dalej ak si ani u jedneho zamestnavatela neuplatni NČZD, tak zaplati aku dan? 19% alebo tu preddavkovu? alebo je to to iste? a tuto zaplatenu dan potom moze dostat spet pri podani DP nabuduci rok?

dik este raz : ) pre mna je toto spanielska dedina :cool:
mzdarka renca
20.07.09,15:37
Dakujem : )

a este to teda doplnim - pracoval na dohodu o brigádnickej práci študenta to je ok
a skusim to zhrnut - obaja zamestnavatelia zaplatia urazove a garancne poistenie. to chapem. chápeš dobre

dalej ak si ani u jedneho zamestnavatela neuplatni NČZD, tak zaplati aku dan? 19% alebo tu preddavkovu? aj pri zrážkovej, aj pri preddavkovej je daňová povinnosť 19% alebo je to to iste? a tuto zaplatenu dan potom moze dostat spet pri podani DP nabuduci rok? áno

dik este raz : ) pre mna je toto spanielska dedina :cool:

myslím si, že si to pochopil veľmi dobre:)