juraj100
20.07.09,19:53
Dobry vecer,
chcel by som sa spytat,chcel by som v byte vymenit 2 drevene okna za plastove v zateplenom dome.Budu rovnakej farby ako drevene, budu mat rovnaky tvar a rovnake clenenie.Mam povinnost ohlasovat upravy na miestny urad?Dakujem za skoru odpoved

Juraj
Halli
20.07.09,17:54
Dobry vecer,
chcel by som sa spytat,chcel by som v byte vymenit 2 drevene okna za plastove v zateplenom dome.Budu rovnakej farby ako drevene, budu mat rovnaky tvar a rovnake clenenie.Mam povinnost ohlasovat upravy na miestny urad?Dakujem za skoru odpoved

Juraj

nie

/pokiaľ nežiješ v zóne mesta, kde je treba zachovať architektúru a je to v nariadeniach mesta/
juraj100
20.07.09,18:00
byvam v Petrzalke na klasickom sidlisku.Takze netreba?
Halli
20.07.09,18:04
byvam v Petrzalke na klasickom sidlisku.Takze netreba?

nie, len daj bacha, aby si nenarušil plášť /zateplenie/, ktoré bolo urobené skôr. Malo to byť naopak...ale takých čo to takto riešia je veľa, takže urob maximum pre to, aby si nemal potom problémy, čiže odborne.;)
juraj100
20.07.09,18:08
dakujem velmi pekne,ja som byt takto kupil,ostatne okna vymenili,len tieto zostali.Urcite to bude odborne,teda dufam.Zelam pekny vecer

Juraj
Miloš Mičega - CIMOM TN
20.07.09,18:12
Dobry vecer,
chcel by som sa spytat,chcel by som v byte vymenit 2 drevene okna za plastove v zateplenom dome.Budu rovnakej farby ako drevene, budu mat rovnaky tvar a rovnake clenenie.Mam povinnost ohlasovat upravy na miestny urad?Dakujem za skoru odpoved

Juraj

Výňatok zo stavebného zákona :


§ 139b
(15) Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

b) opravy a výmena nepodstatných stavebných konštrukcií, najmä vnútorných priečok, omietok, obkladov stien, podláh a dlažby, komínov, okien, dverí a schodišťových zábradlí,



CIMOM
Milan.Žiška
21.07.09,09:58
Doporučujem odsúhlasiť si detaily osadenia s dodavateľon zateplovacieho systému kôli garancií/zárukám a kvalite prevedenia s dodávateľom okien.:D
Čistý detail robia rôzne typy líšt (APU) prípadne expanzné pryžové profily a pásky ( v závislosti na nerovnostiach). Nezabudni, že kvalitnejší alo silikónový tmel na dotesnenie detailov je MS Polymérový s vyššou životnosťou.:)
zuzanask
09.02.10,08:48
Kúpili sme byt a chceme vymeniť okná. Viete mi povedať, čo by sme mali napísať spoločnosti, ktorá má na starosti správu bytového domu oznámenie alebo žiadosť o výmenu okien.
220870
09.02.10,14:22
Nič.