zuzanah3
21.07.09,11:08
Ahojte, mám k vám veľkú prosbu... S. r. o. na SVK má konateľa z Poľska, z Poľska nám chodí faktúra na neho ako na prenájom personálu. Fakturujú nám DPH, my robíme samozdanenie... Chcem sa opýtať, či je to tak správne?? :confused:
betka
21.07.09,13:32
Prenájom personálu.??? Prenajímame hnuteľné a nehnuteľné veci.
Skôr by som FA služby, kt. poskytuje, nie je prenájom osoby.

NApr. občiansky zákonník nám hovorí o prenájme veci. Človek nie je vec.
Milan Benka
21.07.09,13:41
Ahojte, mám k vám veľkú prosbu... S. r. o. na SVK má konateľa z Poľska, z Poľska nám chodí faktúra na neho ako na prenájom personálu. Fakturujú nám DPH, my robíme samozdanenie... Chcem sa opýtať, či je to tak správne?? :confused:


Faktúrovať majú bez DPH. Miesto dodania služby §15/7, §15/8e;.
Samozdaňujete.
Milan Benka
21.07.09,13:43
Prenájom personálu.??? Prenajímame hnuteľné a nehnuteľné veci.
Skôr by som FA služby, kt. poskytuje, nie je prenájom osoby.

NApr. občiansky zákonník nám hovorí o prenájme veci. Človek nie je vec.

Človek = vec hnuteľná :D.

prenájom osoby = personálny leasing = pridelenie zamestnanca .
JarkaL
21.07.09,13:45
Dá sa to, ja som tiež mala medzi 2 firmami Zmluvu o dočasnom pridelení zamestnancov a mesačne som fakturovala pomernú časť miezd (aj s odvodmi) za "požičaných " zamestnancov. Daňová kontrola to tiež zobrala bez problémov.
dada 1
21.10.09,09:48
Jarka nemohla by si vložiť zmluvu o dočasnom pridelení zamestnancov, alebo čo všetko má obsahovať taká zmluva.Ďakujem
tonkat
26.02.10,08:08
Tiež fakturujeme pridelenie zamestnancov do krajiny EU - Taliansko. Chcem sa spýtať, podľa nového zákona o DPH pôjde toto na riadok 15 ale do súhrnného výkazu to nepôjde ? (lebo miesto dodania je podľa par. 16) Je to správne takto? Alebo to nejde ani na riadok 15? Ďakujem Vám pekne. Už mám z toho hokej, ako si mám odkontrolovať súhrnný výkaz za január. Pekný deň.
martinez
26.02.10,09:00
Tiež fakturujeme pridelenie zamestnancov do krajiny EU - Taliansko. Chcem sa spýtať, podľa nového zákona o DPH pôjde toto na riadok 15 ale do súhrnného výkazu to nepôjde ? (lebo miesto dodania je podľa par. 16) Je to správne takto? Alebo to nejde ani na riadok 15? Ďakujem Vám pekne. Už mám z toho hokej, ako si mám odkontrolovať súhrnný výkaz za január. Pekný deň.

Ak mas na mysli poskytnutie zamestnancov podla §16,17,e).. tak si treba uvedomit nasledovne :
1/ paragraf §16,17,e sa uplatnuje vtedy, ak je sluzba pridelenia zamestnanca poskytovana inej ako zdanitelnej osobe MIMO UZEMIA ES !!!..vid §16,16.
2/ Kedze fakturujete do Talianska, tento paragraf nemozno uplatnit.
3/ Postupujete teda podla vseobecneho pravidla §15,1..teda za predpokladu, ze prijemca sluzby je zdanitelna osoba. Ak je tomu tak, potom fakturujete bez DPH, talian urobi samozdanenie.
4/ Do DP to neuvadzate.. nakolko riadok 15 obsahuje dodanie tovaru do ineho clenskeho statu, sluzby podla §46,47 a 48,8... a tato sluzba tam nepatri
5/ Date to do Suhrnneho vykazu
tonkat
26.02.10,09:27
ďakujem za odpoveď, fakt to tam je, že § 16 sú služby voči tretím krajinám, myslela som, že to len preložili z bývalého par. 15, fakt treba riadne čítať, a nie raz. My tieto služby fakturujeme bez DPH, ale myslela som, že ich treba uvádzať do DP. Potom nieje kontrola medzi DP a SV?