Skywo
20.07.09,15:53
Neviem ako zacat, ale moj problem spociva v tom, ze sa chcem realizovat v oblasti marketingu, ale nemam prax, skolu, kurzy. Len chut a hlavne fantaziu, logiku a predstavivost. Venujem sa videoamaterstvu, a vsetky moje filmy sa dostali do celoslovenskej sutaze. Proste vymyslanie reklamnych spotov, plagatov, marketingovej strategie to je pre mna hracka. Len problem je v tom, ako som uz spominal, nemam ziadnu prax, kurzy, skoly, nic. Co by ste na mojom mieste robili? Ako postupovat? Pytam sa vas, lebo vase rady si vazim.
arizona
20.07.09,14:28
Skús sa zamestnať napr. v nejakej reklamnej agentúre. Keď ich presvedčíš, že si kreatívny a dobrý, máš šancu.
Veď koľkí ľudia nepracujú vo svojom vyštudovanom odbore? Ide len o Teba, ako sa dokážeš predať. Priprav si nejaké svoje práce, pochváľ sa so svojimi dosiahnutými úspechami . To ich presvedčí viac ako nejaký "lajster"
Držím palce!
kofy
20.07.09,15:23
pred vyse 2 rokmi som sa v pozicii ako si ty, teda bez skusenosti a nicoho, iba s rozpoznanim toho, co skutocne viem a v com si verim dostal do reklamnej agentury, i ked teraz tam uz nepracujem... do 5 reklamiek som e-mailom rozposlal nejaky motivacny list, zivotopis a nejaky pokec... odpovedala jedina, ktora mi zaslala zadanie na vypracovanie, vypracoval som a podarilo sa... s odstupom casu viem, ze som mal asi aj velke stastie a trafil som spravny cas, ale bez istych schopnosti a kreativity by som samozrejme nemal sancu... najprv by som ti poradil zvolit presnejsie, co by si v ramci marketingu chcel robit - copywritera, grafika, marketingoveho pracovnika...? tym by som zacal a ako napisal/a arizona, spravnym sposobom sa predat (s cim by si asi nemal mat problem), iniciativne oslovit nejake reklamne, marketingove a ine agentury alebo aj priamo samotne firmy... tvoja velka vyhoda, ak som spravne pochopil moze byt uz existujuce portfolio, mas nieco rukolapneho... good luck
Skywo
20.07.09,17:33
Dakujem vam, pripravim si nejake podklady a rozposlem. Verim si a mam aj chut, len mam obavy, ze som si vybral nespravny cas -hospodarska kriza. Ale na druhej strane, prave pocas krizy je treba schopnych ludi :) Este raz dakujem za kazdu cennu radu.
kofy
20.07.09,18:12
jop, kriza je dobra aj na to, ze oddeli zrno od pleva (ci jak sa to zvykne hovorit) na vela frontoch ;-) to je fajn pristup... proste najprv si urob cca jasno, o aku poziciu a napln prace by si mal zaujem... teda moj nazor... ahoj
amila
21.07.09,12:03
tiez mozte vypracovat projekt a predlozit ho ako ponuku a prezentovat tak vasu invencnost
Skywo
21.07.09,13:16
Mna bavi vymyslanie a vyroba kratkych videofilmov a reklamnych spotov. To je moja parketa. Napr. ta reklama na pivo heineken, ktora krasne vystihuje jeden s rozdielov medzi oboma pohlaviami, to je presne moj styl :) Mam asi taku predstavu, ze vypracujem a zdokumentujem vyrobu 2 reklamnych spotov, bud na konkretne vyrobky a nasledne tym oslovim dane firmy, alebo len spoty na anonymny vyrobok a tym oslovim par agentur. Co vy na to? Pre mna by bolo najlepsie keby mi rovno zadali temu, alebo vyrobok a pracoval by som, len ako to docielit, aby mi dal niekto takyto priestor, obycajnym oslovenim? Ale na druhej strane, mam hlavu aj na marketingove strategie, vymyslanie postupov ako zaujat, ako zviditelnit.
kofy
22.07.09,17:08
takze by si chcel robit copywritera a podobne... najlepsie by bolo, keby si vypracoval nielen scenar na spoty, mozes aj na nejaky viralny spot (tam mozes trosku viac popustit uzdu fantazii), nejake kratke texty, zopar sloganov a navrhy na nejake nove a zaujimave reklamne plochy (kludne aj take, ktore by sedeli iba na dany produkt) a co by ich mohlo zaujat najviac, tak nejaky mechanizmus nejakej sutaze a pod.... to, ako ich oslovit je fakt uz na tebe, ja by som ti len poradil, ze zostan sam sebou, ked ich budes oslovovat alebo vymyslat nejake veci pre tento ucel ;-) mozes vymysliet nejaku "haluz" a poslat v papierovej podobe v nejakej speci obalke, ktoru navrhnes, e-mail je trosku chladny a okukany styl oslovenia :-) ale kto vie... nemyslim si, ze musis striktne cakat, kym sa ti ozvu a poslu ti nejake zadanie... ked prijdes s vlastnym a uz vypracovanym, musia sa o nieco menej namahat a nemusia ti posielat oni vlastne - askysi "utok" na pohodlnnost :-D
wajda
11.08.09,18:01
Z osobnych skusenosti mozem povedat, ze nie kazdy clovek v reklamnej agenture studoval nieco s tym spojene, castokrat naozaj staci, ze je clovek sikovny a kreativny. Podla mojho nazoru je najlepsou volbou oslovit priamo samotne reklamne agentury a pri posielani CV ich nejak zaujat, vymysliet nieco netradicne, aby mail jednoducho nevymazali. Alebo im poslat CV postou v nejakej zaujimavej forme, aby videli, ze ma clovek netradicne napady a je schopny "predat sa". V sucasnej situacii na trhu to moze byt trocha tazsie, kedze reklamny biznis stagnuje a agentury su nutene zamestnancov aj prepustat (vid. napr. krachnuty Lazar-Klostermann).
BLINDSIDE
13.08.09,14:26
S určitosťou môžem konštatovat, ze ako novy objav marketingoveho zachrancu planety a prilahleho vesmiru sa nestanes. ja by som si tiež rozmyslel ci si dam neaky projekt vypracovat bez doterajsich referencii... A firmy, ktore na takyto špas maju prostriedky v case prehlbujucej sa hospodarskej krízy dostavaju take ponuky doslova za par centov od doterajsich firiem, ktore s nimi neaky ten piatok spolupracuju ze nemaju najmensi dovod si "zacinat s tebou" neber to v zlom, len pisem aka je realita na trhu.
kofy
13.08.09,17:43
to je jeden z pohladov na vec, nie jediny...rozne firmy sa spravaju rozne, a to plati aj pre krizu...btw, kto sa o nic nepokusi a nejde si za svojim, tak hlavne on sam si stoji v ceste