teliatko
21.07.09,06:37
hello,

vcera nam boli odpisat vodu, ale nadiktoval som im nespravne udaje (telefonoval som a v multitaskingu som veru nanic), ked nad tym teraz tak rozmyslam, tak o dost vyssie cisla to boli...vyriesi sa to nejako samo, alebo treba intervenciu? a ak ano, kde? bytove druzstvo/vodarne/prenajimatel/...?
Martin Mocko
21.07.09,04:42
hello,

vcera nam boli odpisat vodu, ale nadiktoval som im nespravne udaje (telefonoval som a v multitaskingu som veru nanic), ked nad tym teraz tak rozmyslam, tak o dost vyssie cisla to boli...vyriesi sa to nejako samo, alebo treba intervenciu? a ak ano, kde? bytove druzstvo/vodarne/prenajimatel/...?


Záleží o koľko je to viac. Ak o 100m3 - tak sa oplatí zavolať tomu, kto spravuje vodu a vodomery (bytové družstvo alebo priamo vodárne). Ak iba o pár m3 - tak sa to vyrovná v budúcom zúčtovaní (teraz zaplatíš o tých pár m3 viac a na budúci rok o to isté množstvo menej)
teliatko
21.07.09,05:26
Záleží o koľko je to viac. Ak o 100m3 - tak sa oplatí zavolať tomu, kto spravuje vodu a vodomery (bytové družstvo alebo priamo vodárne). Ak iba o pár m3 - tak sa to vyrovná v budúcom zúčtovaní (teraz zaplatíš o tých pár m3 viac a na budúci rok o to isté množstvo menej)
no uz si presne nepamatam, ake cisla som im povedal, ale urcite to bolo riadne divoke, istotne o par sto m3 viac...rano som nad tym premyslal, studenu vodu nemam ani tusenie, kolko som mohol povedat, ale teplu som zrejme odcital z plynomeru (ako je posledne trojcislie v cervenom ramceku) a to je tak o 250m3 viac ako na vodomere...
no jo, tak teda tam asi zavolam =)
vdaka za rychlu odpoved
petmar
21.07.09,07:13
Od 9.7. ide cena vody hore o 4,1 % (str.slov.vodárne) tak preto sú povinní odpísať. Nesprávne čísla prinesú zmatok, treba určite opraviť. A kto dá o čosi väčšie stavy, môže byť označený za špekulanta, ak nie horšie.