pwr
21.07.09,11:38
Dobrý deň,

Celý deň čítam príspevky ohľadom nákupu software v zahraničí ale som z toho stále viac zmätenejší. Skúsim – možno by mi niekto vedel pomôcť. Som SZČO, JÚ, platca DPH. Kúpil som program PGP Desktop Professional. Zaplatil som kartou. Cena bola 183 EUR plus naúčtovali mi aj VAT 34,77 EUR, teda spolu 217,77 EUR (scan faktúry prikladám).

Účtovanie VAT zdôvodnili takto:
(Do I have to pay sales tax?
Pursuant to the Digital VAT Directive, as of 1st July 2003, European customers will be charged VAT (Tax) on all downloadable digital products and services, including software.

Countries covered by this tax include: Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, United Kingdom, France, and Sweden.)

Je mi jasné že 183 EUR bude VOZD – drob. majetok a 34,77 EUR uplatním ako DPH na vstupe. Ale neviem ako, kam to patrí. Dočítal som sa tu o intrakomunitárnej dodávke lenže aj keď pobočka PGP pre Európu je v Nemecku tak na faktúre je americká adresa a aj VAT ID: EU826011929 nevyzerá byť nemecké.

Za prípadnú radu vopred ďakujem.
pwr
21.07.09,19:37
Naozaj mi nikto nevie pomôcť? Najviac by ma zaujímalo ako si vysvetliť to VAT ID: EU826011929.