justafa
20.07.09,18:58
chcem si zalozit OZ. Malo by ist o vzdelavaciu, takmer osvetovu cinnost. neviem vsak, kde mam poziadat o dotaciu a kde najdem formu, ako spravne vypisat ziadost, alebo projekt? pise sa tam rozpocet na cely rok? s vypisanim konkretnych poloziek na co planujem financie pouzit? a co vsetko mozem ako OZ za financie nakupit - najom, ucty, za energiu, internet, kancelarske potreby, plat lektorov...? mozem tiez ako OZ mat aj vlastny zdroj prijmu, za spominane lekcie, clenske poplatky, 2% z dane atd.?
dakujem
hanelie
20.07.09,17:25
o z zakladajú minimálne traja ľudia - registrácia na MVSR
finančné prostriedky získaš z rôznych zdrojov -
konkrétne vypracované projekty predkladáš organizáciam, ktoré podporujú takúto činnosť
koncept na napísanie žiadosti o dotáciu nájdeš aj na nete - dôkladné vypracovanie a spracovanie je v tvojej hlavičke, lebo práve ten, kto zakladá nejaké o z najlepšie vie čo chce zmeniť ako to dosiahnuť, aký je časový horizont uskutočnenia zámeru, odkiaľ získa finančné prostriedky, aký bude konečný efekt - kto je cieľová skupina, ap.
justafa
20.07.09,17:51
ano to urcite v hlave mam, co chcem robit a viem co napisat,len myslela som formu,aby to nebolo prilis dlhe,alebo zas kratke, aby som na nejaky bod nezabudla. Na MVSR som nenasla, mozno som prehliadla. hm a na poriadanie vystav a workshopov mozem ziadat koho o dotaciu? ake povinnosti mi vyplyvaju ako zakladatelovi OZ?
justafa
20.07.09,17:58
a iba ciste na zalozenie OZ sa nedostava ziadny prispevok? ja som si neviem preco myslela, ze ano a ze sa tam tam pise projekt na co zakladam OZ a na co potrebujem dotaciu?zakon som este necitala,najskor hladam rady tu.
Dáša_
20.07.09,18:36
a iba ciste na zalozenie OZ sa nedostava ziadny prispevok? ja som si neviem preco myslela, ze ano a ze sa tam tam pise projekt na co zakladam OZ a na co potrebujem dotaciu?zakon som este necitala,najskor hladam rady tu.

no obávam sa, že tadiaľto cesta ku financiam nevedie.
justafa
20.07.09,18:56
ok to vobec nevadi, chcem to tak ci tak :) takze uz len hladam rady ako tie financie potom ziskat, aby mi to OZ malo z coho na zaciatku fungovat ...
hanelie
20.07.09,19:20
niektoré ministerstvá poskytujú dotácie, ale je to vyšpecifikované pre všeobecný prospech
prvotné náklady znášate z vlastných zdrojov - potom bude záležať na vašej šikovnosti - ale tam, kde je vôľa je i cesta -