ochar
21.07.09,09:03
Ahojte, chcem sa spýtať na nasledujúcu vec. Mám starší rodinný dom a chcem upraviť vonkajšie omietky. Pôvodná omietka je v dobrom stave-drží na tehle, len miestami je opadaná, okolo okien a dverí je obitá nakoľko sa menili, a aj tam kde sa robila elektroinštalácia je obitá.
Chcem zvoliť nasledovný postup:
Chýbajúce miesta doomietam, zoškrábem starú malovku, trochu omietku nabodujem, natiahnem kleber zo sietkou na celom dome aby sa vyrovnali nerovnosti a aby to aj pekne vyzeralo.
z financných dovodov to takto necham rok-dva a potom spravim farebnu fasadu.
Je takýto postup spravny?
Čučoriedka 5
28.07.09,11:04
Ahojte, chcem sa spýtať na nasledujúcu vec. Mám starší rodinný dom a chcem upraviť vonkajšie omietky. Pôvodná omietka je v dobrom stave-drží na tehle, len miestami je opadaná, okolo okien a dverí je obitá nakoľko sa menili, a aj tam kde sa robila elektroinštalácia je obitá.
Chcem zvoliť nasledovný postup:
Chýbajúce miesta doomietam, zoškrábem starú malovku, trochu omietku nabodujem, natiahnem kleber zo sietkou na celom dome aby sa vyrovnali nerovnosti a aby to aj pekne vyzeralo.
z financných dovodov to takto necham rok-dva a potom spravim farebnu fasadu.
Je takýto postup spravny?

No ak to naozaj pekne doomietaš a vyrovnáš nerovnosti, dúfam že postup je správny.
dementolog
21.10.09,16:02
aku zrnitost ma tvoja fasada ??
stavar
29.12.09,21:44
Každý kleber znižuje paropiepustnosť múru. ak stena splňuje tepelnotechnické parametre, teda má dostatočnú tepelnoizolačnú danosť,treba narušené priestory otĺcť až na murivo, vyspraviť pôvodným materiálom a povrchovo upraviť. predpokladám, že omietka je báze minerálov , buď hladká vápennocementová, alebo brizolit. stále platí, že takéto omietky treba povrchvo upraviť z minerálnych materiálov - dobre vyhasené a min. 2 týždne "odležané" vápno s občasným premiešaním, do vápna pridať fermež a na tónovanie použiť práškové farbivo. Upozorňujem, že takáto povrchová úprava nikdy nedosiahne "kikirikí" farbu, pretože vápno je žieravina a táto vlastnosť "sťahuje" kriklavú farebnosť tónovacieho materiálu.