Ejo
21.07.09,13:23
Dobrý deň, ja by som poprosila radu v nasledovnom. Ak je uzavretá PZ na kratší pracovný čas - t.j. 6 hodín týždenne, je povinnosť pre zamestnávateľa tvoriť sociálny fond 0,6 % z hrubej mzdy? A na čo mu prispievať? Na stravu asi nie, lebo nepracuje 4 hod. denne. Tak na čo? Je potreba vlastne?
Tweety
21.07.09,11:28
Dobrý deň, ja by som poprosila radu v nasledovnom. Ak je uzavretá PZ na kratší pracovný čas - t.j. 6 hodín týždenne, je povinnosť pre zamestnávateľa tvoriť sociálny fond 0,6 % z hrubej mzdy? A na čo mu prispievať? Na stravu asi nie, lebo nepracuje 4 hod. denne. Tak na čo? Je potreba vlastne?
Áno, je potrebné SF tvoriť. Čerpať ho môžete na iné, napr. na kultúru..., kedže nárok na stravu zamestnanec nemá. Skús pozrieť Zákon o SF.
Ejo
21.07.09,11:31
Nakoľko tá suma je malá, môžem čerpať SF iba ku koncu roku a prispieť zamestnancovi podľa zákona o SF?
Tweety
21.07.09,11:32
Nakoľko tá suma je malá, môžem čerpať SF iba ku koncu roku a prispieť zamestnancovi podľa zákona o SF?
Áno.
Ejo
21.07.09,11:34
Takže mesačne budem len tvoriť v knihe SF, ku koncu roku v rámci uzáv.oper. ako VOZD tvorba SF a keď budem čerpať, to už bude VNZD.
Tweety, som Ti vďačná za radu.