dragan.michal
20.07.09,17:24
Dnes som rozmýšlal čo nám chýba na slovenskom internete. A prišiel som s myšlienkou, ktorú by som Vám rád predstavil milí poraďáci.

Jedná sa mi o toto. Každého z Vás určite napadá čo na slovenskom internete chýba. Tak ma napadlo, že aby ste každý napísali do komentárov čo Vám chýba a ostatní poraďáci budú hlasovať
- hlasovať sa bude tak, že príspevok (nápad) ktorý sa vám bude najviac páčiť, tak kliknete na ikonku SÚHLASÍM

Nápad, ktorý získa najviac SÚHLASOV zrealizujeme a z poradakom, ktorý nápad zverejnil sa dohodneme na nejakej zaujímavej odmene prípadne spolupráci.

Tak a neostáva mi nič iné, iba čakať na Vaše nápady a hlasovanie.

Milí poraďáci hor sa na nápady :D
Dáša_
20.07.09,17:06
Ok, teda niečo napíšem.

Dosť často sa ľudia na mňa obracajú s otázkami, ako zašať s internetovým obchodom, čo všetko treba, čo si myslím o ich obchode, čo by som poradila.

Tak mám pocit, že by pomaly bolo fajn to nejak zosumarizovať a dať na jedno miesto.

Ked nie inak, tak aspon seriou článkov v blogu :)
Dantess
20.07.09,17:11
Určite na internete chýba firma, ktorá by mala všetko zadarmo. Zrealizujte si ju teda, určite budete mat vela klientov, len si asi nezarobíte na porschce :D
dragan.michal
20.07.09,17:13
takze mas na mysli, nieco ako "kontaktne miesto" kde najdu informácie ako:
- aku zivnost?
- koho oslovit?
- co budem potrebovat?
- kde najst dodavatelov?
- ako oslovit dodavatelov?
- ako na reklamu? kde inzerovat?
- co by mal mat e-shop?
- ako na VOP /vseobecne obchodne podmienky/?
- aka je reklamacia? dokedy a ako?
a podobne?
dragan.michal
20.07.09,17:13
dantess Ty si exot :D
dragan.michal
20.07.09,17:14
inak este DANTESSOV napad co mi poslal minule mailov. Ak si spravne pamatam tak islo o server kde by sa specializovali firmy na masaze a zdravy zdravotny styl. Ak si spravne pamatam, Dantess ak sa mylim tak ma oprav
Dáša_
20.07.09,17:18
takze mas na mysli, nieco ako "kontaktne miesto" kde najdu informácie ako:
- aku zivnost?
- koho oslovit?
- co budem potrebovat?
- kde najst dodavatelov?
- ako oslovit dodavatelov?
- ako na reklamu? kde inzerovat?
- co by mal mat e-shop?
- ako na VOP /vseobecne obchodne podmienky/?
- aka je reklamacia? dokedy a ako?
a podobne?

tak nejak. Plus napríklad porovnanie hotových riešení obchodov, čo ktorý umožňuje
samozrejme odpovedanie na problemy

a k tomu možno aj sekciu reklamy takychto obchodov

v podstate špecializovanú sekciu porady, ale aj s člankami, nielen forum
dragan.michal
20.07.09,17:20
jasne,,,
dragan.michal
28.07.09,07:31
Co sa týka eshopov. Nieco s tym vymyslime.

Ale mame dalsi napad. Tento napad nam uz dlhsie lezi v hlavach, ale teraz ked kriza stupnuje nas to tlaci aby sme ho urobili cim skor. Jednalo by sa o ubytovaci portal, avsak vsetky ceny by boli nizsie ako v CA/CK pripadne priamo o ubytovatela. Co na to poviete?
Dáša_
28.07.09,07:59
Co sa týka eshopov. Nieco s tym vymyslime.

Ale mame dalsi napad. Tento napad nam uz dlhsie lezi v hlavach, ale teraz ked kriza stupnuje nas to tlaci aby sme ho urobili cim skor. Jednalo by sa o ubytovaci portal, avsak vsetky ceny by boli nizsie ako v CA/CK pripadne priamo o ubytovatela. Co na to poviete?

niečo ako http://www.limba.com/sk.htm ?
dragan.michal
28.07.09,08:05
Nieco podobne, avsak este lepsie. Limba ma ceny ako ubytovatelia, my budeme mat este nizsie. Navyse este aj letenky, cestovny poriadok, clanky, tipy na vikend. Akciove balicky na vikendy a podobne
linko1
28.07.09,10:01
tak to by bolo super
rybka1
04.08.09,05:47
mala by som par napadov, len na ich realizaciu nemam potrebne skusenosti a momentalne ani cas. ale poviem ti, co mi na nasom webe chyba - spisovna slovencina :-) mohol by existovat web, kde by poskytovali sluzby ludia, ktori pravopis a stylistiku ovladaju, vsetkym, ktori robia weby alebo ine texty, takze jazykova korektura. kultura prejavu moze podla mna vyrazne pozdvihnut, alebo naopak podkopat, vaznost celeho webu.
to iste pre preklady - vid napr. translatorscafe.com
taketo weby potrebuju aj zaujimavy obsah, aby boli zive, zvycajne clanky v danej problematike, informacie o novinkach v odbore, recenzie prislusneho softveru atd. skratka nieco, co prilaka aj profesionalov.
hodilo by sa u nas aj nieco ako webtrh.cz, ale opat so zaujimavejsim obsahom a atraktivnejsim dizajnom.
Dupu
26.08.09,11:37
Neviem ci by sa to uchytilo aj tu na Slovensku, ale celkom zaujimavy napad mi pripada byt http://www.swapadvd.com
Vymena pozretých DVD medzi uzivatelmi.
Dáša_
26.08.09,12:09
Neviem ci by sa to uchytilo aj tu na Slovensku, ale celkom zaujimavy napad mi pripada byt http://www.swapadvd.com
Vymena pozretých DVD medzi uzivatelmi.

budem asi trocha mimotemy, ale na slovensku som už swapovanie skúšala a celkom to šlo. Aj ked len tak na kolene, pomocou exelovskej tabulky :))), ale malo to celkom dobry ohlas. Asi by to išlo aj s knihami, aj s dvd.
Len keby to poštovné nebolo také vysoke.
Teraz sme sa zapojili aj do celosvetového postcrossingu a ked vidím, aké poštovné je na pohľadniciach zo sveta a aké platíme my :eek::eek:
Dupu
27.08.09,09:16
Tak toto by chcelo asi troska viac prace vyvojarov, ale podla mna zaujimave weby. money.strands.com alebo mint.com Oba su zamerane v podstate na to iste. Management financii. Aj ked v USA to maju uzivatelia priamo prepojene s bankovym kontom a kreditkou, myslim ze aj manualne pridavanie poloziek je zaujimave. Vdaka tejto stranke viem ake mam naklady mesacne na auto, potraviny, mozem si vytvorit rozpocet na urcitu vec a vidim kolko uz som nasetril a kolko este musim a vela zaujimavych veci o mojich financiach
camozzi
27.08.09,10:48
hodilo by sa u nas aj nieco ako webtrh.cz, ale opat so zaujimavejsim obsahom a atraktivnejsim dizajnom.
Webtrh je skutocne vynikajuci projekt, ale myslim si, ze je to uz cesko-slovensky asi najoblubenejsi portal pre e-shoparov. Podobne projekty uz vznikli, napr. http://www.domainer.sk/. Podla mna by to nemalo az taky uspech ako webtrh, respektive by mu tazko konkuroval. Na Slovesku je predsa len obchodovanie cez net na inej urovni ako v Cechach. Mozno preto si maju Cesi na webtrhu co povedat a slovenski obchodnici tam chodia skor pre inspiraciu :)